Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nyugdíjasként adózok -e ha...

Ilona67 kérdése:

Nyugdíjasként adózok -e ha kiadom a külön álló kis konyhámat albérletbe? Be kell valahova jelenteni?

Figyelt kérdés
Nyugdíjas adózása ?

#Nyugdíjas adózása ?
2015. okt. 2. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ilonka néni, hivatalosan kellene utána ÁFA-t és SZJA-t fizetnie mindenképpen.


A valóságban ez úgy működik, hogyha ismerősnek van kiadva akkor nem nagyon "szokás" ilyesmivel szórakozni, viszont ha idegennek van kiadva akár még vissza is élhet a nem bejelentetett helyzetével. Például nem fizet, és magát különösebben sem látta soha.

2015. okt. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ha nem látott soha, akkor, hogy van itt, ezt nem értem ! De be sincs jelentve !

Kiteszem az utcára a cuccait és nem tud mit tenni, nem is lakott is soha, nem is ismerem ! Ki ez az ember ? Kérdezhetem tőle !

2015. okt. 2. 19:22
 3/11 anonim ***** válasza:

Kedves Ilona néni.

Igen a nav felé be kell jelenteni, egyébiránt nem árt egy atombiztos szerződés sem.

Egyébként mekkora az a konyha?

2015. okt. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3x3 ( 9 ) négyzetméter !
2015. okt. 2. 19:32
 5/11 anonim ***** válasza:

úgy nem látott soha, hogy majd fizet majd fizet, aztán egyik nap hol volt hol nem volt eltűnik

nem tudom mi mindent lehet tárolni 9 négyzetméteren, de szerintem senkinek nem nagy veszteség ennyit hátrahagyni 50-100 ezer ft hátralékért


aztán lehet futni a pénz után, úgy hogy semmi bizonyíték, hogy egyáltalán valaha ott járt, de ha lenne is akkor meg a NAV tenne fel pár kérdést, és nem biztos, hogy a végén az egész egyáltalán nullszaldós lenne


nagyon naiv a néni... és akkor még ne beszéljünk arról, ha valami bolond embert fog ki a sors

mert orvos-mérnök hallgató frissen pesten kislányok általában nem 9 négyzetméterre utaznak, annyi pénzért inkább magánkoliba mennek

2015. okt. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nyugdíj ide vagy oda, be kell jelenteni és adózni kell utána.
2015. okt. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az a gondom, hogy nem akar kiköltözni, már itt lakik 2 hónapja,és egyébként 62 éves nyugdíjas férfiről van szó. De teljesen lepusztítótta két hónap alatt az ingatlant. És még nem fizetett , mert csak átmenetileg engedtem ide, mert megsajnáltam.Azt mondta, hogy majd, fog fizetni, de nem fizetett eddig egy forintot sem.
2015. okt. 2. 20:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Adóköteles az ebből származó bevétel, adószám is kell. Hogy nyugdíjas vagy, az nem releváns.
2015. okt. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na, elolvasva az utolsó kommentet, kicsit árnyaltabb a kép.

Ha van szerződés, akkor azt fel lehet mondani, ha nincs, akkor ki kell hívni a zsarukat, hogy itt ez a férfi a konyhában, nem tudom hogy került ide, de vigyék innen. Az albérletesdit meg le kell tagadni.

2015. okt. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat !
2015. okt. 2. 23:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!