Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csináljak a lakótársammal?...

Mit csináljak a lakótársammal? Lent

Figyelt kérdés

Egyszerűen már megbolondulok tőle. Teljesen ki tud készíteni, én egy nyugodt ember vagyok, de tőle már sokszor a hajamat tépném. 26 éves vagyok, ő 27, mindketten, mindketten dolgozó nők. A probléma az, hogy mindenért mindig panaszkodik, sír, sopánkodik, tenni nem tesz semmit, ő a körülmények áldozata. Vegyész szeretett volna lenni, de a szülei jogra járatták, 4 éve végzett, nem szereti a munkáját, de tenni nem tesz semmit, csak a kifogások. Emberi kapcsolatokra képtelen. Örökösen fáradt. Sorolhatnám vég nélküla példákat, de nem akarok egy egy kiragadottat említeni, mert rengeteg van. A lényeg, hogy oyan hangulat van körülötte, ami már elviselhetetlen, szinte mindig mintha egy nagy sötét valamit tolna maga előtt/örül ami tele van feszültséggel. Hogy miért nem költözök el, keresek másik lakótársat? Egy kisvárosban élek, itt nincs sok albérlet lehetőség, ami van, azt egymagam nem tudnám fenntartani. Mással jelenleg nem tudok összeköltözni. Maradhatna az a lehetőség, hogy visszamegyek a szüleimhez, de az kizárt, anyám iszik, a húgom nem dolgozik, szívja anyám vérét, a lakás egy disznóól, ennél még ez is sokkal jobb. És itt az értékeim is biztonságban vannak, otthon a húgom el-el tüntetett néha ezt azt, megette amit másnapra főztem magamnak munkába, stb.

Próbáltam beszélni vele, de nem értette meg. CSak a fejemhez vágja, hogy én ezt nem érthetem, nekem nem volt olyan a gyerekkorom ( pedig de..), én nekem nem olyan stresszes a munkám ( hajjaj....).. Már le sem állok vele, mert felesleges.

Szerintetek? nemigen látok más megoldást, mint befogni a számat, amíg nem találok más megoldást. Beszélni TÉNYLEG nem lehet vele..



#lakótárs #megőrülés #lehetetlen alak
2015. nov. 25. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem lehet vele beszélni, ne beszélj vele.

Ennyi a megoldás.

Mondd meg neki, hogy a bérleti díj osztása miatt vagytok kénytelenek együtt lakni, de együtt élésre a továbbiakban nem vagy hajlandó, és innentől lakjatok együtt úgy, hogy a minimálisra csökkentitek a kommunikációt.

Gondolom legalább 2 szoba van, jelöljétek ki a területeteket, és izoláljátok magatokat a lehetőségekhez mérten legjobban egymástól.


Ha pedig ismét energiavámpírkodik , egyszerűen mondd meg neki, hogy bocs, de erre egyáltalán nem vagyok kíváncsi, megvannak a magam bajai, és vonulj félre a szobádba.


Nem hiszem, hogy (ha a költözés kizárva) akkor egy ilyen minimális konfrontáció nélkül tiszta vizet lehetne önteni a pohárba, és hosszú távon fenntarthatóvá lehetne tenni a helyzetet.

2015. nov. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, én is így gondolom, ez lesz a legjobb.

Most már nem is nagyon "keresi a társaságomat" munka után mikor megjön ( ami panaszkodások sorozatát jelenti)

jó ez így...talán előbb utóbb lelép, én meg keresek másik bérlőtársat magam mellé.

2015. nov. 25. 17:36
 3/4 A kérdező kommentje:

az volt mindig a legrosszabb, mikor munka után hazaértem, és szinte egyből letamáadott a hülyeségeivel ( hogy ma ettől és ettől lett rosszul, ez meg az nem tetszett, blabla...az eszébe se jutott, hogy én is épp most jöttem meg a munkából, én is elfáradtam, és a legutolsó dolgo amire vágyom, az a panasza...)

mindegy, most ott tartunk, miután legutóbb egy ilyen után jól leszidtam, hogy nem igaz, hogy ennyire nincs tekintettel rám, hogy mikor megjövök, sértetten és jól hallhatóan beteszi a szobája ajtaját...

nem baj, legalább megbízható, rendesen fizeti a bérleti díjat, és a kajámhoz se nyúlna soha.

2015. nov. 25. 17:38
 4/4 A kérdező kommentje:

egyébként én is úgy vettem észre, hogy energiavámpír, ez a jó szó rá.

EGyszerűen igénye van arra, hogy legyen valaki, akinek panaszkodhat, aki azt mondja, hogy jaj te szegény...szó szerint az utolsó csepp vérét is kiszívná az embernek, ha az hagyná.

2015. nov. 25. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!