Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha a lakótársnőm "csak úgy"...

Ha a lakótársnőm "csak úgy" szó nélkül felhozza a barátját itt 'aludni' (külön szobák), akkor ennyi erővel én is megtehetem ezt?

Figyelt kérdés
2 hete lakunk együtt,most kezdjük az egyetemet (korábban nem ismertük egymást). Annyi,hogy a lány családjáé a lakás,szóval azét gondolom illik megkérdeznem. De én meg fizetek érte úgyhogy...

2015. szept. 6. 23:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Persze, hogy megteheted, hát ez a normális. És mivel a lakótársad sem szólt, ő is így gondolja.
2015. szept. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Az övék a lakás... Min is vagy felháborodva? Fizetsz, igen és? Felviheted és kész, nem kell ezen lézengeni. :D
2015. szept. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Felviheti persze, bár illik ezt megbeszélni. Nálunk egyik nap nálam, másik nap barátomnál alszunk, rezsiben ez nem jelent pluszt, mert a villanyt, tv-t akkor is használom, ha ő nincs ott, max. az az 1-2 zuhanyzás, amit megereszt, de általában a víz a legkisebb kiadás havonta.
2015. szept. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Clark Kent.. ***** válasza:

Nos, ennyi erővel valóban megteheted.


Csak aztán nehogy hivatkozzon arra, hogy az övéké a lakás, ezért neki járnak extrák, neked pedig nem.


Talán jobb lenne először mégis megkérdezni...

2015. szept. 7. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, kérdezd meg azért, ha ott alszik.

Hogy ő nem szolt, az kicsit más, hiszen övék a lakás, azt enged be, akit akar.

2015. szept. 7. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem más, csak azért, mert övé a lakás. Kivéve akkor, ha nem fogyasztott semmit. De ha fogyasztott, miért lenne más? Csak azért mert övé a lakás, a kérdező fizesse az ő barátja rezsijét is? Nekünk is van egy lakásunk, és amikor ott laktam, én is megkérdeztem a lakótársamat, hogy nem lenne-e baj ha eljönne a barátnőm hozzám két napra. Ha nem fizetett volna rezsit a lakótársam, akkor nem kérdeztem volna meg. De mivel fizetett, meg kellett kérdeznem, mivel az ő pénzén is szórakoztam. (Mégha nem is nagy összegről volt szó)
2015. szept. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mindenképp szólok előtte neki,hogy nem baj-e,anélkül nem hoznám fel!

köszönöm a válaszokat:)

2015. szept. 7. 13:06
 8/11 anonim ***** válasza:
#6: Szobabérlésnél általában fix összeget szoktak kérni.
2015. szept. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Dehogy szoktak fix összeget, csak nagyon ritka esetben. Nézz meg néhány hirdetést, mindnél az lesz, hogy bérleti díj+rezsi.
2015. szept. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hülyeség is lenne fix összeget kérni. Akkor folyathatnám magamra a vizet órákon keresztül, úgysem kellene többet fizetnem.
2015. szept. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!