Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet ezzel a helyzettel...

Mit lehet ezzel a helyzettel kezdeni?

Figyelt kérdés
Van egy csendes, tökéletes kultúremberekkel teli társasház és benne egyetlen kurvinyek. A kurvinyek átlósan a fejem felett lakik, és az a kedves szokása, hogy barátokat hív, kiülnek a teraszra és hajnali kettőig ott társalognak, de jó hangosan ám, nevetgélnek, vonyítoznak, koccintgatnak... nincs zene, de tudjátok milyen, mikor 5-6 liba egyszerre elvonyítja magát egy vicc poénján, még a halottak is felébrednek, vagy amikor egy fiú sztorit mesél és a többi srác igyekszik emeltebb hangerővel elterelni róla a figyelmet. Hab a tortán, hogy kiscsillag mindezt rendszeresen hétköznap éjjel, és hetente teszi. Kezdek komolyan besokallni, mit lehet ezzel kezdeni, de komolyan? Nekem nem adatik meg a nyugodt alvás, csak ha őfensége "megengedi"?
2016. júl. 7. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem irigyellek, engem is totál feldühítene. Igazából ha szólnál is neki, nem kötelessége meghallgatni.

Akkor ez ellen pl füldugót vagy vmi hasonlót kellene, vagy fej-fül hallgatót ami elnyomja a hangoskodást.

Vagy összefogni többekkel és tudomására adni, hogy este 11 után kuss legyen.

2016. júl. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A házirend mit mond erről? Persze felesleges is ezzel jönni, hiszen a csendháborításra vonatkozó törvényt nem írja felül.

Első körben a hölgyet kell megközelíteni, kevesebb lenézéssel, mint amivel bemutattad őt.

2016. júl. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Van ilyen. Sokakat zavarnak az ilyenek, nem vagy egyedül. De például a hasonló tivornyázókat nem zavarják. Költözz kertes házba. Ott jó esetben csak két közvetlen szomszédod lesz és kisebb az esély, hogy valamelyiknél tivornyák lesznek.

Amúgy nekik meg az a kurvinyek vagy a kötsög aki visszaszól hogy fogják már vissza magukat. Nem tanácsos velük kikezdeni mert akkor többen vannak egy ellen és legközelebb már direkt hangosabbak lesznek és még be is kiabálnak majd neked ittasan, vagy kárt okoznak.

2016. júl. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kevesebb lenézéssel, kösz, én reggel hatkor kelek. Ez meg kettőig visong. Hadd ne fogjam már vissza magam. Jelenleg is épp tart a móka és a kedves kérés hatására egészen kettő egész percre csitultak el, aztán vissza minden.


Én költözzek el kertes házba, hmm... én, aki csendben vagyok, senkit semmivel nem zavarok, de éjjel aludnék. Ez komolyan extrém kérés? Hétköznap éjjel, nyáron ráadásul, amikor nem opció, hogy bezárom az ablakot, lehúzom a redőnyt, aztán akkor kevésbé hallom a renitens lakó rikácsolását.


Van esetleg kevésbé áldozattípusú tanács is? Mindenki így beletörődik, hát ha nem tud aludni heti egy éjszakát sebaj, akkor nem alszik, oda se neki, lényeg hogy bulizósék jól érezzék magukat a teraszon? És az a rossz a történetben, aki dühös, mert minden héten egyszer éjjel kettő után tud csak pihenni?

2016. júl. 7. 23:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha elmondom az ötletem, már az maga 6 honap letöltendő, szóval megtartom magamnak.

Esetleg kendd be sz...ral a lábtörlőt. Mindenkivel a maga szintjén kell kommunikálni

2016. júl. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, amit ez a nő művel, az már csendháborítás. A problémádat beszéld meg az ott lakókkal (de tényleg nagyon komolyan(!)), aztán vedd fel a telefonodra vagy egy magnóra, mait ezek művelnek, és mivel már van bizonyítékot (plusz bizonyíthatja az egész ház), ezért egyszerűen jelentsd fel csendháborításért. Ezt nem teheti, vannak különböző zajszint értékek, amik az éjszakai időre vonatkoznak, és nem szabadna átlépni őket. Szólj a nőnek, mond meg neki a problémád, és ha nem tetszik neki, vagy nem állítja le magát (eléggé), akkor jelentsd fel. De ezt most teljesen komolyan mondom, ha nem teszed, valószínű soha nem fogja abbahagyni.
2016. júl. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem tök nyugodtan hívhatsz rájuk rendőrt. Nincs már idokorlatja a csendháborításnak, egész nap hívhatod őket ha zavarnak. A nevedet se kell megmondani.

Én ugyanigy tettem egy hasonlóan h...agyú szomszéddal, pedig az nem is rendszeres volt csak egyszer rendezett egy olyan bulit hogy még a csukott hangszigetelt ablakokon keresztül is hallottam a szemben lévő házból az ordibálást.

Ha normális környéken laktok tuti kijönnek a zsaruk. Kicsit bef.satják őket és Ennyi. Ha legközelebb is előfordul már meg is büntethetik őket. Inkább ez mint hogy ne aludjál.

2016. júl. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Kevesebb lenézéssel, kösz, én reggel hatkor kelek. Ez meg kettőig visong. Hadd ne fogjam már vissza magam. Jelenleg is épp tart a móka és a kedves kérés hatására egészen kettő egész percre csitultak el, aztán vissza minden. "


- És utána leírod, hogy semmit nem ért, hogy beszéltél vele. Nem azt írtam, hogy most Te szégyelld el magad, hanem józan paraszti ésszel is rájön az ember, hogy ha a másiktól lekezelő módon kérek valamit, akkor jobb esetben csak nem csinálja meg, rosszabb esetben még egy lapáttal rátesz.

2016. júl. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!