Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy tudom a jogtalan életvite...

Hogy tudom a jogtalan életvitelszerű tartózkodását megszüntetni valakinek, akit nem akarok, hogy a tulajdonomban otthon érezze magát?

Figyelt kérdés

Családi házam felére Édesanyánnak haszonélvezeti jogot adtam.

Egy ideje azonban beköltöztette maga mellé az alkoholista testvéremet.

Ez nekem rengeteg bosszúságot okoz, mert mindig kötegszik velem és párommal is. Olykor, mint ez tegnap is történt életveszélyes fenyegetést is tesz.

Tegnap rendőrt hívtunk, aki közölte, hogy nem tartózkodhat életvitelszerűen ott, esetleg 1-2 napot tölthet el, mert nincs oda semmilyen szinten bejelentve és az én engedélyem nélkül ezt nem is teheti meg, de nem tudta megmondani, hol és kivel szólíttathatom fel az életvitelszerű tartózkodás megszüntetésére!


Segítsetek ebben, mert tanácstalan vagyok! Itt tartja az udvaromban a roncs autóját, amit én kerülgetek, hogy bejussak az ingatlanba!


Köszönöm előre is mindenkinek a hasznos hozzászólást!!

Szép napot Nektek! :)



2015. aug. 19. 07:58
 1/3 anonim ***** válasza:
A probléma ott kezdődik, hogy a haszonélvezeti jog erősebb a tulajdonjognál. Ha anyukád bejelenti oda, semmit nem tehetsz szerintem.
2015. aug. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerencsére, ez már nem így van!!!! Nem tudja bejelenteni!!! A jogalkotók végre rájöttek erre a hibára, így már több olyan rendelkezés van, miszerint nem erősebb a haszonélvezet!!! Tény, hogy őrült voltam, mikor ráirattam, de nem jelenthet be senkit az engedélyem nélkül. Ezt szerencsére a rendőrök is jól tudták és el is mondták nekik!!!
2015. aug. 19. 11:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Olyxan nincs, hogy a haszonélvezeti jog erősebb a tulajdonjognál. Ha nincs bejelentve, és a tulajdonos nem járul hozzá a bejelentéshez, akkor a haszonélvező kb. a feje tetejére is állhat, akkor is az lesz, amit a tulajdonos akar. És hívjon rendőrt, dobassa ki a tetsvért, megteheti.
2015. aug. 20. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!