Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A háztatartás teljes káosz,...

A háztatartás teljes káosz, mit kellene tenni hogy betartsanak valami rendszert?

Figyelt kérdés

Mit csináltok a régi ruhákkal, cipőkkel, lejárt gyógszerekkel, romlott mosószerel, öblítővel, tisztítószerekkel stb? Nálunk minden itt sorakozik jobbra balra. ://

A padlás elég nagy, de ilyen félig kész állapotban, padló beton de nem is egységes hanem ilyen szemcsés kavicsos, kiállnak a gerendák a padlóból stb, elvileg azért hogy ha kell tovább lehessen ott is építeni pl. egy-két szobát.

Oda szeretnék pakolni pl régi tankönyveket, ruhákat kartondobozban, de így elgkoszos, meg bemennek a legyek, pókok.. nem olyan mint egy átlagos, normális padlás.


Milyen konyhai edényeket kellene beszerezni(mechanikai eszközök vannak)?

Mások konyhájában annyi minden van, mindre egy külön kis szekrény, fiók, mindennek van helye. Nálunk elég nagy a konyha, de semmi sincs, össze-vissza van minden. Pl ha szeretnék valamit robotgéppel keverni nincs egy rendes magasfalú műanyagedény :/

Van mosogatógép még sem üzemelik be, sorakoznak a koszos edények a mosogatóban, ráadásul bele is teszik hogy vizes legyen és belebüdösödjön...

A ruhákat szana-szét vannak dobálva mindig, a kertben is minden szét van dobálva.

Egyszerűen az egész ház kaotikus :///

Egyébként nagyon szép, újépítésű ház nagyon szépen igényesen megcsinálva, de nincs semmi rendszer benne. Valami ötlet magára a problémára és hogy a család tagjai is megszokják hogy van valami rendszer? :/



2015. aug. 19. 23:28
 1/2 anonim ***** válasza:

"Mit csináltok a régi ruhákkal, cipőkkel, lejárt gyógszerekkel, romlott mosószerel, öblítővel, tisztítószerekkel stb? "

régi ruha/cipő: eladományozom, odaadom hajléktalanoknak.

lejárt gyógyszer: minden gyógyszertárban van gyűjtődoboz, kötelesek visszavenni és veszélyes hulladékként kezelni

romlott mosószer/öblítő/tisztítószer: veszélyes hulladék, évente 1x amikor van lomtalanítás felénk van kialakítanak egy napra gyűjtőpontot, ott szoktam leadni a használt elemekkel,festékekkel elektromos cikekkel egyetemben

Konyhai rendszerezéshez ikea honlapján találhatsz ötleteket.

Ha nem megy a mosogatógép bekötés, szakembert kell hívni. Általában minden műszaki áruházban lehet ilyen szolgáltatást kérni, de egy sima mosógépszerelő is biztos megcsinálja.

Tankönyveket felesleges megtartani, kb. 2 évente változnak, padlásra különösen felesleges feltenni, tüzeljétek el télen vagy adjátok le papírgyűjtéskor, vagy menjen a szelektív papírgyűjtőbe.

Amíg nincs mindennek helye, addig nem lesz rendszer, tessék átgondolni mit hova lehetne tenni, ha sok gyerek van, akkor kis illusztrációkkal utalni arra hogy mi hova való.

2015. aug. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


Nem a gyerekekkel van a baj, az én vagyok xd

Az a probléma, hogy mindent csak be van dobálva ahová éppen, és semminek nincs meg a helye, vagyis megszokják hogy ott van ahol és azt nyilvánítják a helyének pl a pohártartó tel van zsepivel meg csokival, mert éppen ott volt hely :/

Ezért sosem találunk semmit, és a dolgok fele le is jár.

És egyszerűen nem hajlandó(ak) rászokni a rendre, mindig annyi a válasz ha nem tetszik pakold el.

Ha meg elpakolok utána ugyan úgy rendetlenség van már aznap, és ha nem pakolok el és úgy beszélek, akkor meg lusta vagyok, csak a szám jár.

Ezzel most mit lehet kezdeni? :/

A mosogatógépet pedig be van kötve csak én nem tudom hogy kell használni, más pedig nem hajlandó bekapcsolni, mert hogy ha akarom kapcsoljam be én...ez tényleg a "gyerek" dolga, hogy rájöjjön hogy működik a mosogatógép... O-O

2015. aug. 20. 00:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!