Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapest - Kőbánya: Tapasztala...

Budapest - Kőbánya: Tapasztalatok? Mennyire szerettek ott lakni? Aki nem ott lakik, miket hallott róla?

Figyelt kérdés
2016. jan. 3. 14:41
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Itt lakok,van negatív és pozitív részein,én egy viszonylag jobb környéken élek,sose támadtak meg vagy ilyesmi,de azért vannak rossz arcok, de azok hol nincsnenek? 10innen az örs(villamossal) meg a nyugati meg a keleti is(vonattal),szóval könnyen megközelíthetőek a központi helyek :)
2016. jan. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Előző vagyok 10perc*
2016. jan. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Attól függ Kőbánya melyik része. Pl Liget tér környéke durván fertőzött hely évek óta.
2016. jan. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

nem ott lakom és nem is laktam soha, évekig a szomszéd kerületben laktam (ami ezerszer jobb Kőbányánál) és sokszor jártunk Kőbányára, hát szerintem az egyik leggusztustalanabb kerület, mutatok én képeket, ha akarod. Nagyon sokszor késelnek ott, még a forgalmas helyeken is (napokban is történt egy ilyen az egyik forgalmas villamosmegállóban, azelőtt nem olyan régen a 28-as villamoson). Életveszélyes ott élni, de még odamenni is, főleg egyedül este. Nappal még nem tűnik olyan ijesztőnek, de sötétben már igen.

Velem is történt ott valami, még nyáron valakihez mentünk, a maglódi úton lakik, elég sötét volt az a rész, elindultunk hozzá és szembe velünk nagyon fura veszélyes alakok jöttek, be voltak drogozva. Mi próbáltuk elkerülni, de feltűnően követtek minket, mikor megálltunk akkor ők is. Gyorsabb tempóra váltottunk és gyorsan bementünk. Mikor kijöttünk már nem voltak ott, de elhúztunk onnan amilyen gyorsan csak tudtunk.

Ráadásul a kórházukban is furcsa és ijesztő dolgok történnek, boncasztalok vannak a kertjében amibe halott arcok vannak vésve.

Ha teheted messziről kerüld el, ne költözz oda, mert veszélynek leszel kitéve

2016. jan. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
előző vagyok, aki a maglódi úton lakik, mesélt történeteket onnan, ami kicsit sem veszélytelen.
2016. jan. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én sem hallottam jókat, de oda jártam dolgozni. Én este voltam ott,mert van egy kiadó lakása egy közeli hozzátartozómnak,oda mentünk, hát semmi pénzért nem kiöltöznék oda!Rendesen félelmem volt!Akkor inkább kimennék killjebb ami biztonságosabb. Ne költözz oda!
2016. jan. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Itt lakom, és nagyon szeretem. A Pongrácz lakótelepen. Szép, igényes, archaikus. előtte 9. kerületben laktam, az is szép volt, de itt jobban szeretek. :)
2016. jan. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Christine1 válasza:

Ennyi zagyvaságot, mint amit itt az egyik hozzászóló tett, őrület, hogy még szabadlábon van...."Ráadásul a kórházukban is furcsa és ijesztő dolgok történnek, boncasztalok vannak a kertjében amibe halott arcok vannak vésve".

Egyébiránt teljesen meg vagyok elégedve a kerülettel, semmi bajom vele, az említett kórház - gondolom Bajcsy - pedig kifejezetten szimpatikus, olyan kórház, mint bármelyik, semmi probléma vele. A kerületnek pedig - mint minden más kerületnek - vannak jobb és rosszabb részei. De én nem tapasztaltam ezzel együtt semmi rosszat, nem azért, mert itt lakom 12 éve, hanem valóban semmi incidens nem ért, sőt. Az Újhegyi ltp-ről már hallottatok?? Na, az is Kőbánya egy része, s itt kifejezetten kiváló a közbiztonság! Próbáljátok ki a "nyóckert" vagy bármelyik belvárosi kerületet, na ott azért félnék kimenni este 8-kor.

2016. jan. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én 16. kerületben lakom, ez valamivel messzebb van a Belvárostól viszont itt soha nem félek éjszaka sem. A nyolcadik kerületben volt, hogy paráztam éjszaka, pedig nem vagyok alapvetően egy félős típus.


Kőbányának nyilván vannak jó részei, és rosszabbak is. Éjszaka még soha nem volt arra dolgom, viszont vannak olyan részei, ahol semmi pénzért nem laknék. De nagy kerület, így biztos vannak jó részei, ahogy a 8., 9. kerületnek is.


A Belvárosban is sok rossz arc van, de ott meg éjszaka is annyi ember van, hogy nem szoktam parázni a fura alakoktól. 5. kerületben nőttem fel, és most is az a kedvenc részem a városban.


A 16. kerület és a hasonló peremkerületek (17., 18.) elég nyugis környékek, tipikus "alvóvárosok". A legnagyobb hátrányuk, hogy fiatalon nem találsz nagyon szórakozási lehetőséget, ahhoz be kell menni a város belsejébe, de családosoknak ideális hely.

2016. jan. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Felnőttként 8 évig éltünk a Szent László téren a 10 emeletes barna panelban 2 gyerekkel (Kőrösi 27.). Nekünk akkor jó volt, mert minden közel volt, nekünk abban az időben ez, és a lakások ára volt a szempont. A szomszédokkal nem volt gond, csendesek voltak, a legtöbb kifejezetten kedves és barátságos. A szomszédunkban egy kínai albérlet volt, teljesen normálisak voltak. 2 lakással mellettünk pedig egy cigány nagycsalád lakott, de nagyon rendesek voltak: a férfiak (és a nők is) hajnalban jártak el dolgozni, a nők rendesen főztek, kifejezetten csendesek voltak. A közös képviselő is jó fej.

A környéket most rendbehozták, ami szuper, és ezen a téren a szemetet is elég jól összeszedik, gondolom a templom és az Önkormányzat miatt is.

Ami gáz, az a rengeteg hajléktalan, ugyanis ott van a fővárosi hajléktalanszálló valahol Óhegyen, illetve ingyenkonyha a Bihari úton, a Terebesi utcánál és a Jászberényi úton, szóval a villamosokon elég gyakran volt rettenetes szag, a sétálóutcán töltötték sokan a napjaikat és az éjszakáikat, volt, hogy egyikük a templom előtti kertben WC-zett vagy öltözött, nem tudom, de több méterre lehetett érezni azt a rettenetes szagot. Rengetegen tartanak kutyát, ami miatt a "Fűre lépni tilos" mondást azt nagyon meg kellett szívlelni. Ebből a szempontból szerintem a belváros se jobb, ahol még látni is, ahogyan folyik az utcán a pisi. Ezt a két dolgot volt a legnehezebb elviselni. Ha ezek nem lettek volna, azt mondanám, hogy szuper volt ott lakni, így azonban csak azt tudom mondani, hogy jó volt, a célnak akkor megfelelt, de nem vágyom vissza. Azonban orvost nem váltottunk, nekünk is és a gyerekeknek is ott van a háziorvosa, mert nagyon jók.

Bűnözés: este rendszeresen hallottunk ordibálást és kiáltásokat (nőit, férfit). A férjem 4-5 alkalommal látott olyat a 28-as és a 24-es villamosokon, hogy kitépték idős nénik nyakából az aranynyakláncot. Este már a 9-es buszon is utaznak súlyos alakok. Nappal nem vészes a közlekedés, mert a többség az normális: utaznak munkába és hazafelé, de este nem ajánlatos egyedül mászkálni elhagyatott belső utcában. De amúgy más kerületekben sem.

Ha kicsit jobb környékre vágysz Kőbányán, akkor Óhegy jó választás, a 4-emeletes házak nagyon jók, de ott a lakásárak is magasabbak.

2016. jan. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!