Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nem unalmas mindig ugyanott...

Nem unalmas mindig ugyanott lakni?

Figyelt kérdés

Ti nem unjátok meg, hogy évekig mindig ugyanott,abban a

városban vagy faluban éltek, már régota(10-20-30-40 éve),

vagy még több éve,esetleg egész életetekben egyhelyen,vagy

maximum két helyen laktatok,tehát csak egyszer költöztetek

el az egyik helyről a másikra. Néha nem érzitek úgy, hogy

jó lenne elköltözni vagy elmenni egy másik helyre lakni,

néha nemérzitek úgy, hogy csak kényszerűségből laktok ott

azon a helyen már sok éve,vagy akár egész életetekben,mert

nem tudtok máshova elköltözni(mert nincs rá pénz,lakást venni máshol). Nem olyan mintha egy börtönben lennél és

nem tudsz,nem tudnál kiszabadulni,elmenni máshova,mintha

belennél zárva egy helyre egész életededben és nem tudsz

elmenni onnan,mert nem tudsz máshova elmenni,tehát egész

életedben ott kell élned azon a helyen?

Pénz nélkül nem csinálhatod azt amit akarsz vagy szeretnél,

tehát olyan mintha nem lennél szabad,mintha belennél zárva

valahova kényszerűségből,pl. mint az emberek(rabok) a bör-

tönbe és nem mehetsz ki onnan,mert bevagy zárva évekre.

Tehát ott kell élni évekig, ahol nem szeretsz,azon a helyen.


2015. szept. 30. 09:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Dehogynem. Az ember általában változik és ha kimozdul a komfortzónáól attól is fejlődik h egy új környéken, településen kell beilleszkednie, feltalálnia magát. Nagyon vidéki közegben pedig csak nehezíti a tényt h nemcsak unalmas, de még az állandó figyelem is, hogy főleg az idősebbek lesik, pletykálják hol jársz, mit csinálsz, későn mentél haza, láttak egy ellenkező neművel, láttak bemenni a védőnőhöz biztos terhes vagy, stb.

El kell költözni.

2015. szept. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kicsit túlragoztad :D


De amúgy én éreztem ilyet, mikor otthon voltam huzamosabb ideig, pl nyári szüneten egyetem alatt. Otthon "parancsolgatnak", másokhoz kell igazodnom, munka sem volt épp, csak az otthoni ugráltatás, és úgy éreztem tényleg, hogy ha ott maradok, akkor nem jutok előrébb az életben.


De néha viszont pont az lenne a jó, hogy visszatérni egy helyre, és megismerni, ott nőni fel, látni ahogy változik, és vele változok én is.


Én mondjuk pont a fordítottját élem meg sokszor. Laktam sok évig koliban, ott kb fél évente költözöl, más szobatársad lesz, stb. Utána albérlet is olyan volt hogy pár év alatt 3x váltottam. Meg alapból nem tudok egy helyen "megállapodni" mert nem az enyém.


Mondjuk igazából úgy vagyok, hogy 26 évesen még pár évig szeretnék "világot látni", lakni itt-ott, megismerni új helyeket, és csak utána megállapodni egynél.

2015. szept. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én nagyon sokat költöztem. Igaz mindig ugyanabban a városban, de legalább 10 helyen laktam már.

Én nem vágyom több költözésre.

Olyan van, hogy elvágyódom, de nem a hely miatt, hanem jó lenne eltávolodni a problémáktól. Erre találták ki az utazást és a nyaralást :)

2015. szept. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Unalmas, de ez van. Nekem van valamennyi pénzem és a házat is előbb-utóbb el lehetne adni ezen a környéken, de azt nem tudom eldönteni, hogy hová lenne érdemes költözni. Mindenki BP-t és környékét mondja vagy Győrt , de igazából egyik sem vonz. Tengerpart, éjszakai evés-ivás, zene ez lenne nekem való...
2015. szept. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tengerparti költözésben benne vgyok én is! :) Annak ellenére, hogy imádok itt lakni, lassan 20éve költöztünk ide, de nekem teljesen megfelelne életem végéig ez a hely.
2015. szept. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

De, az volt. Miota elkoltoztem otthonrol a fovarosba, majd egy masik orszagba, sokkal jobb. Alig par ev leforgasa alatt. De orszagon belul is koltoztem tobbszor. Nekem kell a valtozatossag, max. 1-2 evig tudok megulni a fenekemen. :D

Alig fel eve elek Angliaban, de mar masik orszag(ok) jarnak a fejemben. :)

2015. szept. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21 vagyok, és már a 2. országban, azon túl is a 4. városban élek, szóval ilyen gondom nincs. De azért irigylem kicsit az egyik ismerösöm, aki 80 városban járt eddig, és 7 országban (Moldova, Románia, Ukrajna, Oroszország, Törökország, Csehország, Nèmetország) , és minden nyelvet folyékonyan beszél, plusz az angolt. Én is be akarom utazni a világot, és mindenhol lakni kicsit. (A csajszi 23)
2015. szept. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ha megtehetném laknék több városban országban de csak rövidebb ideig, jól esik a megszokott nyugis otthonunkba haza menni.
2015. szept. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem. Nekem a megszokott ház, utcák, épületek, emberek, stb. biztonságérzetet okoz, és kényelmesnek érzem, hogy mindig tudom, hol vagyok, mit hol találok és minden barátom elérhető közelségben van. Ha elköltöznék, akkor minden a feje tetejére állna, vadidegen emberek, vadidegen környezet, senkit, semmit nem ismernék, nem tudnám, mi hogy működik az új helyen, stb. Ettől folyton stresszes és frusztrált lennék, ráadásul magányos is, mert minden szerettem messze lenne tőlem, és egyedül lennék folyton. Legalább egy fél évbe telne, mire úgy-ahogy meg tudnám szokni az új helyet és talán találnék 1-2 új barátot is - bár azt nem biztos, mert nem vagyok barátkozós típus. Szóval nekem nem hiányzik a költözés. :D Persze nyaralni szívesen megyek bárhova, megnézek új helyeket, megismerek új kultúrákat. De ezt csak kikapcsolódásképp szeretem csinálni, 1-2 hétig. Közben úgyis honvágyam van végig, és azt várom, mikor érek már haza, hogy a saját ágyikómban aludhassak egy jót. :)
2015. szept. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem, 2x költöztem egy év alatt, rohadt macerás, nem hiányzik, és a költözés miatt 1 évig egy másfél szobás lakásban éltünk 4-en. Soha többé nem költöznék, akkora szívás az egész, meg több cuccunk is eltűnt közben :/
2015. okt. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!