Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Pécsett vagy Debrecenben...

Pécsett vagy Debrecenben laknál szívesebben? Miért?

Figyelt kérdés

2016. febr. 29. 18:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Az Endoron
2016. febr. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Morozov ***** válasza:
76%

Sosem voltam Debrecenben, de annyit tudok, hogy nagyobb Pécsnél, ami valószínűleg zsúfoltabb belvárost jelent. Ez hátrány. Továbbá egy síkságon fekszik, Pécs pedig hegyoldalon, ami közelebbi és jobb kirándulási lehetőségeket jelent.

Szóval én Pécsre szavazok.

2016. febr. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

én sosem voltam Pécsen, de debreceni vagyok pár évtizede már:D

szerintem nem zsúfolt a belváros. jó, mondjuk egy koncert a főtéren vagy karácsonyi vásár már betesz, akkor tényleg sokan vannak. vagy virágkarneválkor is. de egy normális napon a főtéren lévő padoknál válogatni is tudok,hogy hova üljek:) szóval nincs zsúfoltság.

a várossal nincs bajom. a tömegközlekedéssel van pár problémám, azon lehetne mit változtatni.

de amúgy vannak nagyon jó színvonalú gimik . valamint az egyetem is elég jó. egy karja van ami nem igazán illik a képbe, de a többivel nincsen gond szerintem.

bevásárlóközpontok is vannak, lehet válogatni.

munkalehetőségek is vannak. legalábbis nekem nincs olyan ismerősöm aki tartósan munka nélkül lett volna(akarata ellenére). én is találtam diákmunkát is, érettségi nélkül is.(16-17 évesen) jó, minimálbérrel, de az is valami.

2016. febr. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
két évtizede*
2016. febr. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindkét város tetszik, talán Pécs környéke kirándulóhelyekben gazdagabb. Megélhetés szempontjából nincsenek megbízható információim.

Egy ismerősöm van, aki éveket élt Pécsett, most évek óta lakik Debrecenben. Ő egyértelműen Pécsre szavaz, sokkal jobban szeretett ott élni.

2016. febr. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Pécsen laktam 19 évig, Debrecenben csak látogatóban voltam.

A környezet miatt sokkal inkább Pécs. Megélhetés (munka, lehetőségek, ilyesmi) szempontjából Debrecen jobbnak tűnik.

2016. febr. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Morozov ***** válasza:
100%

Munkahelyek szempontjából mondjuk nem a legjobb Pécs, mert kb a fél város az egyetemből él.

Elég jelentős a munkanélküliség.

Azt nem tudom, hogy Debrecenben mi a helyzet..

2016. febr. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
15%

Debrecen!

Pécsen túl sok a dombóvári!

2016. márc. 1. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

Mindkét városban éltem.

Jelenleg ugyan Pécsett van lakásunk, de költözünk vissza Debrecenbe.

Pécs valóban nagyon szép természeti adottságokkal rendelkezik. Aztán ennyi.

Debrecenben is vannak hatalmas erdők ahova akár kisvonattal is lehet kirándulni. És ott a Hortobágy is, ami - ha megismeri az ember - csodálatos tud lenni.

Debrecenben minden van ami egy nagyvároshoz kell.

Pécs - dacára a Kulturális Fővárosságának - igen lepukkant, "halott" város.

Nem akarom megsérteni a pécsieket - akik nagyon aranyos emberek - de olyan szürke a városuk mint Miskolc.

Nincs igazi, sajátos feelingje.

2016. márc. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Pécs
2016. márc. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!