Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lehet abból valami bajom, ha...

Lehet abból valami bajom, ha az alkoholista szomszéd a lépcsőházban garázdálkodik, veszélyben érzem magam és képen fújom paprikaspray-vel?

Figyelt kérdés

2015. júl. 13. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. Ha tudják mások is igazolni, hogy az adott szomszéd közveszélyes, amikor hullarészeg, akkor érthető. Bár én nem vagyok ennyire tisztában a joggal, amilyen hülye szabályok vannak...

Amúgy átérzem a helyzeted, nálunk is volt ilyen szomszéd, 12-13 éves koromban volt, hogy fél óráig nem mertem megközelíteni a lépcsőházat, mert ott dülöngélt meg ordítozott a ház körül...

2015. júl. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is tarok ilyesmit itthon. Önvédelem céljából. Nem ismerem a jogot erre vonatkozóan, de volt egy szomszédasszonyunk aki szeretett felönteni a garatra. Olyankor mindenféle ürüggyel feljött hozzánk vagy a szomszédainkhoz és addig verte az ajtót akár éjjel is, amíg ki nem nyitottuk neki. Néha gyógyszert kért vagy csak bocsánatot akart kérni azért amilyen, vagy volt olyan is amikor szimplán szitkozódni jött. Mindenesetre meguntam és egyszer kinyitottam az ajtót és közöltem vele, hogy ha nem takarodik el akkor kihívom a rendőröket, erre bedühödött és betette a lábát a küszöb és az ajzó közé és be akarta nyomni az ajtót.. én meg fogtam a gázsprayt azt adtam a nőnek egy adagot. Őszintén, nekem sem volt kellemes, csípett mint az állat, de eltakarodott. Többet nem jött még a szintünkre se, aztán szerencsére kidobta a főbérőlje is.
2015. júl. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerezz tanút hogy rádtámadt.
2015. júl. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz nincs jogod, hogy ülsz a TV előtt, zavar a kiabálása, erre kimész és adsz neki egy löketet.

Ha viszont a lépcsőházban beléd köt, akkor ömvédelemként simán lefújhatod (viszont ilyenkor minimum a lélegzetedet tartsd vissza, mert zárt térben te is kapsz majd a hatásából bőven).

2015. júl. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!