Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért viselkedek minden...

Miért viselkedek minden közösségben másképp és jó az, hogy mindenkinek megmondom a szemébe, hogy mit gondolok, még ha az nagyon sértő tud lenni?

Figyelt kérdés
A suliban rengeteget dumálok, alig tudom befogni a szám, itthon hallgatag vagyok, a baráti és rokoni társaságomban pedig szerintem és a többiek szerint is normális és rendes vagyok. 17/F vagyok, néha nagyon gőgös és utálom az olyan embereket akik magukat többnek képzelik mint amennyit érnek és ez kiváltotta belőlem azt, hogy mindenkinek gondolkodás nélkül a szemébe megmondom a véleményem még ha az nagyon sértő is. Ez pozitiv dolog? És a viselkedés formáimról mi a véleményetek?
2015. jún. 10. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Tinédzserkorban vagy, a személyiséged fejlődik, az meg teljesen normális hogy máshogy viselkedsz osztálytársakkal mint a családdal.
2015. jún. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem baj ha megmondod hogy mit gondolsz de azt is többféleképpen ki lehet fejezni, tehát nem kell feltétlenül hogy sértő legyen.
2015. jún. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért mondom meg a szemükbe a sértő dolgokat, hogy pottyanjanak vissza a Földre és ne tartsák olyan felsőbbfokúnak magukat egyesek.
2015. jún. 10. 22:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Inkább óvatoskodva és kellő tisztelettel mondd ugyanazt, és ezt nem a korod miatt mondom! Az lenne a legjobb, ha mindentől függetlenül nemesnek tekintenénk egymást, és ennek megfelelően "bátorkodnánk" jelezni a hibákat. Lehetőleg úgy, hogy ténylegesen a segítségnyújtás legyen előtérben, tehát az ő oldalán álljunk a szavainkkal, ne a szembenállást szítsuk.


A jó hír az, hogy ezt egymagad is megteheted, és talán az is egyfajta jó hír, hogy terjedni kezd szépen egymás méltányolása és az együtt gondolkodó alapállás. A rossz hír az, hogy talán nem véletlen, hogy nincs a mai napig elterjedve nagyon: talán sokkal több kéne ahhoz, hogy elérjük a kritikus tömeget. Addig még magadat is rendszeresen emlékeztetned kell arra, hogy így jobb, mert nem ez a természetes mindenfelé...


Maga a rendrakási szándék és a proaktivitás becsülendő, nagyon jó kiindulópont az értékes életúthoz. Gőgösként lenézni a többi gőgöst meg, hát, nem is tudom... Általában tényleg azért haragszik az ember másokra a legjobban, amit magában a legkevésbé tud elfogadni, de többnyire nem tudja magáról, hogy ugyanaz pepitában. És persze ez csak kivetített harag, a valódi harag egy belső, rossz tulajdonság végleges elhagyását várja már nagyon türelmetlenül.

2015. jún. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért nem kicsit vagy elszállva magadtól, ha azt hiszed, neked kell az igazságot osztani és helyretenni mindenkit. Ugyanolyan gusztustalan vagy, mint az általad "gőgődnek" hitt emberek, ez még nem esett le?
2015. jún. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De én nem dicsérem magam soha, én mindig törekszem a legjobbra és csak azokat teszem helyre akik megérdemlik, hogy ismét a Földön járjanak és ne a fellegekben éljenek.
2015. jún. 11. 13:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Csodás hatvanéves leszel amúgy. Kicsit ugyan furán hangzik, hogy "a bolond Gergő", de majd megszokják.
2015. jún. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!