Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Új lakók vagyunk. Menjünk át...

Új lakók vagyunk. Menjünk át a szomszédba bemutatkozni vagy ezt nem illik? Panelházban nagyvárosban mi a szokás?

Figyelt kérdés

2 hete költöztünk egy panelházba, de a szomszédainknak nem lettünk bemutatva és még nem is láttuk őket egyszer sem. Állítólag egy idősebb házaspár lakik mellettünk. Gondolkodtunk rajta, hogy átcsöngetünk, bemutatkozunk, de igazából nem tudjuk, hogy ezt illik-e? Vagy éppen hogy azzal vagyunk illetlenek, hogy nem nyitunk feléjük?

Én faluról jöttem és nem tudom mi a szokás egy nagyvárosban (nem Bp.) panelban? De mégis azért jó lenne megismerni a szomszédokat..


Mit tanácsoltok? Köszönöm a válaszokat.


(Eddig amúgy időnk sem volt, mert mindig dolgoztunk még hétvégén is, most hétvégén lenne időnk átköszönni.)


2015. máj. 30. 21:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Van aki azt mondja illik és van aki azt mondja nem. Viszont! A szomszádokkal ismerkedjetek meg, mivel nem vagytok otthon mert dolgoztok így azért jól jöhet ha néha az idős házaspár (mivel ők nem dolgoznak) az ajtótok felé néz ne hogy betörjenek vagy valami. Ti és az ő érdekük is hogy a jó szomszédi viszony meglegyen. Azért csak pár lépésre éltek egymástól. Ki tudja mikor jöhet jól egy-egy szivesség amit segíteni tudok egymásnak.
2015. máj. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
25 éve lakom egy 59 lakásos panelban, ahol nem telik el hónap úgy hogy legalább egy új albérlő ne költözne be egyikbe. De még egyszer sem mutatkozott be egyik sem. Viszont a viselkedésükkel be szoktak mutatkozni. Vagyis van amelyik pedánsan viselkedik és nem zavar senkit. De van amelyikre akár rendőrt kell hívni ha a hét minden éjjelén bömböl nála a zene és olyan hangok jönnek ki a lakásából mint ha rögbiznének.
2015. máj. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
#2: És te 25 éve bemutatkoztál? Amúgy meg minek mutatkozzon be neked az aki több emeletnyire lakik tőled? Azzal kell spanolni akivel egy szinten vagy. Annak van értelme.
2015. máj. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

szia, szerintem Bp-en pl. elég ritka, hogy valaki bekopogjon és bemutatkozzon.

Ami szerintem elfogadható, hogy ha meglátod a szomszédot a folyosón, akkor odamehetsz hozzá és bemutatkozhatsz.

én igazából senkinek sem mutatkoztam be, és talán 2x fordult velem elő egész életemben, hogy egy-egy új lakó bemutatkozott. pedig tényleg valszeg jó lenne ismerni egymást legalább egy kicsit, de ez ugye kicsit nehéz, mert a legtöbben nagyon visszahúzódóak.

2015. máj. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel idősek szerintem még más a felfogásuk, más az illemhez való viszonyuk és szerintem ők jó szemmel néznék. Ha középkorú vagy fiatal lenne akkor szerintem felesleges lenne főleg egy nagyvárosban, de idősek esetén szerintem menj át és mutatkozz be nekik. Pár illem kérdést tegyél fel (pl. szép kis környék, mióta laknak itt? ) és látni fogod a reakciójukból, hogy kíváncsiak-e rád vagy sem. Az idősek külön kategória szóval szerintem menj át. A reakciójukból sok mindent le lehet majd szűrni. :D Lehet, hogy behívnak egy jó kis almás pitére. :D
2015. máj. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Abból bajotok nem lehe,t ha bekopogtok udvariasn bemutatkoztok, hogy monem rég költöztetek be és gondoltátok, hogy köszöntök. A többi meg majd kiderül, hogy ők mennyire nyitottak, akarnak-e bármiféle jobb szomszédi viszonyt vagy csak eléldegéltek egymás mellett.
2015. máj. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudom a konkrét választ, de úgy gondolom hogy nem feltétlenül kell úgy átmenni sütivel mint az amrikai filmekben, bár ez függ attól hogy melyik városban melyik környéken, stb.

Szerintem az bőven elég kezdetnek hogy ha találkoztok velük akkor mondtok valami kedveset, esetleg kérdeztek is valamit szerényen, bemutatkoztok ha éppen úgy látjátok hogy nyitottak erre, vagy egy könnyed nőies csevej, persze csak akkor ha úgy jön ki a lépés.

ma 22:01-el egyet értek.

2015. máj. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
Én nem mutatkoztam be a szomszédomnak annak idején, és nagyon megbántam. Kellemes köszönőviszonyba kerültünk, de éreztem, hogy hiányzik közöttünk valami. Akkor csak 25 éves voltam és most sok évvel később már egyértelmű, hogy bátran meg kell tenni ezt a lépést. Egyik új emeletszomszédom, aki kb. 50 éves, nem mutatkozott be, és taplóként tekintek rá. Ennyin is múlhat a megítélés.
2015. máj. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
19%

Panelba kényszerből megy az ember, mert nem telik neki otthonra, normális lakásra, házra.


Mint ahogy a bussszal is muszáj járni, ha nincs kocsi.


Mi is sajnos embertárolóban lakunk, nem mutatkoztunk be, levannak szarva, amíg nem nyerünk a lottón, sajnos itt maradunk.

2015. máj. 31. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szegeden lakok, itt nem szokás bemutatkozni, legalábbis én már egy helyen lakok 30 éve, azóta mindkét mellettünk lévő lakásban cserélődtek a szomszédok, de egyik sem jött át bemutatkozni, amikor beköltöztek. Amikor véletlenül összefutottunk velük, akkor mondták, hogy ők az új szomszédok, és ennyi. Azóta is köszönő viszonyban vagyunk, de ennél mélyebbre nem mélyült el a viszonyunk. De ettől függetlenül, ha akartok, nyugodtan kopogjatok be és mutatkozzatok be nekik. Nem hinném, hogy rossz néven veszik, sőt.
2015. máj. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!