Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetek? Nemrég költöztem...

Mit tehetek? Nemrég költöztem ide. A szomszédban egy család van, ahol apuci délután 4 től este fél nyolcig gitározik és énekel a gyerekekkel. Baromira idegesítő. Van valami jogi dolog amivel meg lehet szabadulni tőlük?

Figyelt kérdés
Én jelenleg bérlem a lakást az államtól, de meg szeretném majd vásárolni, de sajnos jelenleg nem adnak el panelokat. Az övék sajnos örök lakás, azonban hallottam már olyat hogy kirakták öröklakásból is azokat akik zajongtak. A másik szomszéd egy idős néni, neki semmi baja velük, sőt még húzta is az arcát amikor mondtam hogy mi a problémám, de azt NE felejtsük el hogy tök süket. fülhallgatója van. tehát ő nem hall és emiatt nem is tudok számítani rá. viszont ez egy nagyon kellemetlen és komoly probléma, mivel sokszor érek haza hulla fáradtan 12 órából, és nem akarom a micimackótól kezdve az összes idegesítő ovis dal hamis gyerek vocallal hallgatni. vasárnap még rosszabb mert ilyenkor már most is megy a zene meg a "vidámság". én egy 35 éves férfi vagyok, aki halálra dolgozza magát a héten és csak pihenni szeretnék itthon! Próbáltam a papával beszélni, de kb 2x akkora mint én, és láttam rajta hogy idegesíti amit mondok neki, így nem mertem inkább. nem romák de akkor is ilyen "nagymagyar" félék. valaki tud nekem segíteni??? akár pénzt is adnék valakinek hogy segítsen csitítani őket.
2015. aug. 2. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
fuldugo?
2015. aug. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Nem hiszem, hogy meg tudod őket változtatni.

- költözz el (neked csak albérlet)

- megvárod, amíg megnőnek a gyerekek és nem énekelnek már :)

- Nem csinálnak semmit csak egész délután énekelnek??? Ez elég fura.

- aludj füldugóval

- a többi szomszédot nem zavarja? Akik alattuk, felettük laknak?

- mi a ház házirendje? Beszéltél a közös képviselővel?

2015. aug. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy felettük gyerekesek alattuk meg valami kínaiak laknak, és azok nem szólnak. az közös képviselő meg is volt lepve mert neki nem szóltak erről. de azt mondta hogy nem sok mindent tudnak csinálni, mivel még nem minősül csendháborításnak.... hát akkor mi a jó franc ha nem az, kérdem én?
2015. aug. 2. 13:03
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam zongoráznak a szomszédban. Tényleg idegesítő, ha pihenni akarsz.

Mondjuk én délután nem alszom. Meg ha átmegyek a másik szobába, akkor nem lehet úgy hallani.

2015. aug. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ne nagymagyarozz, rendkívül visszataszító, prosztó dolog.

Másrészt téged is megillet a pihenéshez való jog, amit tudsz érvényesíteni: a jegyzőhöz fordulhatsz, de akár rendőrt is hívhatsz, mert indokolatlanul nem zajonghatnak még akkor sem, ha kórusnak hiszik magukat.

2015. aug. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Mond papának hogy felmondassz és beszálsz az együttesbe...
2015. aug. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%
Azt a pár órát igazán ki lehet bírni. Lehetne sokkal rosszabb is, például késő esti gyereksírás\ kutyaugatás. Addig amíg énekelnek, halgass fülhallgatóval zenét vagy fehér zajt. Szinte teljesen kiszűri a zajokat és egy idő után fel se fog tűnni, hogy hallgatod. Vagy a füldugó is megoldás lehet, viszonylag olcsón lehet kapni.
2015. aug. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Pedig ez nem csendháborítás, hiszen délutántól kezdik, és este 8 előtt már nem csinálják. Ez ellen semmit nem tehetsz. Te neked ilyen szomszédjaid vannak. Ha mondjuk este 8-tól hajnali 4-ig csinálnák na akkor csendháborítás. De így nem.


Én megértem, hogy dühöngsz, és eleged van, de napközben végül is joguk van énekelni.


Csak egy kis vigasz. Az én szomszédaim két család. Egy nagy lakást, két családnak adtak ki. Fent laknak 6-an 3 gyerekkel. Reggel 7 órától (nem vicc) este 9 óráig a gyerekek nem tudnak másképp játszani csak visítva rohangálni fel-le a lépcsőn. Ahogy a torkukon kifér.

Este 11 óra tájban az alsó lakó ahol egy részeg család él kezdi az ordibálást, és a tányérdobálásokat. Ez hetente 4 alkalommal előfordul. Csak az éjszakai csendháborításra jönnek ki. Nappal a gyerekek ordibálhatnak. Szóval te még szerencsés is vagy..

2015. aug. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%
Legbiztosabb megoldás: min. egy hétig éppen akkor kitenni az ablakba a rádiót, hangos mulatós zenével és amikor befejezik, akkor bevenni a rádiót. A legjobb megoldás.
2015. aug. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
95%

Istenem,hát az ilyen helyeket ott kell hagyni a francba!

És akkor még ezt akarod megvenni?

Nem értem,mit kell ezen variálni...

2015. aug. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!