Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen város Érd? Milyen ott...

Milyen város Érd? Milyen ott lakni?

Figyelt kérdés
Milyen a közbiztonság, az infrastruktúra, közlekedés, üzletek?

2015. jún. 22. 13:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%

A közlekedés borzalmas, az infrastruktúra még rosszabb. Az utak járhatatlanok, járda a legtöbb helyen nincs vagy szintén járhatatlan. A csatornázás folyamatban. Rengeteg földes utca van még mindig.

A közbiztonság szintén megkérdőjelezhető.

Üzlet szempontjából nem rossz, szinte minden van, van piac is hetente kétszer.

Persze attól is füg, melyik része érdekel, mert Parkváros pl egészen szép, de a központ és Ófalu katasztrófa.

.

2015. jún. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Érden lakom 10 éve,èn nem szeretem,semmi élet,rossz utak,mint egy falu,csak senki nem ismer senkit.Legszívesebben átköltöznék Battára,ha tehetném..
2015. jún. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

közbiztonság: rossz

infrastruktúra: szar

közlekedés: szar

üzletek: kevés normális üzlet van

2015. jún. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Én nem szeretek itt lakni. Unalmas... De aki szereti a vidéki, csendes életet, annak bejöhet.

Üzletek szempontjából nem rossz, a vasúti közlekedéssel is meg vagyok elégedve, a buszokkal már kevésbé, mert pl. ahol én járok, ott csak óránként megy busz, pedig lenne igény arra, hogy legalább csúcsidőben berakjanak még egyet félóránként. De van olyan vonal, ahol rendszeresen jár busz.

Az igaz, hogy az utak borzalmasak, de legalább a csatornázások már nagyjából befejeződtek, legalábbis ott, ahol én lakom.

2015. jún. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Ófaluban a közbiztonság azért javult a 7-8 évvel ezelőtti helyzethez képest. Nem mondom, hogy nincs betörés, de az akad Érdligeten, és Parkvárosban is.

Én szeretek kijárni a szigetre, a gátra sétálni, igazából nagyon nyugis környék, inkább falusiasabb, mint liget, vagy a többi kerület.

Azt azért nem árt leszögezni, hogy leginkább olyanok vesznek házat Érden, akiknek szűkösebbek az anyagi lehetőségei, de mégis kertes házra vágynak, ahonnan emberi időben be lehet érni Bp-re dolgozni, és a benya sem kerül egy vagyonba. A közlekedés helyileg autócentrikus, mert vannak távolságok, de Bp-re sokkal jobb, mint pl a 10-es út agglomerációjában, vagy Szigetszentmiklós, Szigethalom környékén.

Ami nagy hátrány, hogy nincsenek tervezett közösségi terek, olyan az egész város, mintha sok, hosszú utcás falut egymás mellé építettek volna, de a játszóterek, parkok kimaradtak volna a tervből. Ennek hatására az utak,járdák minősége is kritikán aluli, mert az emberek sokkal gyorsabban beépítették a telkeket, mint ahogy az infrastruktúra létrejött.

2015. júl. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 MolotovPunk ***** válasza:

Vannak jó helyek is,de azok főleg Érd parkváros résznél találhatóak.Főleg gazdagabb részeknél.

Többi része nem túl barátságos hely,főleg éjszaka...

Közlekedés csak azoknak jó inkább,akik volt gyógyszergyártól nem messze laknak.Gyógyszergyártól megy BKV busz kb fél óránként.

Érd nagy része viszont volánbuszhoz van kötve,ami ritkábban közlekedik,mint a BKV.

Ha már Érdre akarsz költözni,akkor vegyél egy kocsit.

Azzal jóval hamarabb beérsz a melóba.

(Az utak ott viszont nagyon rosszak.)

2015. aug. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát nem tűnik túl vonzó helynek, inkább másfelé keresgélek :)
2015. aug. 4. 19:19
 8/14 anonim ***** válasza:
Az attól függ, ha bulizós fiatal vagy, biztos uncsi. Főleg nagycsaládosok, kisgyerekesek viszont nagyon szeretnek itt élni, persze attól is függ, merre. Mi tavaly költöztünk ide nagycsaládosként Bp 11. kerből, sokkal jobb, mint ott! Persze mert ott nem kertesben laktunk. Itt meg igen. Élvezem, hogy nem cigiznek az orrom alá, ha kiteszem az utcára a lábamat és nem jönnek szembe ötszázhuszonnyolcan, amikor sétálunk. Köpésre az Interspar, Penny, szóval nagyon szeretem.
2018. júl. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is Érden lakok. Ne hidj másoknak nagyon jó hely!!!
2019. jan. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok, én évtizedekig laktam Érden madár nevű utcában, sosem volt rossz élményem. A biztonság jó, gyakran járőröznek talán amiatt. Az emberek kedvesek, a környék zöld, üzletekkel jól ellátott. Sajnos lehúzzák ezt a környéket pedig nincs ok rá,! Parkvárost sztárolják és arra sincs ok! Ott van a sok földes utca, közért alig van, buszjárat nem tökéletes, vonat messze van, stb. Szóval a leg elmaradottabb része Érdnek! Semmi pénzért nem laknék ott. Fejlesztés sincs. A madár nevű környék a leg ellátottabb mindennel! A vasútállomás is közel van. Ott van a legtöbb fejlesztés. Én szívesen ajánlom.

Elköltöztem egy olcsóbb helyre az anyagiak miatt. Üdv.

2020. márc. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!