Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Társasházba való beköltözéskor...

Társasházba való beköltözéskor illik beköszönni a szomszédokhoz és megismerkedni velük?

Figyelt kérdés
Pesten mi a szokás ilyenkor?
2016. júl. 22. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Illeni illik, de nem szokás. Ha neked kedved van, csak nyugodtan, de tudd, hogy valószínűleg te leszel az egyetlen a házban, aki valaha megtette. :)
2016. júl. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokás, szerintem a legtöbben ajtót sem nyitnának neked.
2016. júl. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Régen ez természetes volt, de ma már nem szokás. Pedig azért is hasznos lenne, hogy a lakók tudják, ki lakik a lépcsőházban és ki az idegen.
2016. júl. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem szokás, de ha összefuttok, akkor illik bemutatkozni. Én ritkán találkozom a szomszédaimmal, teljesen más rutinok szerint élünk, én reggel 8-kor elmegyek dolgozni, este fél 6-ra érek haza. Van egy szomszédom, aki a kutyájával szokott sétálni akkor, amikor én hazaérek, vele találkozom legtöbbet, a többiek 1-2-3 generációs családok, 6 lakás van az emeleten. Nem szeretek másoknál zavarkodni, nem is tudom, mikor lenne alkalmas egy pofavizit, úgyhogy én maradtam annál, hogy amikor összefutottam velük, akkor bemutatkoztam, és ennyi. Mindenki éli a maga életét.
2016. júl. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem sok értelme van. A kíváncsibbak úgyis megállítanak majd a folyosón és kérdezősködnek. A többi is találgatja ki lehet az új lakó. Maximum ennyiből jó, hogy ha mindegyiknek elmondod a fél élettörténetedet, akkor nem találnak ki maguktól hülyeségeket rólad.


Tudtad, hogy Murphy egyik ide vonatkozó törvénye szerint valamelyik közvetlen szomszédod (jobbra, balra, alattad, feletted) úgyis masszív haragosod lesz? Néhány másik szomszéd meg az irigyed?

2016. júl. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Maximum Amerikában.
2016. júl. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!