Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éljünk egymás mellett kirakatb...

Éljünk egymás mellett kirakatban vagy dobbantsunk?

Figyelt kérdés

Fiatal pár vagyunk, akiknek van egy közös gyereke.

Szerelem volt ez az elején, vagy valami hasonló, így a "becsúszott" gyereket közös megegyezéssel megtartottuk.

Az érzelmek azonban változtak, sokkal nagyobb mértékben, mint ahogy én azt eddig hittem.

Van valakije, nem lehet hanem biztos. Láttam őket tök véletlenül.

Nem az fáj, hogy mást szeret, mert mi régóta nem élünk úgy mint a párok, szóval intimitás nincs köztünk. Valahol azonban mégis bántja az önérzetem.

A kérdés az, hogy "váljunk" vagy minden maradjon a régiben a gyerek miatt? Nem vagyunk veszekedősek, igazából úgy viselkedünk otthon is, mint egy normális pár. Este összebújva nézünk filmet, ha sétálunk azt kézen fogva tesszük stb. Csak intimitás nincs.

Szóval zavar ez az állapot, de nem tudom, hogy ezért érdemes e felborítani a családi egységünket? Nyilván ő is azért csinálja ezt titokban, mert egyben akarja tudni a családot. A gyermekünk boldog és kiegyensúlyozott és félek, hogy ha külön mennénk akkor ez gyökeresen megváltozna és csak hátránya származna belőle.


Ti mit tennétek?

A tisztánlátás érdekében: nem vagyok szerelmes, szeretem őt nagyon, de inkább olyan mint a barátom, lelki társam.


2013. márc. 2. 16:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

nem kell mártírkodni a gyerek miatt. semmi értelme. csak egy életed van. ha boldog vagy, maradj, ha nem vagy boldog és nem tudjátok megoldani akkor lépj.

semmi baja nem lesz, ha elváltok, csak mindketten törődjetek vele és neveljétek és szeressétek.

2013. márc. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy neked ez az állapot megfelel, és tényleg ne érzitek rosszul magatokat együtt, és a gyerek is csak egy boldog párnak lát titeket, nem veszekedtek... akkor szerintem ha megbeszélitek a pároddal, hogy tényleg mindenkinek jó -e ez így, maradjatok együtt. Akár az is megoldható, hogy elváltok, de mégis együtt maradtok, mint család :) Csak ugye ebben az egész ügyben az a probléma, hogy mi van akkor, ha valamelyikőtök szerelmes lesz egy másik emberbe, és utána vele élne inkább... akkor úgyis válás lesz. Ezt tényleg nektek együtt kéne eldöntenetek, hogy mi a jobb, beszéljetek őszintén és mérlegeljetek, enélkül sehogy nem tudod megoldani a dolgot.
2013. márc. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 intrepid ***** válasza:
0%
Szerintem leírtad, benne van a leveledben a válasz. Véleményem szerint nem csal meg, mert köztetek már úgysincs házasélet. Ha neked nincs is szükséged rá, ezek szerint neki igen. Mivel járna a válás? A gyereketeknek élből lenne egy vasárnapi apukája. Az eddig összeszedegetett dolgaitoknak búcsút mondhatnátok. (Lakás, bútor, kocsi). Ha bepasizol, ő nem biztos, hogy elfogadná, hogy nincs intimitás. Lehet, kifognál valami idiótát, a jelenlegi férjedet meg ismered, és elfogadod. Egy lehetőség lenne, hogy megtiltod neki a csajozást. Előbb - utóbb feszült lenne, lehet, ez az otthoni harmónia végét is jelentené. Persze most mondhatod, megélsz te egyedül is. Biztosan. De jobb lenne az neked?
2013. márc. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én leülnék beszélni vele erről az egész dologról-hogy hogy álltok egymással és a jövőt illetően is. Ha összebújva néztek filmet és kézen fogva sétáltok, valami mégiscsak van ott. Nem lehet, hogy a gyerek miatt veszett ki a többi érzelem a kapcsolatotokból? Próbáltatok a kicsi születése óta kettesben elmenni valahova? Az nagyon sokat segíthet.

(Mi is a kirakatos verziót éljük, és már én vagyok az, aki legbelül valahogy sokkal sokkal többre vágyom, csak náluk bonyolítja még az ügyet egy csomó más probléma. De én is a gyerekek miatt mentem bele ebbe...)

2013. márc. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha úgy gondolod, hogy már nincs remény rendbehozni a dolgokat, vagy esetleg te már nem is akarod, akkor váljatok el, mert ennek így semmi értelme. Szerintem ez hülyeség, hogy a gyerek miatt éltek együtt, csak mert neki így jó. Honnan tudod, hogy nem lenne jó, ha külön lennétek? Oké, hogy nem veszekedtek, mert az még rosszabb, olyankor tényleg jobb a gyereknek a válás (egy ismerősömnél az 5 éves kisgyerek kérte, hogy költözzenek már el az apjától mert utálja a kiabálást). De én biztos nem tudnék úgy hozzábújni a férjemhez, hogy tudom, hogy közben mással szexel. Meg amúgyis, még ha nem is tudnám, de már nem lenne köztünk semmi intimitás, akkor sem tudnék hozzábújni, mintha mi lennénk a világ legszerelmesebb párja. Képmutatás az egész kapcsolatotok.
2013. márc. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Eddig jól esett az összebújás. Én így elégedett voltam, napközben is többször megszokott ölelni csak úgy.

Igen, ezért írtam ki a kérdést is, hogy más nővel van utána meg engem ölelne? Ez nagyon furcsa lenne így.

A gyerek születése után ment tönkre a házaséletünk, rengeteg dolgot kipróbáltunk, hogy én megint akarjam, de semmi. Azzal is tisztában voltam, hogy ha tőlem nem kapja meg ezt akkor máshol fogja keresni. Én nem keresem máshol sem.

Egyébként még azt sem mondhatom, hogy sok időt elvesz a családtól ez a kapcsolata, mert nem. Ugyanannyit van velünk mint korábban, csak most nem a barátaival van hanem valószínűleg ezzel a nővel.

De nem akarom, hogy vége legyen ennek a kapcsolatnak.

Ma majd mikor hazaér munkából majd leülünk megbeszélni.


Köszönöm a válaszokat!

2013. márc. 2. 18:25
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet, hogy vagy?
2013. márc. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Szerintem értékes dolog egy baráti kapcsolat, sajnálnám, ha szétmennétek. Ha van összebújás, ölelgetés, kézfogás, szerintem beszélni is tudnátok tök őszintén. Én a helyedben azt gondolnám végig, hogy mi mindent tehetnék érte, az emberért, úgy értem, nem csak szexszel lehet kifejezni a szeretetedet, persze azzal is. Mert szereted, abból gondolom, hogy zavar téged, és a lelki társadnak nevezted - szeritnem ez a tartós kapcsolatnak az elengedhetetlen tartozéka.


Hallottam valahol, hogy a szeretet döntés kérdése, és az ember tettei visszahatnak az érzelmeire. Magyarul ha igyekszel a kedvében járni minél több mindenben, elkezdesz jó érzéseket érezni iránta. Vagy: ha (csak kicsit) magadra erőlteted az intimitást a kedvéért, talán megjön a kedved idővel neked is. Lehet, hogy nehezebb lesz, ha már régóra így van ez, jobb lett volna, ha nem hagyod kifejlődni ezt az állapotot. (Nekem szülés után volt ilyesmi, és túljutottam rajta.)

2013. márc. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Az előző vagyok. Már csak annál is inkább azt gondolom, amit feljebb írtam, hogy tulajdonképpen miattad került nehéz helyzete, azzal, hogy nem volt igényed az intimitásra, tehát neked kell úgymond visszacsinálnod a folyamatot, ha nem akarod, hogy szétessen a család. Szerintem a szerelem egy hormonváltozás és elmúlik, a szeretet döntés kérdése és ez az, ami megmarad akár örökre, ez az, amiről fent beszéltem. Egy kapcsolatot meg ápolni kell, különben leépül - mint egy növény, ha nem locsolják: kiszárad, elpusztul. Ezt akarod?
2013. márc. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat és az érdeklődést.

Most ez egy nagyon nehéz időszak, a viszonyt nem tagadta. Az egyetlen dolog amibe kapaszkodhatok, hogy szeret minket.Megpróbáljuk újra, az elejéről.

Azt egyből tisztáztuk, hogy érzelmileg szükségünk van a másikra, a többiért pedig dolgozunk.

2013. márc. 16. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!