Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Huszonéves férfi maradjon...

Huszonéves férfi maradjon otthon a mamahotelben vagy irány az önálló élet és a nagyváros?

Figyelt kérdés

Huszonéves férfi vagyok és még mindig itthon élek egy kisvárosban + itthon dolgozom részmunkaidőben.

Így anyagilag elég jól kijövök (még félretenni is tudok) mert nincs itthon költségem, szüleim sem kérnek semmiért sem pénzt, plusz sok sok szabadidőm van, mert segíteni se nagyon kell nekik semmit, itthon nagyon kényelmes, nyugis, de itt nincsenek normális szórakozóhelyek, programok és nincsenek barátaim és barátnőm sem.

Viszont ez a meló hosszútávon nem atombiztos, másik nemigazán van itt helyette és nincs iskolai végzettségem sem, csak érettségi plusz a családnak sincs túl sok biztos bevétele. Szerencsére általában kijönnek szüleim a pénzből egyik hónapról a másikra de félretenni ők nem tudnak.


Szerintetek mit csináljak?

Felmondjak és menjek nagyvárosba tanulni + koli + munka és 0 félretett pénz?

Megyeszékhely vagy egyből Budapest?

Vagy inkább ne adjam fel a jelenlegi kényelmes életem és maradjak?

Az a baj, hogy kicsit gyámoltalan, határozatlan, antiszoc és depire is hajlamos vagyok.

De azt is érzem, hogy telnek múlnak az évek és kimaradok minden jóból.


2015. aug. 24. 01:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Az semmiképpen se jó perspektíva, ha nulla megélhetéssel, nulla pénzzel csak úgy elindulsz világgá, oszt majd lesz valami. A népmesékben ez mindig pöpecül sikerül, mert a róka csodatévő szőrszálat ad, de a mai világban ez az öngyilkossággal egyenlő...
2015. aug. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Ha már úgyis sok a szabadidőd, tanulj meg programozni online. Ha napi 3-4 órát tanulsz (online tanfolyamok + kiadványok/könyvek), 1,5-2 éven belül már alkalmazható leszel.


[link]


[link]

2015. aug. 24. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Tanulni munka mellett is lehet otthon, pláne, ha sok szabadidőd van. Nézz körül a neten, millió távoktatásos-levelezős OKJ létezik, sokra augusztus 29-ig lehet jelentkezni, úgyhogy akár a héten belevághatsz. Félretett pénzed is van, fizetősre is mehetsz.

A mamahotel baromi jó, csak nem tart örökké, és minél később mozdulsz, annál nehezebb lesz. Arról már nem is prédikálnék, hogy milyen végtelenül önző és pofátlan dolog, hogy anyádék még etetnek is, ingyen laksz és lóf.szt nem csinálsz a qrva sok szabadidődben, miközben ők egyik napról a másikra élnek, mert még mindig eltartanak. Kapd össze magad, tanulj szakmát és nyelvet, azzal már neki lehet vágni a nagyvárosnak vagy akár a nagyvilágnak is. Mindjárt nem leszel depis, ha befejezed a céltalan otthoni tespedést.

2015. aug. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát első lépés lenne a felnövés felé, hogy ha van kereseted, akkor fedezed belőle a saját kiadásaidat, és nem a szüleid tartanak el.

Persze nem tudom, 21 éves vagy-e vagy 29, tehát mennyire vagy még közel a gyerekkorhoz, az nem mindegy.

Ha 5 éven belül össze tudsz gyűjteni egy lakásra valót, akkor viszont érdemes maradni ebben a helyzetben.

Teljes munkaidőbe nem tudsz elmenni?

Ha pedig tanulni akarnál, akkor emellett az állás mellett lenne a legcélszerűbb.

2015. aug. 24. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Huszonevesen mar illo lenne levallni a szulokrol es a sajat labara allni. Amig otthon elsz es valojaban meg ugyan ugy eltartatod magad mint gyerekkent, addig nem nevezheted magad ferfinek, csak fiunak.

Felnotte valas elso lepese, hogy eltartod magad. Besegitesz otthon anyagilag is es mar nem fugsz a szuleidtol, max elfogadsz meg neha egy kis segitseget ha gondba kerulsz a sajat eleted kialakitasa soran.


Huszonevesen meg mindig az anyuci szoknyaja ala bujni az elet elol ... hat ez nem tul ferfias!

2015. aug. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Irány külföld. Hazai fizetésből albi mellett semmit nem tudsz félretenni. Vegetálgathatsz évekig. Ennél már jobb ha otthon maradsz és spórolsz.
2015. aug. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

1# szerencsére van 1 pici félretett pénzem amit növelni is tudnék ha maradnék, csak nem 5 év alatt lenne belőle lakás hanem legalább 15

Teljes munkaidőt itt nemigen találok.


2# programozni már próbáltam, de nekem túlságosan elvont


3# próbálkozom az itthoni tanulással, de nehezen tudom magam rávenni. abban bízom hogy egy nappali képzésen jobban rá lennék kényszerítve/máshogy esne


4# Ha nekem kéne állni minden kiadásom és nem maradna pénzem már biztos könnyebben megindultam volna.

Közelebb vagyok a harminchoz mint a húszhoz :-S

2015. aug. 24. 10:01
 8/10 A kérdező kommentje:
Külföldre is gondoltam de ahhoz előbb tényleg szakma + nyelv kellene :-S
2015. aug. 24. 10:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyelv kell,az kb 1 év intenzív tanulás. Szakma nem kell. Haver böröndőt dobál 2000 euróért havonta szakma nélkül.600ezer ft. Havi 400at félretesz. 2 év alatt lakást vett itthon és most bérbeadja,havi 70 ezerért és továbbra is kint él.
2015. aug. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez cuki ez a "huszonévesen már illő saját lábra állni". Aztán mikor rákérdezek, hogy ezt mégis hogyan, vagy miből kell elképzelni, az illető vakarózni kezd ott is, ahol nem viszket, és a végén kiböki hogy "izé,vegyen fel hitelt"...

Hát LOL :DDDDDDDD

2015. aug. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!