Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni?

Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Mit tegyek, ha a szomszéd állandóan úgy fűt, hogy az egész udvaromat, beleértve még a házam is (csukott ablakokkal) telemegy ilyen jellegzetes szaggal. Nem tudom mivel fűthet, ilyen sötétbarna színű a füst, s rettenetesen büdös, a kutyám se bírja. Kérem azt senki ne írja, hogy milyen rosszindulatú vagyok, aki kíváncsi a továbbiakra, írjon privátot. Szóval mit lehet tenni ezen állapot ellen?
2015. nov. 20. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Én dumálnék vele, mert tönkre vágja életem. Nehogy már egy barom szomszéd miatt a saját otthonomban bűzben keljen élnem!!! Ezt ha nincs más simán jogi útra is terelheted...a környezetszennyezésről ne is beszéljünk. Én tuti cefetűl berágnék ha nem szellőztethetnék egy normálisat, vagy bűzben kellene élnem egy broki miatt...
2015. nov. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
beszélj vele! ha nem segít indíthatsz birtokvédelmi eljárást a jegyzőnél
2015. nov. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 hell-ikon ***** válasza:

Jegyző talán (kétszer is aláhúzva) segíthet, ahogy előttem is írták, de arra készülj fel, hogy ha a szomszédod olyasmivel fűt megfelelő kályhában, amit a törvény nem tilt (mert ez persze szabályozva volna / van), akkor az sem tehet semmit. Egy bejelentés annyit minimum érhet, hogy kivizsgálják -talán- a dolgot.


Én arra tippelek, hogy valami szénszármazékkal (leginkább lignitre tippelek) fűthet, mert annak is van egy igen jellegzetes szaga és szintén sötét füstje, sőt füstöl is úgy istenesen.


Egyébként hiába van csukva az ablak, ha vannak beépített szellőzők alig vagy egyáltalán nem fűtött helyiségekben (jellemzően mellékhelyiségek szoktak ilyen lenni), mert azon keresztül is beszivároghat észrevétlenül, sőt még a saját kéményeteken keresztül is visszaszivároghat kintről az ő füstje bizonyos időjárási körülmények között. Ha érdekel keress rá a fordított kéményhatásra.

2015. nov. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, de én eddig csak farakást láttam nála, szenet nem. Egyébként kandallóval fűt.
2015. nov. 21. 21:41
 5/8 hell-ikon ***** válasza:
Értem, nos ha fával (mármint rendes tüzifával és nem bútorlapokkal meg ilyesmikkel) fűt és nem dobál mellé a tűzre egyéb szemetet, akkor azzal a jegyző sem tud mit kezdeni. Elméletben persze lehetséges, hogy felszólítják birtokvédelmi eljárás keretében az eredeti birtokállapot visszaállítására (értsd: fejezze be a füstölést), de valójában nem várható el senkitől, hogy a szomszédja kedvéért fagyjon meg télen. De mondom, ez csak akkor érvényes, ha nem hulladékfával (pl.:bútorlap, parketta ilyesmi) fűt... mert ha mégis így van, akkor az már más tészta és környezetvédelmi törvénybe is ütközik.
2015. nov. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 hell-ikon ***** válasza:
Ja igen, fa mellé tűzre dobált szeméten jellemzően műanyag palackot, tejes dobozt meg ilyesmit értek, ami konkrétan háztartási hulladék.
2015. nov. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is ilyenre gondolok, szerintem is valami pvc palackokat dobálhat rá, mert még a szemetet se nagyon viszi el (ez egy külterület egyébként, nem jár a szemetes), de nem büdösíti be a saját házát vele, ennyire hülye?
2015. nov. 22. 19:36
 8/8 hell-ikon ***** válasza:
Nem feltétlen... ha üvegajtós kandallója van akkor pontosan tudja mikorra parázslik le az adott fa mennyiség, amit előzőleg rátett. Mire a fa leparázslik, addigra az egyéb szemét 20x is elég és nincs a kályhában már a füstje se.
2015. nov. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!