Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mély öblítésű WC-t hogy lehet...

Mély öblítésű WC-t hogy lehet normálisan használni (visszafröccsenés nélkül)?

Figyelt kérdés

Nálunk mindkét WC alacsony öblítésű, viszont a párom szüleinél és sajnos a legtöbb helyen mély öblítésű WC-vel találkozom. Mivel a szülők távol laknak, ezért ha elmegyünk hozzájuk, akkor több napot ott töltünk, a WC-zés pedig elég kellemetlen. Idegen helyen ha nagyon muszáj, akkor megoldom úgy, hogy teledobálom WC papírral a WC-t így elkerülhető a víz visszafröccsenése, de a szülőknél mégis csak rosszul nézne ki ha egy alkalommal elhasználnék egy guriga papírt.

Egyszerűen nem is nagyon értem, hogy minek találták ki a mély öblítésű WC-ket, olvastam, hogy állítólag jó, mert szagmentes és könnyebb tisztítani, de szerintem az alacsony öblítésű esetében sincs nagyobb szag, hacsak valaki nem trónol órákat a WC-n, illetve a tisztíthatósággal sem értek egyet, mert a mély öblítésűre is ugyanúgy odaragad a végtermék.

Ráadásul nőként elég kellemetlen, hogy visszafröccsen a WC-ből a víz, hiszen az nem tiszta és elég kellemetlen nőgyógyászati gondokat okozhat. Ezen kívül a csobbanás hangja is kissé bosszantó, főleg, hogy eléggé központi helyen van a WC a lakásukban, a vékony falak miatt pedig úgy gondolom kihallatszik.

Hogyan lehet normálisan használni ezt a típust visszafröccsenés és sok-sok WC papír használata nélkül?


2016. jan. 4. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálom. Wc papírt szoktam beledobni mielőtt ráülök, de nem kell hozzá olyan nagyon sok. Más megoldást sajnos nem tudok.
2016. jan. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
én beljebb szoktam ülni, így nem a vízbe csobban, hanem a csésze belső falán siklik a vízbe, így nem loccsan vissza a víz és nem hallani a vízbeérkezést. Általában öblítéskor simán lemegy magától az esetlegesen a csésze szélén maradt darabok, nem kell kefélni.
2016. jan. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én azt vettem észre, hogy WC-je válogatja mennyi papírt kell beledobni, a párom szüleinél hiába volt jó minőségű, vastagabb, normális WC papír, hiába dobáltam bele sokat, a víz úgy állt, hogy pár másodperc alatt elnyelte a papírokat. Következő alkalommal beláttam, hogy itt minimum fél tekercs papírt bele kellene dobni, ezért én is láttam, hogy esetleg lehetne úgy ülni, hogy a csésze hátuljára vagy elejére érkezzen a széklet, ki is próbáltam mindkettőt, de mindenhogy ugyanúgy csobbant. Lehet, hogy én vagyok béna, de nem értem hogy lehet az ilyen WC-t nap, mint nap használni én megőrülnék ha ilyenem lenne itthon.
2016. jan. 4. 22:52
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit "mellé" kell célozni, és akkor lecsúszik az oldalán és nem csobban (akkorát) mintha egyenesen a közepébe pottyantod :D
2016. jan. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mint az utolsó mondja, kissé a szélére kell ülni.
2016. jan. 5. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez a típus olcsóbb, de én sem értem hogy képes valaki nap mint nap használni. Ha ezzel vennék egy lakást első lépés lenne a wc csere.

Már próbálkoztam mindennel, a dugulásnál kellemetlebb élményeim is voltak. Csúsztam oldalra, ültem másképp, ezek eredményeképp megesett, hogy a szar nemcsak hogy szétkenődött az ülőkén, az egész alsó részem is csupa csoki lett.

Ezt a típust kerülöm, csakis 2 esetben vagyok hajlandó használni:

1. Rám jön a szapora és minden mindegy alapon úgyis fröcsög mindenfele, legalább nem csobban. Amint lehetőség adódik azonnal lemosom magam lent.

2. Pl. szállodákban csak ilyen wc vel találkozni. Itt becsobbantok, aztán törlés nélkül átállok a tusolóba és alaposan lemosom magam.

2022. nov. 11. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!