Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Házam előtt nagy az elszemetel...

Magyarvitez1 kérdése:

Házam előtt nagy az elszemetelődés, ez tűrhetetlen! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ahol lakom, mellettünk van egy kisbolt, ahová jó néhány alkoholista bemegy meginni a kézigránátot (kis üveges szeszes ital), és amit a bolt előtt legurítanak azzal a lendülettel a kupakját a házunk elé dobják. Volt már arra is példa hogy fűnyírás során találtam üres eldobott üveget. A kapu bejárót ha messziről nézzük,(sok kis fekete pont) feltűnően látszik a sok eldobott kupak, elvétve meg néhány szemét. Kérdés, hogy mit tudnék ez ellen cselekedni? A "szúrd ki a kocsija kerekét" és ehhez hasonló válaszokra nem vagyok kíváncsi.Csak jelzem, hogy már évek óta nem megy át senki abba a boltba a családból. esetleg milyen illetékes szervhez lehetne fordulni ilyen jellegű problémával, akár névtelenül is?

2015. máj. 21. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Ha van rá lehetőséged (pl. albérletben laksz), akkor költözz el, ha nem akkor írhatsz levelet az önkormányzatnak, de nem nagyon fogja őket izgatni
2015. máj. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Hetente egyszer kesztyűvel összeszedni, a mi házunk előtt is mindig van szemét, cigi csikk, zsepi, mindent eldobálnak az emberek, sajnos csak azt lehet tenni, hogy szedegetjük.
2015. máj. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Van a bolt előtt kuka? Esetleg tehetsz ki kukát a te házad elé, vagy akár valami feliratot, hogy ne szemeteljenek.


Én inkább valami ilyesmi egyéni megoldással próbálkoznék, semmint valami hivatali eljárással.

2015. máj. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%
Én ilyenkor jókívánságokat szoktam mormolni (pl. törjön le a karja...), egyszer úgyis valóra válnak.
2015. máj. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy kitehetsz egy táblát, hogy kamerával megfigyelt terület, hátha beválik :D
2015. máj. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még őt kell,hogy megbüntessék táblázásért. Ennek is járj utána,hogy nem igényel e külön engedélyt,bérleti díjat. Igen még ha a saját házad,telkedre is rakod. :-)


Esetleg ha látod beszéld meg vele. Ha leszarja többszöri felszólításra is én télleg kiszúrnám a kerekét,vagy legalább leszállítom,ha van autója,esetleg a szemeteszsákom tartalma landolna szabályosan az ajtaja és udvara területén. Lehetőleg minél elszórtabb állapotban undoritó,rothadó szeméttel megtoldva. :-D


Ha visszaadja. Isten irgalmazzon neki! Letolt gatyával a villanyoszlophoz láncolom,vagy inkább kötöm,és ráfirkálnék festékkel valami odaillőt.


Valami olcsó spárga is megteszi kötözőanyagnak,csak sok legyen belőle,és lehetőleg ne fojtsa meg magát a bolond vele szabadulás közben,mert az gáz. :-D

Egyébként tőled függ,hogy az udvarod,vagy a kapu előtti tér tiszta lesz e.

Arra viszont ügyelj,hogy mindig kedvesen beszélj,és ne adj kézzelfogható,vagy vizuális bizonyítékot arra,hogy te voltál a ludas. De valahogy juttasd tudatára,hogy mégis miről van szó. Ha kell tégy majd ki egy szemetest a kapud elé az utca mellé. Ha mindenképp előtted végeznek,akk a lehetőséget add meg nekik,hogy beledobják egy tényleg közeli kukába. Feltéve,ha nem lesz könnyebb a szomszéd kapuját célba venni. :-D

2015. júl. 21. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!