Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyi ideig élnétek csupán...

Mennyi ideig élnétek csupán munkahely miatt Salgótarjánban?

Figyelt kérdés
Ott lenne munkalehetőség, egyszer voltam ott, nagyon nem tetszett, a helyiek sem szeretik a várost, nem tudom mire számítsak. Azt mondták nekem, hogy innen mindenki elmegy, ha teheti.

2016. júl. 25. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Szep hely de nem elnek ott. Elvezem Pestet.

2016. júl. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon rá lennék kényszerítve, addig, amíg nem találok mást, de egyelőre nem vagyok ilyenre rákényszerítve, szeretek ott élni, ahol jelenleg élek és munka is van.
2016. júl. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos én ide születtem, és jelenleg is itt élek. Nem tudom milyen munkahely lehet az, hacsak nem valami zsíros fizetés, akkor semmiképpen sem költöznék Salgótarjánba! Abszolút semmire nincs lehetőség a közelben. Nincs strand, nincsenek programok, nincs egy olyan hely ahová szívesen kiülne az ember és jól érezné magát nyáron, van egy mozink és ennyi. Minden sarkon nemzeti dohánybolt, cba, van 4 spar, 1 tesco, tucatnyi gyógyszertár a városban, általában ezek a programok ahová mehetsz. Piacon alig lehet normális dolgokat kapni, sok esetben nevetséges áron, mintha nem is tudom hol élnénk. Lángos MÁR nagyon rossz, normális étterem a közelben nincs, gyorsétterem még mindig a 90-es évek eleji színvonalat képviselik. Ruhás üzleteket gyakorlatilag kilehet jelenteni, hogy 90%-ban a kínai boltok teszik ki. Viszont van 4 könyvesbolt is, de hogy minek azt nem tudom. Városra megannyi felújítás után is abszolút a 60-70-es évek szocreál szürke, betonépületek a jellemzők. Buszjárat katasztrofális. Iskolákba ahogy én látom, már fehér gyerek alig-alig jár. Környező falvak sem olyan helyszínek, ahová az ember szívesen körülnézne, hogy jaj de szép kis falu, inkább menekülne onnan.


Ami jó dolog, hogy amerre csak elnézel zöldet látsz, és rengeteget lehet(ne) sétálni az erőben, de ahogy én veszem észre, már senki nem teszi. Turista ösvények már benőve, ha esetleg mégis túrázásra adod a fejed, max gombászó feketékre fogsz bukkanni, vagy erdészekre, esetleg motorosokra.


És akkor elérkeztem ahhoz a részhez, miért is nagyon rossz Salgótarjánba lakni. Bunkók, megkeseredettek, befásultak az emberek. Üzletekben még sehol az országban nem találkoztam ennyire szomorú és depressziós eladókkal. Végigmennél a városon egy fagyit elnyalni? Mindenütt csak az öregek, meg a cigányok vannak. Gyakorlatilag simán elmondható hogy nem csak Salgótarjánt, de Nógrád megyét is aki tudta az itt hagyta. A közérzet, a hangulat az ami baromi pocsék, és nem igen fog ez megváltozni. Utoljára valami életnek mondható valami a 2000-es évek elején volt. Azóta minden bezár, csődbe megy, a lakosság meg elhúz innen.


Nem tudom milyen ember vagy, munka mellett mit szeretsz csinálni, de az se jó ha csak otthon ülsz, ezen kívül meg sok mindent nem nagyon lehet itt csinálni. Tényleg csak a túrázás, futás (futópályán), konditerem, ahová sok esetben olyan sötét egyének járnak, hogy az ember legszívesebben azonnal elhúzna onnét, vagy a mozi. Maconkai víztározó van még, ha esetleg szeretsz horgászni, de tudtommal mocsok drága.

2016. júl. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az utolsónak nagyon köszönöm a választ! :))

Pontosan ilyen részletes leírást szerettem volna.:)

Szeretek társasági életet élni, parkokban, kávézókban beszélgetni munka után barátokkal, de ezek szerint ez a hely tökéletesen alkalmatlan minden ilyesmire. A hangulat pedig nagyon fontos és a város kisugárzása.

Csak a munkahelyen és otthon lenni nem éppen vidám élet.. Akkor mindenképpen nézek másik lehetőséget, eleve nagyon kicsinek, szinte falusiasnak találtam a helyet, a beépített részeket persze rondának, de mogorva, életunt emberekre, akik kiszívják az életkedvem végképp nincs szükségem, elég nehéz az élet nélkülük is.:)

Köszönöm!

2016. júl. 27. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!