Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért van hogy az eredeti...

Miért van hogy az eredeti pestiek szédülnek ha kiérnek pestről? Meg aki más városból jön az "vidéki". Jobb esetben talán nem parasztozzák le.

Figyelt kérdés

2015. máj. 28. 22:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez akkora hülyeség...nem is értem miért gondolják így az emberek. Nagyon szeretem Budapestet, nem költöznék el soha, mégis szeretek más városokba látogatni. Ez szerintem az emberektõl függ. Hogy így írjam, "vidékre" is jártam iskolába, ott meg én voltam a köcsög pesti.
2015. máj. 29. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Egyeske, pont te vagy a legjobb példa az említett őstulokra. Lehet több iskolám van mint amiről te álmodni tudsz.

Nekem Pest, kész. Valószínű értetted mire gondolok, mert beugattál. Szerintem takarodj vissza a sorra proletárkám.


2-eske, köszönöm, tudom hogy van sokféle ember. De régebben tapasztaltam hogy sok BP-ivel ha beszéltem, már ha 20km-re van valami akkor már mondják hogy de messze. Amikor én napi 30-40km-eket utazgattam.

2015. máj. 29. 08:49
 3/11 A kérdező kommentje:

1-esnek még annyi, hogy én kérdeztem, az észt te osztod, pedig nyilvánvalóan nincs nagyon miből...


Gondolom arra hogy mi borítja csirke bőrét, a válaszod a "nejlonzacskó".

2015. máj. 29. 09:31
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A vidékiek ugyanúgy lenézik a pestieket. Ugyan én is vidéki vagyok, elég messze van a szülővárosom a fővárostól. Őszintén: nem szerettem ott lakni, nem nekem való hely, mert nem tudok szabadon "mozogni", mindenki ismer mindenkit, ha egy kávézó van, akkor csak abba az egy kávézóba tudsz elmenni, normális könyvtár nuku, egy mozi van, ahol már lassan filmeket sem játszanak, szórakozóhely is csak egy, mindig ugyanazokkal az arcokkal, zenékkel (bár nem járok oda, de jó lenne néha beülni egy pubba csocsózni vagy csak iszogatni, ott olyan meg nincs). Gondolom ezt megérted, ha te is vidéki ember vagy :D Én szó szerint elmenekültem abból a városból, de ez inkább más okokra vezethető vissza.


Kicsit off, de most azt is tudni kell, hogy nagyon elindiánosodott a kisvárosunk. Lehet, naiv vagyok, de Pesten egy cigány sem kötött belém (mondom ezt úgy, hogy éltem már dzsumbujban), míg múltkor otthon egy kisebb csajbanda betalált (nem tetszett nekik az öltözékem, pedig csak egy ruha volt rajtam blézerrel) a régi sulimhoz közel. És ez nem egyszeri alkalom, hogy az ottaniak belém kötöttek (meg úgy általában másba is).

Barátnőm is panaszkodik, hogy fél bemenni dolgozni, mert arrafelé sok a rosszarcú cigány, nyáron ő is költözik fel. :)


Pár hónapja voltam osztálytalálkozón, az egyik srác beszólt, nem tudom, poénnak akarta szánni, de sértő volt, "na megérkezett a bunkó pesti". Hát nem volt vicces... Viszont olyat még nem tapasztaltam, hogy leparasztoztak, csak mert vidékről jöttem.


Amúgy én már nem tudom elképzelni az életemet úgy, hogy Pesten kívül más városba költözzek :) Maximum külföldi nagyvárosokban, szükségem van arra, hogy a sok idegesítő ember körülvegyen :D :D

2015. máj. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat nem neked szántam, volt egy másik 1-es, aki törölte a válaszát, vagy magát.
2015. máj. 29. 17:41
 6/11 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ez fordítva ugyanúgy igaz :P Engem már elhordtak már vadidegenek azért, mert Pesti vagyok. :/
2015. máj. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
"Ketteske" vagyok:D Tudom, semmi gond.
2015. máj. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én Pesten születtem, 11 évesen leköltöztünk vidékre, ahol én lettem az iskolában a büdös, bunkó pesti. Ezzel csesztettek vég nélkül, még a tanárok is jó párszor beszóltak ezzel, pedig én egy rossz szót nem szóltam senkinek, nem is értettem az egészet, csak néztem, mi a fene van.


Szóval légy nyugodt, az utálkozás nem a pestiek privilégiuma, ebben az országban mindenhol ugyanez megy.

2015. máj. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen minden felé vannak bunkók ez tuti. Én vidéken születtem, de a nyaraimat a dunán töltöttem, leginkább BP-n, jóval később éltem is ott. Igazából kb annyi lenézést kaptam mint más városban ha épp kisebb városból jött az ember. Lenikább csak a korai chat időszakban, 2000-es évek elején tapasztaltam, ha az ember megkérdi hogy honnan jön a másik, és a válasz BP, akkor 99%-ban annyiban is maradt a csevegés, mert 50km ugye a világ vége már. (hozzá kell tenni hogy akkor még fiatal-felnőttkorú egyének voltunk.


A kérdést egyébként kicsit provokatívnak is szántam, kíváncsi voltam egy ilyenre hányan reagálnak értelmesen, és kellemesen csalódtam.:)

2015. máj. 30. 23:06
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Pesti vagyok,de semmi lenézést nem tapasztaltam,se oda,se vissza.Ami minősíti az embert,az a viselkedése.
2015. jún. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!