Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Te szeretsz társasházban lakni?

Te szeretsz társasházban lakni?

Figyelt kérdés
Családi házban nőttem fel,egész sokáig laktam ott,de a párommal már csak társasházi lakást tudtunk venni,és úgy néz ki anyagilag,hogy innen visznek minket a temetőbe is. Berendeztük szépen,ahogy akartuk,szeretjük is,nem erről van szó,de mégse családi ház. Még szerencse,hogy legalább erkélyünk van. Ti hogy vagytok ezzel?

2015. dec. 22. 06:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem éltem családi házban. Régebben vágytam rá, de most már kevésbé akarom. A kerttel sokat kell dolgozni, hogy szép legyen, arra pedig se időm, se energiám, és ha lenne az sem elég, mert csinálni sem szeretem.

Szóval nekem jobban tetszik a társasházi élet.

Persze a hatalmas panelházak, amikben több százan laknak, nekem is taszítóak (ilyenben nőttem fel). Nem tudsz úgy fingani sem, hogy ne hallja a fél lakóközösség.

De egy téglaépítésű társasház, ahol csak néhány lakás van egy lépcsőházban teljesen rendben van.

Az erkély mondjuk nagyon hiányzik. Mióta eljöttem abból a lakásból, ahol felnőttem, nem laktam erkélyes lakásban, pedig laktam pár helyen, és nagyon vágyom rá.

Most csak egy francia erkélyünk van, aminek igazából a világon semmi értelme nincs.

2015. dec. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én éltem társasházban, nem rossz dolog.
2015. dec. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Faluban nőttem fel, értelemszerűen családi házban, nagy telekkel. Perpillanat kénytelen vagyok egy 55 m2-es lakásban élni egy régi építésű társasházban és gyűlölöm minden percét.


Itt van az épület a főút mellett, úgyhogy folyamatosan azt kell hallgatnom, ahogy robognak el előttünk az autó, kamionok. Mellette a fűtés is egy vicc és ostobák a lakók mert csak a lépcsőház lett lehőszigetelve, nem az egész épület.


A különböző zajokról, amiket a szomszédok csinálnak ne is beszéljünk.

2015. dec. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
26%
1: Egy lakótelepi 10emeletes házban max. 40 lakás van, egy téglaápítésűben átlag 100 lakás!:D
2015. dec. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%
Panelban lakom, hányok tőle. Undorítóak az emberek, az ablakon dobálják ki a szemetet, a kölykök üvöltenek a szomszédban (1 emelettel feljebb) állandóan fúr valami istenbarma, kosz, kutyaszar, bűz, zaj, soroljam? Költözök innen amint tudok.
2015. dec. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
24%
#4-es, csak súgom halkan, hogy a tízemeletes panelban 72 lakás van.
2015. dec. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Körfolyosósban laktam. Az egy életforma: sötét udvar, zajos lift. Meg tudtam volna szokni, főleg, hogy minden hétvégén elhúztunk valahová kirándulni. De a retardált éjjelnappalbudapest fajtájú szomszédot, azt nem lehetett megszokni.

Súlyos kompromisszumok árán költöztünk kertes házba, hogy vége legyen annak a rémálomnak.

2015. dec. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Katasztrófa, minden nappal egy kicsit kevesebb vagyok társasházban. Érzem, hogy kezdek begolyózni tőle. szerencsére nyáron költözünk, úgyhogy vége a szenvedésnek.

13 évesen kerültem lakótelepre, mert mikor a szüleim elváltak édesanyám részéből csak erre futotta. Nem is volt vele gondom egészen addig, míg tanultam. Akkor valahogy elment az idő. A fősulit levelezőn végeztem, még akkor sem volt gond. Most, hogy van időm, szép nagy családom egyre inkább azt érzem, hogy megfulladok. Ha otthon vagyok rosszul érzem magam, ha kimegyek a lovamhoz a lovardába, akkor meg némi lelkiismeret furdalásom, hogy otthon kellene lennem a családommal. Így vettünk egy akkora házat, hogy minden és mindenki elfér egy helyen, család, ló, kutya, stb. Sok munka lesz vele? Leszarom, csak lenne már. :)

2015. dec. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 elwera ***** válasza:
100%

10 évig éltünk a belváros közepén. A szomszédokkal sosem volt gondom, de az utóbbi pár évben épült az utcánkba hostel és szórakozóhely, amiket elleptek a külföldiek. Nyitott ablaknál nyáron nem tudtunk aludni, mert hajnal 4-ig üvöltöttek az ablakunk alatt, veszekedtek, verték egymást és ordítoztak hulla részegen. Volt aki a házból fel akarta jelenteni az egyik szórakozóhelyet és aláírásokat gyűjtött. A legtöbben viszont elköltöztek innen. Majdnem az egész ház elment, és kiadták a lakásokat külföldieknek. Van olasz szomszédunk, kínai, brit, német, holland is. Lett itt minden. Amikor lemegyek az utcára, a kapuba van hugyozva. Aztán jobbra 4db alvó csövesen kell keresztül vergődnöm magam. A járdán nem mindig lehet tőlük elférni, van hogy le kell mennem az úttestre, nagy ívben kikerülve őket, és úgy megyek a Sparba.

Ezek maguk alá csinálnak és abban fekszenek. Nem is értem, komolyan mondom. A bulizók se semmik. Volt olyan, hogy részeg fickó letolt nadrággal feküdt a hidegben két autó közt. Lehet kakálni próbált és elájult. Hajnalban tele van az utca üvegszilánkokkal, hányással, undorító. Vasárnap komoly takarítóbrigád jön, gépekkel, meg mindenféle eszközökkel. Utána kb 1 napig jó, aztán megint tele lesz szeméttel. Mindez nyáron a legdurvább. Ilyenkor a hidegben azért jóval kevesebben vannak kint.


Most mi is úgy döntöttünk, hogy eladjuk a lakásunkat. Sikerült is nagyon gyorsan. A Vehettünk volna helyette kisebb családi házat, gondolkodtunk rajta, de a munkahely messze lett volna. Inkább a kényelem döntött és a belvárosban vettünk másik lakást, de egy jóval nyugisabb részen. Erkélyes tégla, szerintem jó lesz, én nagyon örülök neki. Munkahely 20 perc gyalog. Busszal nincs 10.

2015. dec. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%
rossz élményeim vannak a családi házzal kapcsolatban
2015. dec. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!