Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen Szegeden élni? Kellemes...

Milyen Szegeden élni? Kellemes, barátságos város?

Figyelt kérdés
Street view alapján jó helynek tűnik
2015. dec. 14. 09:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mióta csak élek, Szegeden lakom, ezért én elfogult vagyok bizonyos szempontból.

Én imádok itt élni, szép a város, mediterrán jellegű. Sok a fiatal, mert egyetemi város. Munkalehetőség az sajnos nem sok van, ha ez miatt jössz ide, gondold jól meg.


Amit kevésbé szeretek, hogy nyáron rohadt meleg, viszont lehűtheted magad a Tiszában. Rengeteg a kerékpáros, mivel sík vidék, könnyű tekerni. Jó a közlekedése, bolti ellátottsága, jó a közbiztonsága. Nincsenek forgalmi dugók, max. reggel a Belvárosi hídon.:) Nyáron sok a program, télen inkább csendes.

Kellemes kis kávézók vannak, ahová be lehet ülni dumálni, bár nem tudom, téged mi érdekel. A lakásárak itt is jól megugrottak.

2015. dec. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem alatt éltem ott, csak ajánlani tudom. Ahogy írták, jó a tömegközlekedés (nemrég indítottak állandó éjszakai járatokat is), jó a hangulat a sok fiatalnak köszönhetően.
2015. dec. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 David82 ***** válasza:

Én itt élek, és annyira nem vagyok elfogult, bár a vélemények nyilván ember és igényfüggőek.

Ha tanulni akarsz, és egyetemre járni, akkor érdemes ide jönnöd. Ha szereted a bulikat, a fesztiválokat, a gazdag programokat, akkor is érdemes itt laknod.


Hogy mit nem szeretek benne? (Ez csak az én véleményem.)


A szmogot. Nagyon rossz a levegő, szinte kipufogógázzal telített a sok autó miatt. Ez azért lehetséges, mert egy medencében ül a város, ez az ország legmélyebb pontja, és ritkán jön ciklon, ami kihúzná innen a bűzt.


Az, hogy nincs munkalehetőség. Más magyarországi 50 ezer lakosú városokban van ennyi munkahely, mint itt. Hogy felsoroljam: szalámigyár, tejgyár, gumigyár, szegedi paprika (konzervgyár), pár textilipari cég, és csókolom. Ezeken kívül csak a multik tudnak munkát adni.


Nyáron nagy a hőség. Az előző hozzászóló azt írta, hogy Szeged mediterrán jellegű város, hát tévedett. Itt száraz kontinentális éghajlat van, jól be is lehet azonosítani. Gondolom a mediterráneum jellege miatt a nyári kiülős teraszokra gondolt.


A város több része piszkos, szemetes, különböző részein sok a hajléktalan.


Rossz minőségű a csapvíz, így ásványvizet érdemes inni, ezen kívül drága is, mert a csatornadíj duplája az "ivóvíz" árának. Tehát 100 forint értékű csapvízért fizethetsz 300 forintot.


Körülbelül ezeket foglaltam össze, de én nem akarom elvenni a kedvedet semmitől.

2019. júl. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!