Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapestieket miért utálják a...

Budapestieket miért utálják a B-A-Z megyeiek meg a SZ-SZ-B megyeiek?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat játszom a Honfoglaló játékkal, és ott a játékosok látják egymás lakhelyét, én Budán lakom, és azt figyeltem meg, hogy a Borsod-Abaúj-Zemplén megyeik meg a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyeiek kifejezetten utálnak és mindig ilyen agresszíven le akarják dönteni a váramat, meg néha ilyeneket írnak nekem, hogy "gyökér pesti suttyó" vagy "budai sznob" stb., pedig fair vagyok a játékban, és chatan se szoktam írni semmit, max köszönök. Csak az érdekes, h pont ebből a 2 megyéből való játékosok ilyen agresszívek velem. Mondjuk a Hajdú-Bihar, vagy Békés, Somogy, Bács-Kiskun, Tolna stb. megyeiek teljesen korrektek általában.

2015. szept. 21. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Nézd, Borsodban, és Szabolcsban a legmagasabb az igazolatlan hiányzások aránya az iskolákban, a legmagasabb a munkanélküliség. Nézz utána Miskolcon a számozott utcáknak, vagy az Avas lakótelepnek. Ebben a két megyében él az országban legtöbb cigány, és akik nem azok, ők is úgy akarnak viselkedni, mert az a példa, azt látják az utcákon.
2015. szept. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Jó lenne, ha nem általánosítanál. Borsodi vagyok, és nem utálom a budapestieket.
2015. szept. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nyilván nem mindenki, de sokszor tapasztalom tőlük ezt. Akik ott élnek, és nem ilyenek, azokat ezúton megkövetem.
2015. szept. 21. 18:44
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azok utálják, akik életükben nem voltak ott és nem ismernek onnan senkit.

Nekem a barátom SZ-SZ-B megyei és imádom az ott lévő embereket, előtte se utáltam, csak a pletykákat hallottam onnan.

2015. szept. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
77%

A legtöbb szabolcsi azért nem csípi a fővárosiakat (nem feltétlen utálja), mert ezerszer jobbak a lehetőségek a fővárosban mint itt errefelé. Továbbá a fővárosra többet költenek egy hónap alatt mint Szabolcsra egy év alatt. A döntéshozók is megtanulhatnák hogyan részesítsék az ország részeit igazságosan bizonyos dolgokból.


(Mondjuk nekem is fel megy az agyvizem, amikor az egyik pesti ismerősöm panaszkodik, hogy BP-re alig kerül új busz. "Bezzeg vidékre". Több ezer busz került a fővárosba 5 év alatt, míg Szabolcsba 0. Hangsúlyozom NULLA. OK hogy nem ugyanaz a kettő, de akkor is. Megtanulhatnák az igazságos "elosztását" különböző javaknak. De ez nem a budapesti lakosság hibája. Nekem semmi bajom velük)


Egy szabolcsi lakos

2015. okt. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
27%
Tanuljátok meg: Magyarország=Budapest (egyébként én is a falat kaparom ettől, pedig én Budapesttől nyugatra lakom)
2015. nov. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem utálom a pestieket, ott is kb. ugyanaz a jófej/s**ggfej arány, mint itt Miskolcon. A Honfoglalóval viszont játszottam régebben (van annak már tíz éve is, nem tudom, most milyen), és a műveltségi kérdések fele ilyen volt, hogy "a pesti vagy a budai oldalon van ez meg az", meg "melyik pesti kerületben van ez meg az", ez meg tényleg idegesítő volt, mert honnan a vérből kéne tudnom, és persze, hogy nem tetszik, ha egy műveltségi játékban automatikusan az nyer, akinek kisebb az irányítószáma. De mondom, ez régen volt, nem tudom, most is ilyen-e.
2016. febr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!