Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírjátok azokat a hülye...

Hogy bírjátok azokat a hülye szomszédokat, akikre pont akkor jön rá a kopácsolás, fúrás-faragás, amikor a babátok alszik?

Figyelt kérdés

Pedig egy szavam se lehet, mert annó rászoktattam, a zajban való alváshoz is, de a konkrét kopácsolásra és egyéb ilyen zajokra nem lehet nem felébredni.

Ráadásul még ha ki is tudnám deríteni, hogy honnan jön a zaj, még akkor sem tudnék odamenni, hiszen nem hagyhatom egyedül a babámat.


2011. júl. 27. 10:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Ne haragudj, de nem értek veled egyet.

Miért hülye valaki, azért mert ne a gyermeked időbeosztása szerint éli az életét.

Lehet, hogy az a szomszéd máskor nem tudja megcsinálni ezeket a dolgokat mert dolgozik.

Nem tudom megérteni, hogy miért kell ezeket a dolgokat egyáltalán szóvá tenni, még akkor se ha tényleg zavaró. Sokan a hétvége miatt vannak kiakadva, de kérdezem én, aki dolgozik hétköznap, az mikor csinálja meg a házkörül azt amit meg kell csinálni? Hétköznap este 7-8-9 óra körül? Akkor az lenne a baj.

Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy ha valaki késő esti órában, vagy hétvégén pontban délben zörög, akkor azért nem kell szólni. Viszont az a véleményem, hogy ezeket a dolgokat akkor is tolerálni kell.

2011. júl. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is. Az én 6hós lányom ha mellette porszívózok még jobban alszik. :)
2011. júl. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok vele mit csinálni. Biztosan a szomszédomat meg az zavarja, amikor mondjuk hazajön éjszakásból, és aludna, de a kislányom üvölt, mint a sakál.

Nem várhatom el a szomszédtól, hogy alkalmazkodjon a babám alvási szokásaihoz. A gyerek meg általában nem ébred fel. Ha mégis, és még álmos, akkor meg úgyis visszaalszik.

2011. júl. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Na most én is így gondolkozom: élni és élni hagyni :), hiszen mi is csináltunk ezt-azt amikor beköltöztünk, de attól még bosszant. Pláne, hogy minden harmadnapra jut valami. És csak gyanítom, hogy a felső szomszéd az. Már azt szoktam mondani, hogy egy ementáli lehet a lakása, mert én már nem is tudom hol lehet még hely lyukaknak. :)

Komolyan mondom, 90%-ban pont akkor alszik a gyerek, pedig nehéz eltalálnia, mert 8 hós és csak 2-szer alszik max 1-1 órát. És ne azt higyjétek, hogy felújítás történik. És a fazonnak magánvállalkozása van, többnyire otthon van.

2011. júl. 27. 11:37
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szerencsére nincs ilyen szomszéd! A mellettünk lakó idősebb úriember a múltkor átcsöngetett, hogy mikor alszik a kicsi, mert fúrni akar majd. Megbeszéltük, hogy épp akkor készült elaludni, és 1,5 órát szokott egyhuzamban aludni, de majd átcsöngetek, ha felébredt! Ez így is volt, és mindemellett nem győztem neki megköszönni, hogy szólt, hogy fúrni akar, és hogy megvárta, míg kialussza magát a babám! Mivel nagyon jó viszonyban vagyunk a szomszédokkal, ha ilyesmit terveznek, mindig szólnak, vagy rákérdeznek, hogy nem alszik-e éppen a gyerek. Imádok is ezért itt lakni! Itt még figyelnek egymásra a lakók!

De ha nem szólnának, hanem elkezdenének fúrni, akkor sem tudnék különösebben mit kezdeni velük, hiszen nem várhatom el tőlük, hogy a MI életünkhöz igazítsák a sajátjukat! Biztos volt már olyan, hogy ők sem tudtak éjszaka aludni, mikor fogzott a fiam, szóval egymás ilyen jellegű "zaklatása" oda-vissza megvan... Akármennyire is nem hagyom sírni a gyereket, a fogzásnál pl. volt, hogy nem tudtam vele mit kezdeni (mivel nem gyógyszerezem be rögtön), és eltelt egy-két óra kínlódással, mire sikerült elaludni. Mégsem jött át egy szomszéd sem, hogy hallgattassam el valahogy a gyereket.

2011. júl. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ilyen és van is ilyen sajnos!Nincsenek tekintettel arra,hogy baba van alattuk, mellettük.Mi 2 hónapos hiltizést szenvedtünk végig és betonházban lakunk eltudod képzelni, hogy az egész ház zengett.Mindenki ki volt akadva mert ennyi idő alatt egy házat lehet majdnem felhúzni.Sokszor voltam már lenn szólni majd amikor ez nem hatott akkor kiírtuk a házirendet ami előirja, hogy zajjal járó munkálatokat hétköznap 8-16 szombaton 9-12 között lehet végezni.Vasárnap tilos!Ennek ellenére folytatták este 7-kor én meg lementem és lenyomtam a villanyórát!Az ajtó elé ledobtam a házirendet kiemelve az időpontokat.Ez sem segített ekkor több lakóval együtt bementünk az önkormányzatba és onnan az ügyintéző felhívta őket, hogy ha nem hagyják abba akkor birtokvédelmet fog kirendelni+ birság.Na ez hatott.vannak esetek amikor sajnos el kell viselni a szomszédok dolgait de vannak helyzetek amikor már nem és hála Isten a társasházi együttélésnek vannak rögzített szabályai.beszélj te is a közös képviselővel hátha tud segíteni.
2011. júl. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy itt rengeteg a baba és a gyerek, szóval akinek hangoskodni kell, az képtelen lenne mindenkivel összeegyeztetni. Szóval megértem én őket is, csak gondoltam, ha sorstársa lelek könnyebb lesz. :)
2011. júl. 27. 12:00
 8/14 anonim ***** válasza:

Én sem bírom jól, de nem lehet vele mit tenni. Mi 9 emeletes panelben lakunk, igazából ki se lehet deríteni hol fúrnak, mert olyan jól vezeti a fal a hangokat, hogy ihaj. Ha nem túl erős a zaj, akkor a 3 hós babánk nem szokott feltétlenül felébredni rá, akkor zavaróbb, amikor a halk rádió mellé egy brutál hangos fémvágószintű fúrás jön be, mikor 5 perce aludt el a pici. Na ilyenből volt már sírva ébredés sajnos... :S

Mindez akkor rossz, amikor reggel 8-kor kezdik el...

De e téren nálunk rosszabb zajok a hirtelen kapucsengő, vagy telefon. A vonalasnak nem lehet lejjebb venni a hangját és még így is hangos nagyon. Amikor a pöttöm kisebb volt, eleve nehezen aludt napközben és nem egyszer volt olyan, hogy letettem végre 5 perc múlva kapucsengő, újabb 5 perc múlva csengő, postás jött, újabb 5 perc múlva telefon. Na ekkor már a falra tudtam volna mászni. :)

2011. júl. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Amikor beköltöztünk a lakásunkba, egyszerűen nem tudtuk fölrakni azt a 3 képet, amit akartunk (kis túlzással, de így volt), mert mindig jött valaki (általában kisgyerekesek), hogy most épp alszik a gyereke, csináljuk máskor.


Most nekem van gyerekem, gyönyörűen alszik tovább, ha fúrnak. De ha nem is lenne így, se mennék föl (vagy le) a mellettem lakóhoz, ha azt a házirend szerinti időben csinálja. Amikor az ember társasházba költözik, azt is vállalja, hogy ilyen zajok előfordulhatnak. Ugyanakkor szépen mindent meg lehet kérni, de ha felháborodva csöngetnél be hozzám, akkor valószínűleg hasonlóan felháborodva válaszolnék, mert nem tudhatom, hogy nálatok mikor van alvásidő

2011. júl. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
most olvasom, hogy gyanús, hogy magánvállalkozása van. ha így van, akkor azt elvileg társasházban nem csinálhatná, ez esetben beszélni kell vele
2011. júl. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!