Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan fogadnának az emberek...

Hogyan fogadnának az emberek Magyarországon, ha mérnökként kiköltöznék? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Erdélyi vagyok, 23 éves, Nagyszebenben lakom. Gépészmérnökként dolgozom itt, a baj az, hogy itt már nagyon kevés a magyar. nagyon fáj, hogy az a kevés csaj is ami még itt van, majdnem mind "elrománosodtak", mindenkinek román barátja van, odavannak a román zenéért stb...én nem akarom, hogy gyerekem(amikor lesz) román iskolába járjon, többet beszéljen románul mint magyarul, lenézzék,kicsúfolják azért mert magyar. Én ezt átéltem kiskoromban és nagyon rossz érzés. Magyarok között szeretnék élni, barátokat szerezni. Kimentem pár napra Budapestre egy előadásra, és az a kevés idő alatt nagyon megszerettem azt a várost. Olyan jó érzés volt magyarok között járni, mindenki nagyon kedves volt. könnyek között tértem vissza. Itt úgy érzem hogy nincs jövőm, legalábbis nem egy olyan amelyben boldog lehetnék, ki szeretnék költözni nemsokára Budapestre. Szerintetek megéri? Mérnöki fizetésből meg lehet úgy élni, hogy bérben lakni, majd lakást venni?

Előre is köszönöm a válaszotokat, és bocsi a sok szövegelésért :D


2016. júl. 12. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Simán, gyere csak, a románokat meg felejtsd el.
2016. júl. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Te döntésed, ha tetszik akkor persze. Viszont először állást szerezz, aztán gondolkozz ezen.

Azért hozzáteszem mert sok Erdélyből jött munkatársam volt hogy ott sokan azt hiszik mi tárt karokkal várunk mindenkit. Ez nem így van, mindenkinek meg kell küzdenie az előrelépésért és nincs ez a "jó érzés magyarok közt járni" érzésünk. Semmilyen ilyen dologra ne alapozz és egy-két ember barátságán kívül csak magadra és boldogulásodra számíthatsz majd. Nem fog számítani honnan jössz és miért, csak a teljesítmény.

2016. júl. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Szomorú, amit írsz. Volt kollegám is dolgozott Nagyszeben a Continentalnal. Mondjuk ő marosvásárhelyi.


Nagyon sok kollegám mérnök kollegám jött határontúlról. Semmilyen gondjuk nincs ebből adódóan.

2016. júl. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszeben sosem volt egy magyar-többségű város, hisz a szászok központja volt. Így a Trianon előtti időkben a szászok, utána pedig a románok voltak többségben. Statisztikai adatok alapján a magyarok mindig a legalacsonyabb arányú nemzetiséget képezték.

Nem akarok kötekedni, csak ha egy 150 000-es városban 3000 magyar él, akkor ott nem annyira meglepő a lányok románosodása.

De én tisztellek, amiért meg akarod őrizni a magyarságodat, bár mindenki így gondolkozna! Viszont ha eljössz, akkor még tovább csökken a magyarság ottani aránya. Lehet, hogy 20 000 forinttal többet keresnél, viszont az árak is magasabbak, mint Erdélyben! Ráadásul egyedülállóként a fizetésed 80 százaléka elmegy a lakásra, és akkor még enni, közlekedni, ruházkodni, szórakozni is kell.

Szerintem ne hagyd ott a hazádat, max majd csak akkor, ha találsz egy lányt. Vagy inkább építkezz arra, hogy a románoddal hetek alatt megtanulsz olaszul-spanyolul, és akkor inkább oda menj, mert ott megéri élni. Magyarországon nem.


Ne feledd, a magyar ember mindenhol magyar ember marad!



23f


Ha van még kérdésed, írj bátran!

2016. júl. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Gyere.

Biztos küzdelmes lesz; a többiek már leírták, hogy nem egyszerű állást és lakást is találni jót, de ha erre vágysz, meg tudod csinálni.


23F

2016. júl. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat :D. Persze, csak úgy megyek, ha kikeresem az állást előre, nem fogok csak úgy odapottyanni :)). Azt is tudom, hogy nem fog senki tárt karokkal várni, és az a jó érzés hogy magyarok között vagyok azért volt/van, mert itt évről évre kevesebben vagyunk, és egyre ritkábban lehet hallani a magyar nyelvet.(Még annyira nem vészes a helyzet, lehet még magyarul beszélő emberekkel találkozni, de sokkal ritkábban, mint pl. most 20-30 éve...nemzedékről nemzedékre nagyon fogynak; régebb itt is nagyon sokan voltak magyarok, pl. Vízaknán ahol én lakom. Most is még van egy jó pár család, de a velem egyidős fiatalok már kevesen vannak, azok is elrománosodva, háromnegyede román párt választott magának, és abból tuti nem lesz magyar család). Nem akarom elhagyni a hazámat, de már megúntam minden nap magyarázkodni minden hülyének aki megkérdezi "Mit keresel itt?, Miért jöttél el Magyarországról?, Miért választottátok épp Romániát? Melyik a magyar a szüleid közül?". És aztán úgy néznek rád mint arra aki nem tudja mit beszél...belefáradtam ebbe a sok hiábavaló vitába. Nem a pénz miatt akarok elmenni innen. Jó munkahelyem van, egyezek a kollegákkal, elég jó fizetésem van(az átlagos szebeni fizetésekhez hasonlítva), szóval nincs miért Olaszországba vagy Spanyolba menni hiszen ott is ugyanúgy érezném magam, mint most itt...pláne, hogy ott tele van románokkal. Tudom, hogy ott, vagy Ausztriában, Németországban sokkal jobb lenne a fizetés, de nekem fontosabb, hogy magyarok között legyek. Csak azt szeretném tudni, ha elég lenne egy mérnőki fizetés ahhoz, hogy egy rendes életet tudjak ott folytatni. És én is úgy gondoltam, hogy majd egy társsal megyek, de egyelőre nem találtam rá :D. Említette valaki a Continentált..én is ott dolgozom :D. Újból hosszú lett a szöveg, de mindenkinek probáltam felelni ebben a hozzászólásban.
2016. júl. 13. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!