Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ki tudnak utálni a bérházból?

Ki tudnak utálni a bérházból?

Figyelt kérdés
Nem rég vettem hitellel saját ingatlant mert már 30 évesen anyáméktól muszáj voltam elszakadni nem bírtuk egymást. A szomszédjaimnak nem vagyok szimpatikus folyton kötekednek velem, az egyik oldalon nyugdíjas lakik a másik szomszédom ( én lakok középen) 3 felnőtt 3 gyerek él, nagy szájúak és albérletben laknak a nő idősebb nálam 6évvel és lehet írigy rám mert én nem gyerekkel akartam saját lakásra szert tenni hanem ön erővel, és a folyosón a gyerekeivel zajong ki hallatszik ahogyan neveli őket és ahogyan kiabál a sógorával. Amióta ott élek be akar fenyíteni engem folyton ki szól hogy a közös folyosón ne zajongjak és ki hallja a zenét ( talán nem vagyok kíváncsi a veszekedésükre ezért hangosítom fel) és éreztetni akarja hogy ő ott lakik 5éve és így több joga van mint nekem.

2016. ápr. 11. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Mivel te vagy a közösség legújabb tagja ezért kitudnak utálni igen. Bár nem kellene foglalkoznod vele szerintem, hogy mit gondolnak rólad. Kérdés akarsz-e olyan közösséghez tartozni. HA nem, akkor szarj le mindenkit!
2016. ápr. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Tojni kell magasról a fejére, pampogjon csak, ha már nem tud mást kezdeni a sivár, megkeseredett életével.. Semmivel sincs több joga semmihez, csak mert x idővel tovább lakik ott.
2016. ápr. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Hangosítsd fel még jobban a zenét, hogy ne halld az ordibálását! Aztán ha szóvá teszi, mondd el neki a véleményed a gyereknevelési módszereiről, meg hogy ő mennyire hangos, és hogy tulajdonképpen hol a helye.

Muszáj keményen letenni a névjegyed, ez általában így működik ilyen helyzetekben.

Különben sose lesz vége.


Engem pl aludni nem hagytak éjszaka.

Aztán mikor hajnalban meg délelőtt (mikor a felettem lévő aludt volna) negyed óránként felmentem, és becsengettem.

Mikor kijött, teljes lelki nyugalommal közöltem vele, hogy mivel ő rám akarta kényszeríteni a saját bioritmusát, gondoltam úgy illik, hogy ezt viszonozzam.

3 nap után könyörgött, hogy hagyjam abba.

Ennek 7 éve, azóta kussban van éjszaka.

2016. ápr. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak nem szeretném azt hogy a vissza vágásaimmal rendőrségig folyamodjon azaz hogy a végén még feljelentsen vagy ki hívjon rám polgár őröket vagy efféle.
2016. ápr. 11. 13:00
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

Nem akarlak ismeretlenül kritizálni, csak arra hagyatkozom, amit leírtál.

Tehát:

Szerintem nem bérházban laksz, hiszen azt írtad, hogy saját tulajdonút vettél, ezért, amiben laksz, az társasház.

De ez lenne a legkisebb probléma!

A nagyobbik az, hogy szerintem veled is lehetnek gondok, nem is kicsik!

Otthonról elköltözésed indokául sem azt hoztad fel, hogy ideje volt már talpra állnod önállóan, hanem "nem bírtátok egymást" a szüleiddel.

Most, az új környezetedben sem találod a helyed, mindenkivel bajod van.

Az egyik szomszédoddal az a problémád, hogy nyugdíjas. Ennyi! ... legalábbis nem írtál róla semmi negatívumot a nyugdíjasságán kívül. Ő az, (többek között) aki szó nélkül tűri a nálad bömbölő zenét! Őszinte leszek hozzád, én nem tenném a helyében.

Egy lakóházban a bérlőnek nincs több joga egy tulajdonosnál, akárhány éves és akárhány éve lakik ott.

A házirend mindenkire egyformán érvényes, még rád is!

Gondolom az általad kifogásolt gyereknevelést, veszekedést, nem este 10 és reggel 7 között, azaz éjszaka, vagy hajnalban intézik, nappal pedig feltehetően dolgozni jársz, vagy nem?

Amit a szomszédaid produkálnak az az élet velejárója, élnek, nevelik a gyerekeket, néha még veszekszenek is, - mint mindnyájan - ettől még nem dől össze a világ! A te reakciód a hibás, hogy erre ordíttatod a zenét, mert ez viszont nem megengedett egy lakóközösségben.

Ha kicsit simulékonyabb természet lennél és rendelkeznél némi diplomáciai érzékkel, megpróbálnál emberi hangon beszélni velük, lehet, hogy hatásosabb lenne, mint a zenebona.

Azt a helyedben mindenképpen megszüntetném, mert csak közutálatnak teszed ki magad az összes lakónál és rajtad is találnak fogást, ha arra kerül a sor.

Ha mégis nagyon elmérgesedik a helyzet, akkor beszélj a lakás tulajdonosával, majd az érvényt szerez a kérésednek, ha igazad van és nemcsak mondvacsinált okok miatt piszkálódsz.

Nagyon javasolnám - a te érdekedben! - hogy próbálj meg egy kicsit alkalmazkodni, nem mindenkivel ellenségeskedni, mert tényleg megkeseríthetik számodra minden otthon töltött percedet. Legyünk tárgyilagosak, te sem vagy egy ideális szomszédság! Sajnos mindannyiunknak meg kell felelnünk ilyen-olyan közösségeknek, elvégre a világ nem körülöttünk forog és mindenütt a legújabb alkalmazkodik a többiekhez, nem pedig fordítva.

Ha nem tesszük, mi húzhatjuk a rövidebbet.

Hacsak nem akarsz záros határidőn belül onnan elköltözni egy magánvillába, vagy egy lakatlan szigetre, akkor próbálj meg elfogadóbb és kedvesebb lenni az emberekkel, akkor nem fogod a gyakorlatban is megismerni a mondást, hogy "Rossz szomszédság, török átok!"

2016. ápr. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ezek nem mondva csinált dolgok ugyanis:

A lakó gyülésen kiderült nem fizetnek közös költséget és minusz 180ezerrel vannak el maradva mégis nekik a legnagyobb a szájuk, és hangoskodnak folyamatosan én pedig 3 müszakba járok dolgozni és EMIATT IGEN NAPPAL SZERETNÉK ALUDNI HA ÉJSZAKÁS MÜSZAKBAN VAGYOK ÉPPEN! És nem tudok mert ők kiabálnak a folyoson dohányoznak a folyoson és szemetett büdös cipőket tárolnak a folyoson! És gyerek ricsaj van nem nevelik meg azokat és a gyerekek be kopogtatnak hozzám csak úgy különböző időpontokban! Na meg a másik kiderült az is hogy 2 szobás lakásba 7 felnőtt van bejelentve a fő bőrlőjüket meg nem tudjuk elő keríteni mert az is ide van bejelentve de nem itt él az albérlőivel.

2016. ápr. 19. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!