Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tényleg igaz, hogy nem csak a...

Tényleg igaz, hogy nem csak a bihari emberek között sok a sötét alak? Hallottam már a "sötét Szabolcs", "sötét Borsod", "sötét Nógrád" kifejezéseket is. Ezeknek a hiedelmeknek van valami alapja?

Figyelt kérdés
A pestiek közül sokan lenézik az Északkelet-Magyarországon élő embereket. Többen állították az egyetemi csoporttársaim közül, hogy a nyugat-magyarországi, illetve a budapesti emberek mennyivel kulturáltabbak. Az egyik gödöllői csoporttársamnak vannak budapesti barátai, viszont általánosságban nem szereti a pestieket, szerinte ugyanis ridegek, lenézőek. Hogy is van ez igazából?? Én csak a hajdú-bihari embereket ismerem jobban, ugyanis itt nőttem fel. Az idősebbek közül tényleg sokaknak furcsa a gondolkodásmódja, gondolok itt az irigységre, tanulatlanságra, zsugoriságra például. De azok az emberek, akik értelmesebbek, vagy pusztán jobb neveltetést kaptak, azokat nem nevezném sötétnek. Itt is akad mindenféle ember. Ezért nem értem, miért általánosítanak. Ti mit gondoltok? Élt közületek valaki Szabolcs, Borsod, esetleg Nógrád megyében? Ha igen, miket tapasztaltatok?

2016. jan. 18. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Azért hívják "sötét"-nek meg Mordornak mert sok ott a cigány.
2016. jan. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Sötét, a putris, igénytelen cigányra használatos.
2016. jan. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, nógrádi vagyok. A cigányok miatt "sötét".
2016. jan. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A sötétséget arra értettem, hogy a kelleténél tanulatlanabbak, irigyebbek, esetleg zsugoribbak! Igen, egyébként hallottam, hogy Borsodban, Nógrádban rengeteg cigány él (nem mintha ez alól Szabolcs megye vagy a Hajdúság kivételt képezne.)
2016. jan. 18. 17:53
 5/9 anonim válasza:
Én csak "sötét Zaláról" hallottam. [link]
2016. jan. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%

Borsodban lakom. A fizetés itt nagyon kevés nyugathoz képest, ezért érthető, hogy sokkal zsugoribbak az emberek, amikor az utolsó forintokat is be kell osztaniuk. Ez most nem a vezetőség, hanem a munkás és a középosztály. Annyira kevés itt a munkahely, hogy egy 2 diplomás, tanult, értelmiségi sem mindég tud elhelyezkedni egy jó helyen. Akik nem költöznek el, akik mindenáron itt maradnak, azoknak be kell érniük sokkal kevesebbel is, mint amit megtanultak.

Viszont akik elmennek, nos azok elmennek. Orvosok, ügyvédek, vezetők, mérnökök, még az értelmes, szorgalmas, lelkiismeretes munkások, mint az asztalos és a hegesztő is. Ebből kifolyólag, mi marad? A tanulatlan, sötétek gyülekezete és néhány ember, akik valamiért még nem mentek el. Na meg a rengeteg cigány, akiknek - tisztelet a kivételnek - mindegy, hogy hol élnek, hiszen úgyis csak a segélyből tartják fenn magukat.

Én ezt gondolom. Sajnos az embereket nagyon bántja az - és jogosan -, hogy azok akik életükben egy szalmaszálat nem tettek keresztbe több pénzt kapnak, mint azok akik a belüket is kidolgozzák, és a továbbiakban majdnem ugyanannyi lesz a nyugdíjuk is - ha lesz egyáltalán.

Hát ez van sajnos.

2016. jan. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Biharban élek, de nagyon sok helyen jártam már a világban. Alapvetően a falvak sötétek. Mert falun nincs semmi, csak a föld, ahhoz meg nem kell nagy tudomány, legalábbis azon a szinten, ahol a vidéki mezőgazdaságok állnak, nem kell. Más munkahely meg nincs. Emiatt a jobb képességűek elhúztak, maradt, aki nem volt jobb képességű. Ők meg nem jártak a világban, csak a TV és az internet az ő forrásuk - ellenőrizetlen és egyoldalú,mert ugyanazt nézik nap mint nap - emiatt beszűkülnek, irigyek lesznek, nem lesz pénzük stb.

Amikor elkerültem nagyvárosba, főiskolára faluról, szabályosan éreztem, hogy tágul a látóköröm. Otthonról elképzelni sem tudtam volna magamról,hogy én valaha nagy multik közelébe juthatok. Aztán a nagyvárosban itt volt a sarkon az iroda, kaptam a lehetőségeket utazásokra, kutatásokra, a napi 10 ember helyett napi 200-at látok...

A vidék ingerszegény, emiatt "sötét". Benne a cigányokkal és azok nélkül is.

2016. febr. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
36%
Szia! Kicsit bemutatnam neked Borsodot! B.A.Z megye az ahol 15 éves lettemre 2x támadtak rám. Hála istennek meg tudom magamat védeni. Barátom mar legalább 20x verekedett azért hogy megvédjen. És... ne felejtsük el hogy napról napra mi van itt... Itt csak berúgni olcsó... Kábítószer, alkohol, rablás, gyilkosság nap mint nap. És hogy miért mondjuk mégis tiszta szívünkből hogy örülünk hogy ide születtünk? Mert itt az élet nem a pláza. Az emberek nagyrészt kínai árúházakban vásárolnak, ha valakinek márkás ruhája, cipője van 1-2 évig hordja.... Ahhol az én családom gazdagnak számít havi 300 ezer forinttal. És meg sorolhatnám.🙂
2017. nov. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. nov. 13. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!