Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetek a házunk előtt...

Mit tehetek a házunk előtt ivó és cigiző emberek eltávolítása érdekében?

Figyelt kérdés
A házunkkal szemben van egy kisbolt, és a helyi iszákosok odagyűlnek és isznak, cigiznek egész nap (a boltossal együtt). Sokszor a mi kerítésünk előtt ácsorognak és ott szívják a cigit. Az ablakot nem szívesen nyitom ki mert árad be a füst. A közteresekkel nem mennék sokra mert ahhoz rajta kellene kapni őket, a piás üveget meg bármikor letehetik nem lehet bizonyítani kié volt. Bár a piát a bolt előtt isszák, (5-6 méterre a kapunktól) közben a mi kertünkbe bámulnak. Hogy lehetne eltüntetni ezeket az alakokat? A kerítés elől nem mennek el cigizni, mondván hogy az közterület, persze a csikkeket nekem kell eltakarítanom. Mit lehet tenni?
2015. jún. 4. 07:25
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Meghivod őket egy-két sörre és szépen elbeszélgetsz velük.

Ennek más modja nincs.

2015. jún. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél ki egy jól látható hamust meg egy kiírást, h ha már ott dohányzik, legalább ezt használja. Nekem ez jutott eszembe elsőre. A bolt előtt nem is dohányozhatnának, sajnos a boltos ezt nem fogja fel, ahogy írtad, pedig ő sem jár jól, ő beküldené a gyerekét olyan boltba, ahol az ajtó előtt isznak, stb?
2015. jún. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
10%
Próbáld meg felvenni videóra, közben kihívni a megfelelő hatóságot.
2015. jún. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs tiltva lakóhelyeden a közterületen történő ivás, cigizés, akkor semmit.


"2013. szeptember elseje óta az önkormányzatok a szeszfogyasztást közterületeken megtilthatják, ugyanakkor a törvény továbbra sem engedélyezi az önkormányzatok számára a szabálysértési tényállás megállapítását, szankcionálását. Lehetőségük csak arra van, hogy a közterületi szeszfogyasztás tilalmát rendelettel kimondják. "

2015. jún. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Egy harapós kutya, aki neki ugrik a keritesnek? :D
2015. jún. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mozgásérzékelős öntözőberendezés.
2015. jún. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Közteresek érhetnek valamit. Ha párszor arra járnak, csesztetik őket, akkor lehet, hogy csökken a kedvük az utcai "kocsmázásra". A boltost meg kérd meg, hogy szóljon nekik, hogy ne a ti kerítésetek előtt lébecoljanak, korlátozódjanak a bolt előtti részre.

Hangos komolyzene szintén hatásos lehet. (Nem vicc, Angliában volt, hogy így űztek el egy áruház parkolójában bandázó, lekoptathatatlan fiatalokat. A biztonsági őr mindig elzavarta őket, aztán visszajöttek. Végül az üzletvezető elkezdett komolyzenét játszani a parkolóban. Örökre eltűntek.)

2015. jún. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja a sz#r hangos zene elüldözi hamar az embereket. Nyomj be Mr. Buktát.
2015. jún. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam hogy jóban kellene lenni velük, de egyszerűen beszélni sincs kedve az embernek ilyenekkel. A közterületen tilos az alkohol fogyasztása, de a dohányzás sajnos nem. A kutyát félek etetnék, megmérgeznék stb. A komoly zene jól hangzik :)) Arra nincs valamiféle szabály hogy kerítéstől hány méterre lehet csak dohányozni? Videóra nem vehető, személyiség jogokat sértő ha felismerhető az ember rajta. Ha meg nem ismerhető fel, nincs értelme...
2015. jún. 5. 07:54
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyébként annyit isznak hogy értelmetlen is beszélni velük. A múltkor az egyik itt pisilt nálunk a kapuban... Kikopogtam az ablakon, erre intett a kezével hogy mindjárt befejezi.. Kirohantam, hogy kiosztom az meg be a boltba. Összefogdosott mindent a hugyos kezével, láttam a kapuból. Amíg ott álltam nem mert kijönni. Na így vásároljon mindenki olyan boltban ami előtt alkoholizálnak...
2015. jún. 5. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!