Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nekem, vagy a lakótársamnak...

Nekem, vagy a lakótársamnak van igaza?

Figyelt kérdés

A lakótársam (aki egyébként a testvérem), sokkal gyakrabban használ dolgokat, sokkal "mocskosabban" él. (Például én csak azt rakok a hűtőbe, ami el is fogy, és nem hagyom ott rohadni, de ő ezzel ellentétben csak halmozza, és sokszor 1 hónap után takarítja ki a hűtőt úgy, hogy a dolgok 1/3-a már romlott.


És a kérdés az, hogy most jogosan várja-e el tőlem, hogy fele-fele legyen a munkamegosztás, vagy sem? Szerintem az a logikus, hogy mindenki annyit csinál, amennyi az ő része. Ő azt állítja, hogy ez mindegy, és ha mással lennék összeköltözve, akkor is fele-fele lenne, mert ez nem részesedés kérdése, hanem az, hogy lakótársak vagytok, így fele-fele.


Szerintetek? Ti mit tennétek?


2016. febr. 1. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki a saját cuccaiért felel, a házimunka felesbe megy. De azért rohadt cuccot ne tarts a hűtőben, csekkold le és hajítsd ki, ha már rossz.
2016. febr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Mikor nekem voltak lakótársaim, én gondolkodás és kérdezés nélkül dobáltam ki a romlott cuccokat, függetlenül attól, kié volt. Az én kajám is abban a hűtőben van, nem akarok semmilyen sz-rt elkapni, megbetegedni.

Egyébként meg nyilván mindenki elpakol maga után, a takarítás meg közös.

2016. febr. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De én ezt nem érzem fairnek. Nem a "bejárónője" vagyok. Romlott alatt ne egy 10 centis penészréteggel rendelkező dologra gondoljatok, hanem csak simán olyan kajára, ami már nem ehető, de azért még nem veszélyes. Azokat azért már kidobom, csak zavar az, hogy ő csinálhatja a dolgait, mert tudja, hogy én elintézem helyette. Én egyből elmosom a mosatlanomat, ő pedig 1 hétig ott tartja. Már az is kiderült, hogy ő azért akarja felesbe csinálja, hogy ritkábban kelljen mosogatnia. (Mert én kb ha naponta 1 tányért használok, és azt egyből el is mosom, ő pedig néha naponta 3-4-et. És ha közös lenne a mosogatás, akkor élvezné azt, hogy nem kell mosogatnia, miközben egy csomó mosatlant csinál. Sosem csinálja meg időben pont ezért, és így egyre több lesz, és egyre kevésbé lesz hozzá kedve. Ahelyett, hogy elmosná gyorsan azt az egy tányért.
2016. febr. 1. 21:21
 4/6 Blade Bone ***** válasza:
89%
Szerintem neked van igazad és mivel tesók vagytok, rászólhatnál jobban is, hogy takarítson maga után! Én bátyámmal élek, nálunk ilyen gobd nincs, viszont ő is elég trehány és sok szemetet halmoz fel folyton, én mindig beszólok neki nem érdekel mit szól hozzá, nem fogok putriban élni miatta.. Ha valami szemetet hagy a konyhában, rákotrom a cuccaira és kész, akkor kénytelen eltakarítani és ha szól, a képébe mondom, hogy el kellene takarítani ha nem tetszik. Ne legyél a szolgája, ha ő csinál több koszos edényt stb, egyértelmű hogy neki kell többet mosogatnia, nincs olyan hogy fele-fele.
2016. febr. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
Veszel magadnak egy hűtőt, probléma megoldva
2016. febr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen esetben ugy igazságos, ha mosogatni mindenki saját maga után mosogat (persze kéne mindenkinek odafigyelnie arra, hogy még aznap elmossa,amiket használt), a közös helységeket (nappali, fürdő) pedig fele-fele arányban. Igy nem kéne attól félni egyikneksem, hogy a másik kihasználja mosogatás terén.Mi is igy csináljuk a lakótársakkal.
2017. jan. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!