Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mely Magyarország legszegényeb...

Mely Magyarország legszegényebb megyéje (vagy legelhanyagoltabb)?

Figyelt kérdés
Indoklást is kérnék.

2016. ápr. 12. 18:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szabolcs. Onnan jöttem. Kevés a jó iskola, kevés a munkahely, tele van rétinéggerrel, rossz a a közbiztonság, a közlekedés. A falvak, kisvárosok lassan halnak ki, mert a fiataloknak el kell költözni, ha munkát akarnak, a határ felé haladva egyre több román költözik be, gyakran a helyi orvosok, tanárok nagy része is román. Suvadás az egész hely sajnos.

Borsodról hallottam még hasonlókat de nem laktam még ott, szóval nem tudok róla biztosat mondani.

2016. ápr. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is Szabolcs (és hajdúsági vagyok) ott is főleg a kisebb városok, falvak.
2016. ápr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok

sok ember és rossz körülmények között, kevés a színvonalas munkahely, nehéz munkát találni.

2016. ápr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Szerintem az oktatási rendszer nem rossz.Minden kis településen is van általános iskola.Nyíregyházán is van vagy 10 gimi meg szakközép,meg ugye a Nyíregyházi Egyetem,ahol szinte minden szakmát tanítanak.

Abban igaza van,hogy kevés a munkahely,ha nem lenne közmunkaprogram,akkor a megyében 50% felett a munkanélküliség.

Szerintem a rétinégerekkel a cigányokra utaltál.Ők tényleg nagyon lehúzzák a megyét.Nem azért mert antiszemita vagyok,mert nem vagyok az,de ha lenne egy kis bizsergés bennük,hogy többet akarnak elérni,mint támasztanai a seprüt az utcán,akkor még lehet sikeresek is lennének.Persze tisztelet a kivételnek.Volt egy osztálytársam aki cigány volt.Sokra akarta vinni,éjt nappallá téve tanult,kitűnő volt,de mert cigány sok akadájba ütközött.Sajnos van ilyen őket is támogatni kell,ha már végre bennük van az akarat.

A közbiztonságban valahol igazad van.Inkább a rossz útra tért "rétinégerek" miatt,meg a nyíregyházi drogkereskedők miatt.De én úgy látom elég hatásosan próbálnak fellépni ez ellen.

A közlekedés tényleg rossz.A 41-es főúton például már van olyan rész ahol lé kell lassítani rendesen mert kátyúveszély áll fenn(vagy ugye a kamerák :D miatt is).

A falvak szerintem mindenütt halnak kifelé,mert ott kevés a munkahely,és a lehetőség.Én Nyírmadán lakom,de Nyíregyházán fogok mert ott sokkal több a lehetőség.

A románokon nagyon megharagudtam.A többségük áttelepült magyar(székely).Leginkább azért haragudtam meg,mert az én családom Kárpátaljáról települt,ami most Ukrajna,de a családom színtiszta magyar.De én mégis ukránfejű voltam.A románok meg amúgy is utálják a magyarokat.Leginkább üzleti útra jönnek ide,például a nyíregyházi kínai piacra.

2016. ápr. 13. 21:30
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Borsodban Szabolcs a negatív példa... mondjuk nem jártam ott és valszeg nem Nyíregyre mondják egyébként se, mert sehol nem a nagyvárosok azok.
2016. ápr. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok


A Szabolcs megye nem egyenlő Nyíregyházával. Oké, hogy ott van főiskola és jó gimnázium de a megye többi része halott, sok családnak pedig nincs pénze Nyíregyre küldeni a gyereket kollégiumba. A kisvárosokról, falvakról beszélek, ahol gyakorlatilag 0 a lehetőség gyereknek, felnőttnek egyaránt.

A románok, akiket írtam, nem székelyek, hanem románok, értsd: alig tudnak magyarul, nincsenek magyar felmenőik, nem Erdélyből vagy annak környékéről jöttek, hanem tősgyökeres románok, akik (főleg az orvosok) szakmailag eléggé megkérdőjelezhetőek. Átjárnak dolgozni, mert itt többet keresnek.

2016. ápr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Igen a pénzről nem is beszéltünk.Ahogy már írtam az itteni cigánygyerekekben semmi akarat nincsen.Most már rosszabb a helyzet mert lehet nem is lesz meg a nyolc osztályuk,és még közmunkaprogramba se mehetnek.Így még szegényebbek lenének.De a magyar lakosság a megyében általában jól megvan.Például nálunk van Rauch gyár(almafeldolgozó,és almalé előállító),Eviker(egy nagyon nagy és híres pékség),Baromfihús feldolgozó.Van még egy rakás bolt,vannak nagyok,kicsik is,meg ugye egy csomó közigazgatási posztot is be lehet tölteni,meg az állami munkák(közmunka,rendőrség,általános iskola,óvoda stb.).Ennyi munka jut 5000 lakosra.Igaz nem olyan sok ezért van szükség a közmunkaprogramra így a mi településünkön 0 a munkanélküliség.
2016. ápr. 16. 08:54
 8/19 anonim ***** válasza:
68%
Borsod
2016. ápr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

Pl. Békés.

Alig van munka, a fizetés átlag 70 ezer, de a többség inkább közmunkás, mert más nincs. A boltok, szórakozóhelyek, éttermek folyamatosan bezárnak, alig van kereslet bármire is, mert az embereknek nincs pénzük. A falvakban a házak sorra dőlnek össze, néha már életveszélyes az utcán közlekedni. Nagyon sok a bűnözés, az utak katasztrofálisak, teli vannak kátyúkkal.

2016. ápr. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
Békás megye, itt élek. Adom az utolsó véleményét, teljesen igaza van.
2016. ápr. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!