Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nektek vannak, voltak már...

Nektek vannak, voltak már konfliktusaitok a szomszédokkal? Ha igen, mi? Hogyan lehet ezt megoldani, hiszen egymás mellett kell élnünk?

Figyelt kérdés

Elmesélem, hogy jártam. Egy budapesti lakóparkban járunk, tehát több ember él egy épületben, és sajnos mindenki hall mindent. Igen, sír a gyerek, a másik meg azon dolgozik, hogy legyen gyerek, a harmadik rockot hallgat, a negyediknek meg kutyája van.


Tegnap este fél 10-kor estem haza, reggel 6 óta a munkából. Idő híján ilyenkor nekiálltam rendbeszedni a lakást. Gondoltam leviszem a szemetet, mikor is telefon, kulcs és minden egyéb nélkül, úgy ahogy voltam, kizártam magam a lakásból (csak fel kell húzni a kilincset amit én reflexből megtettem...)

Nem tudtam mit tenni, kopogás a szomszédnak (fiatal, kb. velem egyidős pár). Kijön a srác, mondom szia, bocsi, kizártam magam, tudnál adni egy mobiltelefont, hogy felhívjam anyukámat a pótkulcs miatt? Persze, tessék. Anya hív, indul.


És itt jön a csattanó. Nem tudom, lehet én vagyok a naiv, vagy komolyan nem értem, de nálam alap lett volna, hogy figyi, 10 fok van a lépcsőházban ne ülj itt köntösben, ülj le a nappaliban, várd meg itt nyugodtan.

Erre a szomszéd: "Na fa.sza, akkor most megint ugatni fog a kutyád" - mert a kiskutyám bezáródott, és igen, hallotta hogy kint vagyok, és sírt.


A sztorihoz hozzátartozik, hogy a kutya 1 év alatt kb. 3x lett itthonhagyva egyedül, tehát nem úgy kell elképzelni, hogy egész nap ugat.


Jó, nem szóltam, csendben vártam, és szétfagytam a lépcsőházban.

Anyukám 40 perc mulva megérkezett, be a lakásba, és mint mondtam, IDŐ HÍJÁN - elkezdtem befejezni a takarítást. Nem, nekem sem a perverzióm, éjszaka takarítani, nem is fordult még elő, de egyszerűen nem tudtam máskor megcsinálni. Nem egy 5000 négyzetméteres hodályban lakunk, kb 10 perc alatt fel lehet porszívózni, sejtettem, h utálni fognak, de nem tudtam mit csinálni, gyorsan elkezdtem. 1,5 perc múlva a szomszéd (ugyanaz) veri az ajtóm, hogy hagyjam ezt abba. Mondtam, hogy sietek, 5 perc, higgye el én is fáradt vagyok, de nem tudom máskor megcsinálni. De ő reggel dolgozni megy.... hát ezaz. ÉN IS!!! Hozzám nem jár takker, én csinálom ezt....


Tudom, biztosan idegesítő lehetett, de én értsem meg, ha ő bulit tart? Ha ő üvölteti a zenét? Stb.? Nekem is volt hogy másnap fontos vizsgám volt, náluk meg vendégség, de eszembe nem jutott átmenni verni az ajtót... éjjel 2kor sem....


2015. dec. 10. 15:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Csak azért mert a szomszéd bunkó paraszt, még nem jogosít fel rá, hogy te is az legyél. Oké nem volt időd máskor takarítani, de ez nem a szomszédok hibája, ha úgy döntöttél, hogy az éjszaka közepén fogsz porszívózni (miért nem lehetett söprögetni?), akkor benne van a pakliban, hogy valaki majd beszól. Ezt úgy lehet a legegyszerűbben kezelni, hogy kedvesen bocsánatot kérsz, hogy nem fordul elő többet és pont. Semmi esetre sem szabad fölvenni a felháborodott, veszekedős stílust, az csak ront a helyzeten.

Egyébként mindettől eltekintve azért jó kis bőr van az arcodon, szidod a szomszédot, utálod is, de azért elvárod, hogy az éjszaka közepén behívjon a lakásába?

Ja ami meg a kutyát illeti, nem "sírt", hanem felugatott/nyüszített másokat. Vágom én, hogy neked ő a kis szemed fénye, de másoknak csak egy idegesítő, hangoskodó dög. Én ezért is nem költöznék soha olyan lakásba, ahol engedélyezve van az állatkínz... állattartás.

2015. dec. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
92%

A kérdésedre válaszolva igen volt/van.

Mi földszinten lakunk. és felettünk egy fiatalabb pár lakik.

Nekünk van egy fél éves kislányunk. Az első 2 hónapban nagyon hasfájós volt és éjszakákat sírt végig szegénykém. A szőnyegbe már köröket róttunk a férjemmel.

Na és itt jött szomszéd párunk, akik minden egyes alkalommal elkezdték ütni-verni a radiátort, az erkélyről lekiabáltak, a cigicsikket a babakocsiba bedobták(nekünk egy kis kert tartozik a lakáshoz), még jó hogy a kislányom nem volt éppen benne a babakocsiban.

Ezek után volt egy szép beszélgetésünk velük, hogy társasházban lakunk vannak zajok. Egy kisbabát nem tudunk kikapcsolni, hogy ne sírjon ha fáj valamije.

Azóta mondjuk jobb a helyzet, de egy egy sírás alkalmából még szoktam hallani a morgolódást az erkélyről ha nyitva van az ablakunk.

2015. dec. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk elég jó szomszédság van, meg tégla lakások, nem nagyon jön át sok zaj.

Na de van egy néni, akinek veszsző paripája egy futórózsabokor, amiről én mindig úgy tudtam, hogy anyu hozta át nagymamámék kertjéből, ezért nagy becsben tartottam, bár igaz, nem gondoztam.Anyu halála után szintén nem volt ilyesmire se kedvem, sem időm.A néni azonban szinte minden találkozásnál mondta, hogy nyessem meg a bokrot, mert a fejére lóg, mikor arra jár.Nos, tudni kell, a bokor egy parkoló mellett van, így a néninek van vagy 10 méternyi széles út, hogy a rózsának ne kelljen nekimennie, de neki ez nem elég szélsseég..Egyszer aztán egy másik öregasszony is rákezdett a rózsabokor témára és hozzátette, hogy rosszul tudom, az nem is az én bokrom, mert még a szomszéd bácsié volt, de az már meghalt.Na, erre én expressz rávágtam, hogy akkor nyesse meg a szomszéd bácsi! És engem ezentúl ne baszogassak azzal a rózsával :D Nos, azóta is ha nagy ritkán szóba kerül a rózsa, az a válaszom hogy "nyess meg a szomszéd bácsi" (aki már nem él szegény)...Újabban már nem is mondogatják :D


Mondhatsz valami visszavágót te is a szomszédnak. Mondjuk, hogy csendesebben gyártsák a gyereket, vagy stb...

2015. dec. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Tulajdonképpen én sem invitáltalak volna be féltízkor a lakásba, mert akkor már megágyaztam és megyünk aludni, ráadásul 10 után porszívózni sehol nem illik, ráért volna az másnap is.

A kutyaugatás megemlítésekor viszont megmondhattad volna, hogy te sem szólsz amikor ő bulizik.

2015. dec. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Trafó1 ***** válasza:
62%

A kutya nem lakásba való, takarítani nappal kel,nem gondolom , hogy akkora kosz lett volna, ha meg kizártad magad, örülj , hogy segítettek ezek után még te szólod le a szomszédot???

Ja és nem hívtak be , hogy melegedjél??

Nem tűnt ez fel neked??

Szerintem már régről elegük van belőled és puszta udvariasságból adtak telefont nem szeretetből, a takarítással meg feltetted az íre a pontot, én is berágtam volna rád.

2015. dec. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem azert, de este fel tizre ertel haza, szoval sanszos hogy legalabb tiz volt mire kizartad magad.


Ilyenkor en mar azert is elhajtottalak volna hogy egyaltalan ilyen keson becsongetsz es felebresztesz, nemhogy meg behivjalak. Este nyolc utan mar senkinek se nyitok ajtot, gyerekeket epp altatjuk, mi mar pizsamaban, b assza meg magat akit olyan keson odaesz a rosseb...

2015. dec. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Este 10-kor bőven bunkóság porszívozni... én ilyenkor csak felsöprök és felmosok.
2015. dec. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

Hát... Oké hogy szidod itt a szomszédot, hogy szokott bulizni, de ebből a leírásból nekem nem az jön le, hogy téged jelölnének az év szomszédja díjra. Egyébként milyen kis cuki vagy, felrovod másoknak, hogy kutyájuk van, de neked szabad. Éljen a kettős mérce, mi?

Ez meg, hogy (nagybetűvel) idő híján nem tudtál csak éjszaka takarítani, elég sz_ar kifogás. Nekem is előfordult már, hogy úgy elúsztam a munkával, hogy egy hétig semmi időm nem volt az otthoni dolgokra, de ettől még nem dőlt össze a ház. Szerencsés vagyok a szomszédaimmal, szóval nem dobnám el ezt a viszonylag békés hangulatot azzal, hogy éjszaka kezdek porszívózni (akkor már ugye kell kicsit a bútorokat is húzogatni, annak az alsó szomszéd biztos nagyon örülne még pluszban) vagy mondjuk mosni.

2015. dec. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a szomszéd nem hívott be fél 10-kor a lakásába, annyit jelent, hogy nem tett meg egy szívességet, gesztust, amit a jó érzésű, segítőkész emberek többsége megtett volna, ha nincsen kifejezetten ellenséges, elmérgesedett viszony közte és a szomszéd között.


Este 10 óra után porszívózni meg tapintatlanság, és számomra nehéz olyan élethelyzetet elképzelni, amikor ez egyrészt valóban annyira fontos, hogy valaki mások éjszakai pihenését, alvását zavarva tegye meg, másrészt azt, hogy nem lehessen máskorra időzíteni.


Tudod, mit nem értek az általad leírt esettel kapcsolatban?


Ha igaz, amit a kutyáddal (kutyátokkal?) kapcsolatban leírtál, hogy "1 év alatt kb. 3x lett itthonhagyva egyedül, tehát nem úgy kell elképzelni, hogy egész nap ugat", akkor miért nem volt megoldható, hogy aki akár aznap, akár előző nap, akár másnap délelőtt, illetve délután vele van a lakásban, rászánjon 10 percet a porszívózásra?

2015. dec. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, igazából inkább saját sztorikra lennék kíváncsi, de persze minden észrevétel jöhet. A kutyásokat nem szidtam, általánosságban írtam arról, hogy miket hallgat(hat) az ember, ha társasházba kényszerül.


A kutyával senki nincs itthon, általában visszük magunkkal mindenhová.


A szomszéddal eddig nem volt konfliktus, köszönőviszonyban voltunk, én hallottam, hogy zajong, de nem tettem szóvá, mert tudom, hogy ezzel jár a társasház. És igen, írtam is, hogy bizonyára én vagyok naiv, de én behívtam volna a fűtetlen lépcsőházban köntösben-rövidnadrágban kintrekedt szomszédomat, este 10-kor is.


Az éjszakai takarításra nincs mentségem, viszont máskorra nem tudom időzíteni. Én lennék a legboldogabb, ha nem csak 24 órából állna a nap. Legközelebb akkor söprögetek.

2015. dec. 10. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!