Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért kell mindenkinek genyána...

Miért kell mindenkinek genyának lennie velem? A fejlődésképtelen embereknek miért kell vissza húznia azt is aki haladni szeretne?

Figyelt kérdés

Én egy kis szórványtelepülésen lakom ami eléggé el van zárva a külvilágtól. 20 éves srác vagyok, mindig is itt éltem. Bejártam iskolába a megye székhelyre. Buszjárat és egyéb tömegközlekedési lehetőségek korlátozottan érhetőek el itt. Ésszerű távolságon belül naponta csak 3x megy busz és nem a megyeszékhelyre visz, hanem egy távoli faluba kerülő útvonalon. 35 km-t kellett volna buszoznom és át is kellett volna szállnom ahhoz, hogy bejussak egy olyan intézménybe ami cirka 10 km-re található a lakhelyemtől. Mindezt megfejelték még azzal is, hogy az 1. busz reggel nagyon későn megy, sosem értem be becsöngetésre (1 órát késtem volna). Ez a buszjárat a munkába ingázást sem tenné lehetővé.


A környéken át halad egy buszjárat ami szintén ritka járat, de a menetrendje használható, időben be lehet érni reggel, délután nem kell félnapot várni rá és rövid úton megy, de nincs megállóhely a közelben, a legközelebbi buszmegálló 10 km-re található. Én a középiskolába úgy jártam be, hogy el bicikliztem ehhez a messzi buszmegállóhoz és a jobb járattal ingáztam a városba. Ha adódik munka jelenleg is így közlekedem. Sajnos azonban ezzel adódnak gondok ugyanis esőben illetve téli viszonyok között nem éppen kellemes naponta ennyit kerékpározni.


Az utóbbi fél év folyamán gyűjtöttem pénzt egy kocsira amit ha majd megveszek járhatnék vele rövidebb útvonalon, üzemanyaggal havi 20 ezerből kijönnék, jogsim 2 éve van már.


Azonban itt akik laknak helybeliek eléggé lenéznek a nézeteim miatt, rám szeretnék mindenáron azt erőltetni, hogy egy messze-messzi faluba járjak el dolgozni, annyiból álljon az életem, hogy egy tanya meg egy falu között ingázzak egy használhatatlan buszjárattal csak ahelyett, hogy a megyeszékhelyre járnék, sok lehetőség közül válogatni, ismerkedni és mindezt kocsival, kötetlenül.


Én próbálkoztam a környék fejlesztésével, írkáltam leveleket képviselőknek azzal kapcsolatban, hogy a jobb buszjáratnak is legyen egy megállóhelye a településen, de sajnos ez nem kivitelezhető, mert rajtam kívül senki sem akar magának lehetőséget arra, hogy bejárhasson városba jobb fizetésért dolgozni, itt mindenki egy faluba jár közmunkára.


Nekem viszont ennél több célom az életben.


Szeretnék már innen elköltözni is, de a szüleim idősek, nem tudnak egyedül megélni, költözetni nem lehet Őket én meg minimálbérből nem tudok 20 évesen saját lábra állni.


Amúgy ezt leszámítva a tanyával kapcsolatban több ötletem is támadt már, de mindre azt mondják, hogy én csak álmodozok, Ők el vannak azzal, hogy nézik a falat, nem tesznek semmit és egyszer csak rájuk dől a fal.


Én abbam vagyok, hogy azt a falat meg kell újítani, fejleszteni kell, de itt csak hanyatlás van, senki sem támogat, mindenki lenéz.


Korábban egy idősődő házaspár támogatott akikkel a nézeteink egyeztek, de mostanra már Ők is lenéznek, Ők is bele estek ebbe a hanyatlásba.


Mit tehetnék? Miért kell engem szekálni? :(


20/F



2015. júl. 9. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Így olvasva nekem nem úgy tűnik, hogy szekálnának. Egyszerűen csak nem akarnak többet az élettől amit eddig is megkaptad, és te vagy az, aki erőltetni akarja a javulást. Talán a legegyszerűbb az lenne, hogy te sem mondogatod a nézeteidet, terveidet, te sem akarsz senkit belevonni, ne is mondogasd, hogy te mit miért csinálsz, és ők is békén hagynak.

Tudod szekálni csak azt lehet aki hagyja magát.

Boldogulj ahogy tudsz, valósítsd meg az álmaidat ahogy tudod, és ne foglalkozz azzal, hogy mások mit akarnak, hogy reagálnak rá.

2015. júl. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha most jól értelmeztem, meg van a kocsira a pénz, ugye? Akkor mégis mire vársz? Vedd meg, keress munkát és éldd az életed :)


Ezekkel a begyepesedett, elöregedett népséggel meg ne foglalkozz...

2015. júl. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne érdekeljen mások véleménye. De tényleg, nem mindegy, hogy mit mond bárki más a te terveidre? Nem kell a jóváhagyásuk. Ha van egy jó ötleted, akkor csináld meg. Ha össze tudsz spórolni egy kocsira meg fent tudod tartani akkor miért ne vennél? Hajrá! :)
2015. júl. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön nem gondolkoztál még? Az ottani bérből tudnál küldeni a szüleidnek, hogy egyedül is tudjanak élni, te pedig magadnak élhető körülményeket teremtenél ott kint, a lehetőségek pedig sokkal jobbak.
2015. júl. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De, mert rájöttem, hogy itt nincs hova költözni csak ha külföldre megyek, de anyámék elsősorban nem anyagilag nem tudnak megélni hanem máshogy, mint írtam idősek. Esnek, kelnek, nem tudják már magukat ellátni. Jelenleg a pénzügyeiket is én kezelem, át kellett vennem mert csak nőttek az adósságok és éheztünk, most, hogy átvettem, már lassacskán sikerült vissza szorítanom az adósság tengert.
2015. júl. 9. 20:22
 6/9 anonim válasza:
Ügyes vagy.Ne törődj mással.Gondolkodj mit tudnál csinálni(pl állattenyésztés,növénytermesztés,vagy valami ilyesmi)amivel pénzt tudnál keresni.Vágj bele és hajrá.Ha mások látják majd a kezdeti sikereket,rögtön lesz segítséged.Sok sikert kívánok neked.
2015. júl. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Minden tiszteletem a tiéd! Nehéz helyzet, de minden folyamatosan jobb lesz, kitartás neked.
2015. júl. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6: Hát nem is tudom... inkább irigyese lenne, mint segítsége. Szerintem.
2015. júl. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8. Ebben van valami. Az emberek ha valaki fejlődik nem azt nézik, hogy hol segíthetnek hanem azt, hogy hol tehetnek keresztbe.
2015. júl. 11. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!