Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Állandó fúrás-faragás a...

Állandó fúrás-faragás a szomszédban?

Figyelt kérdés
Közel 2 hónapja tart, hogy a szomszédból folyamatosan fúrás, kopácsolás, csiszolás hallatszik át. Először azt hittem, hogy felújításról van szó, igyekeztem nem tudomást venni róla. Deennyi idő alatt folyamatos munkával (Olyan reggel fél 8-tól este 7-8 ig.) nem hinném, hogy még mindig erről lenne szó. Borzasztóan zavaró, mert a munkám egy részét itthon végzem, és csak egy-egy délelőttöt vagy délutánt töltök a munkahelyemen. Sajnos olyan szomszédról van szó, akivel a fal közös ugyan, de ő másik épületben lakik, nem ismerem, így aztán tényleg nem tudom, hogy mivel foglalatoskodik. Bármilyen megoldási javaslatnak örülnék.

2016. febr. 17. 11:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
Közös képviselőnek kell szólni, hogy figyelmeztesse őket. Utána csendháborításért fel lehet jelenteni a rendőrségen. De mindezek előtt magad is átmehetsz hozzájuk, hogy mi folyik ott 2 hónapja, s mikor lesz vége, pusztán csak érdeklődésből.
2016. febr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
38%
Első körben menj át,és udvariasan érdeklődj meddig tart,mert már régóta tart,és neked fontos a munkád/nyugalmad.Ha nem oldódik meg a dolog,rendőrt kell hívni.
2016. febr. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
30%

Mikor mi újítottuk fel a lakást 3,5 hónapig tartott, aztán jött fel a sok egész nap otthonlévő panelproli hogy fejezzük be. De egy kritikusan rossz, koszos, büdös lakást muszáj felújítani, lehet hogy sok ember szívesen él penészes, dohos lakásban de én nem.


"Utána csendháborításért fel lehet jelenteni a rendőrségen."


Ha ezt tenné mindenki akkor gyakorlatilag semmilyen szakmunkát nem lehetne elvégezni egy lakásban

2016. febr. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Éppen ez az, hogy nem tudok beszélni velük. Nem ismerem őket, nem tudom a nevüket, és be sem tudok menni a szomszéd lépcsőházba. Már próbáltam érdeklődni, nulla eredménnyel. A közös képviselő jó ötlet lehet, remélem, hogy ugyanaz, aki a miénk. Feljelenteni nem szeretném, gondolom nem szórakozásból csinálja, de egy-egy fél napig ezt hallgatni, tényleg idegőrlő.
2016. febr. 17. 11:52
 5/17 A kérdező kommentje:
#3 ez nem egy régi lakás, ahol mindent ki kéne cserélni, 4 éve épült, az enyém volt a mi házunk egyik szélső fala, és akkoriban ugyenzt hallgattam, csak folyamatos káromkodással tűzdelve. Lehet, hogy emiatt vagyok most türelmetlenebb, nem tudom.
2016. febr. 17. 11:58
 6/17 anonim ***** válasza:
34%
Olyan nincs, hogy nem tudsz bemenni a szomszédházba. Van kapucsengő, bármelyiket megnyomhatod, felveszik, beengednek. Vagy megállsz az utcán, s megvárod míg jön valaki ki vagy be, s bejuthatsz úgy is.
2016. febr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%
"Bármilyen megoldási javaslatnak örülnék." Eddig semmit nem fogadtál el. Ahogy írták, olyan nincs, hogy nem tudsz bejutni, csak ódzkodsz face to face megoldani. Először tisztázni kellene, mi folyik ott. Ha lakás felújítás, annak előbb-utóbb vége lesz, azt tűrnöd kell! Ha valami munkát végez, akkor viszont a kk-vel kell beszélni, ő járjon a végére.
2016. febr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Felújítás is elhúzódhat, ha annyi mindenhez kell hozzányúlni illetve ha nem sikerül gyorsan boltolni a szakemberekkel. Én tavaly november második felében kezdhettem el a nyáron vásárolt lakásom felújítását, mert az előző tulaj csak akkorra tudott véglegesen kiköltözni és levetetni a jelzálogát az ingatlanról. Így viszont csúsztunk a munkákkal. Sajnos szinte mindenhez hozzá kellett nyúlni, le kellett bontani falig. Mivel nincs tároló, ezért a keletkezett hulladékot nem tudtuk egyszerre eltenni sehova, hogy egyszerre kidobjuk egy konténerbe, így apránként tudtuk kidobni a szemetet, ami addig, míg el nem tűnt, útban volt, és nem tudtunk minden munkát egyszerre megcsinálni. Egész december és január első fele a régi burkolatok leszedéséről és az új burkolatok felrakásáról szólt. Aztán jöttek csak a bútorok, világítás, vizesblokkok, kiderült, hogy a WC-be építési törmelék kötött bele még nagyon régen, azt is ki kellett cserélni, a vízvezetékhálózat szintén rossz volt, ahhoz is hozzá kellett nyúlni... stb. Sok apró munka, sok időt vesz igénybe.

Aztán lehet, hogy a te falszomszédod nem felújít, hanem más munkát csinál otthon, de ha olyan felújítása van, mint nekem, akkor az elhúzódhat.

2016. febr. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 zgyzgy ***** válasza:

Nálunk másfél éve csinálnak egy lakást.

Ha napközben dolgoznak, az teljesen szabályos.

Ki kell bírni.

2016. febr. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
23%

Tipikus magyar mentalitás. Amikor mi felújítunk, akkor neked kuss van, bírd ki, viseld el.

Kb ez az a szint, mint a majomházban, hogy ki döngeti jobban a mellét.

Lehetne ezt értelmes ember módjára is, nem balkáni paraszt stílusban.


És igen, birtokháborítást követ el az, aki zavarja a másik nyugalmát, tehát a jegyzőnél tehető ellene bejelentés.

De bunkóéknál ez úgy működik, hogy elkezdenek kopácsolni több hónapon keresztül, ki se írnak semmit a lépcsőházra, hogy elnézést, vagy valami...

2016. febr. 21. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!