Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha jó messzire elköltözik...

Ha jó messzire elköltözik valaki, teljesen új helyen kezd új életet -munka miatt, a régi ismerősöknek, barátoknak illik érdeklődni, vagy aki elköltözött annak kellene életjelet adni magáról (akár kérdezik, akár nem)?

Figyelt kérdés
2016. máj. 25. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt mondják, aki elmegy annak illik jelentkezni. Gondolom úgy alakulhatott ki, ha elutazik valaki, csak akkor tud a többi írni neki ha már megírta a címét.


Egyébként ha ezt teszed, mejd rá kell jönnöd mennyi a felületes, és milyen kevés az igaz barát. Illetve ilyenkor előkerülnek olyanok is akik eddig le Sem tojtak, hogy tudsz-e valamit.

2016. máj. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem barátságban nincs erre "protokoll". Ilyenkor a régi ismerősök, haverok elkopnak tapasztalataim szerint, a barátok viszont nem feltétlenül, csak átalakul a barátság kicsit.


Magam is átestem nagy költözésen, ott volt, akit én kerestem legelőször (hiszen tudták jól, mennyi mindennel járnak az első hetek külföldön, nem akartak zavarni), volt, aki először keresett és érdeklődött.. Nem tulajdonítottam neki jelentőséget sosem, ki tette meg az első lépést, hiszen tudom jól, hogy ők a barátaim. Mai napig évente párszor találkozunk, ill. skypeon, facebookon, whatsappon beszélgetünk időnként, és a mai napig bármikor számíthatok rájuk.


A haverok viszont szinte kivétel nélkül mind eltűntek az életemből, ott én sem törtem magam, hogy keressem őket, de ők sem nagyon érdeklődtek.. Volt, aki 2 év csend után írt rám, hogy ha Magyarországon járok, összefuthatnánk, ez meg is történt, de most szerintem minimum pár évig megint csend lesz :) Ilyen az élet.

2016. máj. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tényleg igaz, hogy bajban és szerintem még a fentihez hasonló "jelentős élethelyzetekben" mutatkozik meg ki az igaz barát, akinek tényleg fontos vagy. Milyen kevesen is vannak...
2016. máj. 27. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!