Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Fordulhatok-e hatósághoz a...

MIKLÓS18 kérdése:

Fordulhatok-e hatósághoz a következő esetben?

Figyelt kérdés
Egy 84 lakásos 10 emeletesben műszaki gépszerelőhöz vittem egy mp4-playert-a "célpont-lakó" egyik szomszédja(mivel sosem volt és most sincs nekem és családomnak semmilyen tulajdona a társasházban,tehát vendég voltam)ismeretlenségem miatt bűnözői előítélettel kezelt kifaggatott és elémállva próbálta meg útját állni,hogy eljussak a szerelő ajtajáig!egy nyugállományú határőr/rendőr ismerősöm azt mondta,hogy társasházban a hatályos törvény szerint a lakások,pincehelyiségek kivételével addig,amíg nem veszélyeztet magán vagy közvagyont(rongálás)vagy nem bántalmaz más személyt,vagy nem zajong mást zavarva addig hivatalosan bárki tartózkodhat!ez igaz??nem fogok már ebből ügyet csinálni,mert 3 éve történt,de kíváncsi vagyok a jogszabályra!trollvéleméynt lehetőleg ne,jogászok vagy joghoz értők véleményét szívesen fogadom!

2015. okt. 3. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Rohadjak meg, ha értem a kérdésed..

Egyik részben az a kérdés, hogy fordulhatsz-e, aztán kijelented, hogy nem fordulnál...

Na mind1, nem tudom, de abban biztos vagyok.

2015. okt. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fordulhatsz.
2015. okt. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Amennyi betörés van, senki nem szereti, ha idegenek mászkálnak a lakóházakban, pláne műszaki cuccokkal a kezükben. Nem értem, mi ezzel a gondod "XY-hoz jöttem, ha nem hisz nekem, akkor nézze végig, hogy becsengetek hozzá és ő beenged" ez nem olyan nagy dolog.
2015. okt. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
és egy lakónak mi joga van a vallatáshoz?nem vámos az államhatáron!ugyanannyi joga van a társasházi ügyekben mint az összes többi lakónak max ha nem közösképviselő de akkor is csak belügyeket vezethet intézhet nem "panelidegenrendészeti vezér"-mi a veszélyes egy mp4playerben??mi köze a betöréshez??max ha láncfűrész lett volna az!a 2.válaszolónak köszönöm!
2015. okt. 3. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!