Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben mit tudok...

Ebben az esetben mit tudok tenni, milyen hatósághoz vagy állami szervezethez fordulhatok?

Figyelt kérdés

Egy olyan helyen lakom ahol az infrastruktúra nagyon gyenge, kis létszámú népesség él.


A szolgáltatások nehezen érhetőek el, rossz minőségűek és drágák.


Egyik ilyen főprobléma ami az internetes világban már már alap dolognak számít az maga az internetszolgáltatás.


6 éve Telekom mobilinternetem van, havonta több mint 4000 ezer ft-ot fizetek érte és korlátos. Mind e mellett gyenge a 3G jel, szaggat vagy van, hogy órákig nem elérhető, az EDGE meg 2G minden ragozás nélkül telefonálásra jó, de internetezésre totálisan alkalmatlan.

Egy ideje azzal kísérletezem, hogy mikronetes internetet kössek be...


Több szolgáltató járt már itt, de nem tudtak szolgáltatást adni.


Nem régiben viszont egy szomszédomnak aki 500 méterre lakik az egyik szolgáltató bekötött mikro netet. Viszont ugyanez a szolgáltató tavaly nekem először ígérgette, hogy jön majd felmérni, de ahogy haladtunk az időben, majd ha erre jár, végül azt mondta a szerelőjük, hogy nem tudja megoldani a bekötést, mindezt mindenféle helyszíni ellenőrzés nélkül.


Ma beszéltem megint a szolgáltatóval, a szerelő nem jegyezte fel a sikertelen bekötést, azt mondták majd egyeztetnek vele. Félek viszont, hogy ebből semmi sem lesz most se.


Ami alternatíva maradt még az a műholdas internet, de az meg 15 ezer ft-ba kerül havonta, ezt pedig ma Magyarországon ki engedheti meg magának? Ráadásul szintén korlátos és ahogyan halottam az sem épp a legmegbízhatóbb technika.


Lényeg az, hogy lenne egy mikro netes szolgáltató aki lehet, hogy megtudná oldani a szolgáltatás bekötését, de nem akarja, más értelmes alternatíva pedig nincs. Azt sem értem, hogy Ő a szolgáltató, nem érdeke az, hogy minél több ügyfele legyen?


A kérdésem pedig, hogy létezhet valamilyen szervezet ami közbe avatkozhat és vagy bekötésre bírja a mikro netes szolgáltatót vagy legalább a Telekomot ráveszi arra, hogy javítsa a szolgáltatást?


Én a fogyasztóvédelemre gondoltam, de mik vannak még illetve mit lehetne tenni?



2015. aug. 18. 17:39
 1/8 ConnectCare ***** válasza:
Szerintem sajnos ilyen szerv nincsen. Az internetszolgáltatás nem alapszolgáltatás, ugyanúgy nem lehet szerintem mit csinálni, mintha azt sérelmeznénk, hogy nincs Burger King a közelben.
2015. aug. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is laktam ilyen helyen. Műholdas internetem volt egy vagyonért, de ha netet akartam, ki kellett fizetnem. Egyik szolgáltató sem volt hajlandó fejleszteni, mert kevés volt a népsűrűség, a várható előfizetők száma, ezért a fejlesztés jóval többe került volna nekik, mint az ügyfelek számának növelése. Piacgazdaság, ez van.
2015. aug. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem alapszolgáltatás, de már alap. Pl. a kormány amiket meghirdet pályázatokat csak interneten lehet benyújtani... viszont jelenleg egy olyan országban élünk ahol sok helyen semmilyen jellegű internetszolgáltatás nincsen.
2015. aug. 18. 17:44
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nem alapszolgáltatás, akkor az van, ami van, nem muszáj szolgáltatniuk.
2015. aug. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Addig örülj míg nem szórják ezt a sok szennyet a nyakadba. Én még fizetnék is érte ha egyszer beszüntetnék.
2015. aug. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Addig örülj míg nem szórják ezt a sok szennyet a nyakadba. Én még fizetnék is érte ha egyszer beszüntetnék."

Kérlek, akkor fizess nekem, megadom a bankszámlaszámom, aztán köttesd ki a netet. Legalább nem szórnád a baromságaidat az interneten.

2015. aug. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha 500 méterre lakik, akkor osszátok meg a netet, s lődd át magadnak, ha az lehetséges... avagy nem lehetséges? Ha igen, antenna ajánlásában nem tudok segíteni, mert ezer éve, hogy utoljára képben voltam a témában, de biztos találsz megfelelő fórumot a témához. Szerintem még teljesen legálisan is megoldható akár úgy, hogy a saját címére két előfizetést köt, majd az egyiket átlövöd magadnak, aztán a számlát meg te fizeted. Ez mi a frászért nem jutott eszébe a szolgáltatónak, ill. nem... a szerelőnek, mert nyilván a szolgáltató nem mondhat ilyet, hogy ezt és ezt vedd még meg s így old meg, de egy szerelő tehet javaslatot erre, hogy ugyan ez nem a szolgáltatás része, de akár így megoldható lehet...
2015. aug. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ma jelzett a szolgáltató, jövőhéten jön felmérni a helyzetet. Elvileg azért tudták megoldani a szomszédban nem rég, mert nem rég vette át az adott szolgáltató a közeli településen lévő adótornyot, tavaly még nem az övék volt.
2015. aug. 19. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!