Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Lakóhely, szomszédok

A kérdés

Miért tartja valaki egész éjszakára felkapcsolva a kinti világítást?

Falu, családi ház. Amint besötétedik, felkapcsolja a lámpát, egész éjszakára. Soha nincs kint a kertben az illető.

Mi értelme van, hogy egész éjjel megy a világítás? Biztosan van logikus magyarázat, de nem tudtam rájönni, ő meg nem árulja el.

2015. dec. 19. 20:59  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Így akarja elijeszteni a betörőket és megnyugtatni saját magát.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/11Időpont 2015. dec. 19. 21:00 Privát üzenet
Valószínű úgy gondolhatja hogy világosban nem ólálkodhat betörő az udvarra. Számos intézményben is ég a lámpa éjjel, például könyvtárban. Mert sötétben könnyen elbújhat a betörő, de világosban nem olyan bátor hisz bárki megláthatja.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/11Időpont 2015. dec. 19. 21:02 Privát üzenet
Ahogy az első írta. :D Bár én ilyenkor inkább a bentit hagynám égve, hogy kiszűrődjön a fény. Szoktam is ilyet. :D

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/11Időpont 2015. dec. 19. 21:03 Privát üzenet
Értelme nincs . A betörések többnyire éjféltől fél ötig történnek , mikor nincs fent az ember . A zajra a kutyák se ébrednek fel mindig . A reflektorok és a lámpák izzói kaphatók led kivitelben , az legalább nem fogyaszt sokat .

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/11Időpont 2015. dec. 19. 21:03 Privát üzenet
Falun nem szokás, én is mikor Pestre költöztem tökre meglepődtem, mert pl a mi utcánkban hiába van világítás, mégis minden 3. ember felkapcsolja éjszakára a kinti világítást, én sem értem miért

A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/11Időpont 2015. dec. 19. 21:04 Privát üzenet
Azért, hogy ha hall valamit, és kinéz, akkor lásson is.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/11Időpont 2015. dec. 20. 12:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Nekem meg sem fordult volna a fejemben, mert én nem vagyok félős, de logikus.

# 7/11Időpont 2015. dec. 20. 13:10 Privát üzenet
Pedig jobb félni, mint megijedni. Egyszer átjöttek a szomszédok és épp kinéztem az ablakon, kint sötét volt, bent világos és hirtelen két arc ott termett az ablakban. Képzelhetitek... :D

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/11Időpont 2015. dec. 22. 02:16 Privát üzenet
elwera nevű felhasználó válasza:

A betörő nem szívesen megy kivilágított helyre. A mi társasházunkban is egész éjjel égnek a ledes lámpák kint. A kapunál meg ilyen mozgásérzékelős kapcsoló van, aki bejön, annak felkapcsolódik a lámpó.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/11Időpont 2015. dec. 22. 11:15 Privát üzenet
Betörő miatt,mert azok szeretnek sötétben dolgozni. Mondjuk takarékosabb egy mozgásérzékelős lámpa.

A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/11Időpont 2015. dec. 23. 09:52 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ok lehet a költözésre, ha az ember szomszédja irtó hangos, s az egész lakópark csak tűr?
Egész éjszaka ugatnak a szomszéd kutyák?
Ismertek olyan embereket, akiket szinte egy egész település utál, ahol laknak?
Mit lehet tenni ha a házunk alatti padokon egész nyáron visonganak a kamaszok?
Hogy mondjam a szomszédnak hogy menjen haza ha nálam van, és hogy tiszta ruhában (ne munkásban), meg ne lábszagúan jöjjön át, mert az egész lakásom büdös tőle?
Ha véletlenül felkapcsolva hagytam a villany kapcsolóját egy lakásban, de le van kapcsolva az áram az egész lakásban, akkor igaz nem megy az áram?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Lakóhely, szomszédok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!