Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Minek költözik valaki falura,...

Minek költözik valaki falura, ha utána zavarják a falusi dolgok? Azért, mert olcsó?

Figyelt kérdés

A falunk egy nagyobb várostól 20 kilométerre fekszik. Az elmúlt 5 évben az önkormányzat elkezdett telkeket kimérni, amit sokszor a városból kiköltözők vesznek meg. Felépítik a házacskájukat, kiszórnak egy kis fűmagot, tujákat a kerítés mellé és le van szarva, a ház előtt akkor csinálnak valamit, ha térdig ér a gaz, egy 20 méteres szakaszt nem tudnak rendben tartani, komolyan rossz nézni, mikor ezek az új részeken keresztül megy az ember. De hát ki hogy tartja rendben a környezetét ugye, biztos nem gondoltak rá, hogy a kert nem magától szép, mikor kiköltöztek a társasházból.


Ami inkább a baj, az az, hogy aztán elkezdenek panaszkodni, hogy a szomszéd utcában (ami nem mellesleg 50 éve ott van) kukorékol a kakas, hogy minek tartanak tyúkot, hogy miért kell nekik szagolni, ha valahol aljazzák a disznót, hogy miért x órakor megy a traktor, hogy miért van szar az úton, a legelőre közlekedő tehenek után, úgy nem tud görkorcsolyázni és miért nem szabályozza az önkormányzat stb.


De mi a fenének költözik akkor ide? Ez egy falu. Állatokkal, trágyával, lócán ülő öregasszonyokkkal.


Komolyan úgy gondolják, hogy azért, mert nincs pénzük a városban 4x annyiért telket venni, akkor kijönnek a faluba és majd kertvárost csinálunk belőle az ő kedvükért, hogy otthon érezzék magukat?


2016. márc. 21. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb városi embernek ma már fogalma nincs, mit is jelent a vidéki élet. Nekik irányadó a " tiszta levegő, nyugalom, béke" szlogen.
2016. márc. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Na figyejjé csak! Vannak rendezett, gondos falvak is. Odafigyelő szomszédokkal, kevés trágyával az úton.
2016. márc. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez egy rendezett, gondos falu, odafigyelő szomszédokkal, és nem vastagon trágyás az út itt sem. Egészen addig senkinek nem volt baja semmivel amíg meg nem jelentek azok, akik szerint felháborító, hogy falusiéknak a kertjében más is van, mint max. egy darab kutya és macska, meg egy kis virág.
2016. márc. 21. 15:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert azt hiszi, hogy neki pénze van, akkor mindent lehet.
2016. márc. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyenekre szoktam mondani: szűz is akar lenni, meg kefélni is akar!


Olcsó is legyen, ne is legyen társasház, saját kert kell, saját hely, ne kelljen a házbelit nézegetni, de ne kelljen a trágyát se szagolni, meg épüljön oda gyorsforgalmi út, mert nem ér be a városba, meg épüljön egy hipermarket, mert őneki kell az áruválaszték.....

A kerti munkáról meg annyit, hogy az átlag városlakónak halvány fogalma sincs, hogy a kert nem azt jelenti, hogy heverészel a függőágyban, hanem, hogy folyton van mit csinálnod, hogy rendben legyen.

Sok bolond embert behülyítenek az ingatlanosok, építési cégek, aztán utána maguk is megbánják, mint a kutya, amelyik kilencet kölykedzett.

2016. márc. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert osszekeveri a falut a kertvarossal azert.
2016. márc. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket hívják gyüttmentnek ..És így is kell őket kezelni,mert különben fejetekre nőnek.

Ha valaki valahová beköltözik akkor viselkedjen úgy ahogy ott a szokás,ahogy a régi mondás tartja: Rómában tégy úgy mint a rómaiak.

2016. márc. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ellenpélda vagyok :)

kb egy éve költöztünk a 15.kerből falura ...falu ???

1 községbe ! Elsősoron a csend a nyugalom a jó levegő volt a szempont ...Aztán kaptam 3-4 kisnyulat ..Itt fogtam fel h hol vagyunk :DD

Rájöttem h kell pár csirke is ...//Most van 15db //

Aztán vettem 2 kismalacot ..Mostmár annyira belejöttem ,

hogy egy élőhasú Duroc -ra egyezkedem ..1 új baráttal ..

2016. márc. 28. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!