Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Társasházi elektromos ajtót...

Társasházi elektromos ajtót ugye tilos kulcsra zárni?

Figyelt kérdés

Abban a 4 emeletes társasházban ahol lakom, most cserélték le a kaputelefont bilétásra (nem kell kódot beírni, csak odaérinteni a mágneskulcsot és nyílik is).

Belülről kilincsel nyílik, illetve a tűzvédelmi rendeletnek megfelelően van egy feliratozott kapcsoló is, ami oldja a mágnes zárat.


A probléma az, hogy magát ajtót nem cserélték le (gondolom így olcsóbb volt) vagyis benne maradt a régi kulcsos zár is, amit 1-2 paranoiás előszeretettel kulcsra is zár. Magyarul ezzel nullázzák az értelmét a kódos és bilétás beléptetésnek, illetve a kaputelefonos beengedésnek is.

Legnagyobb baj, hogy tűz esetén ezzel zárják a menekülési útvonalat, illetve baleset esetén orvost/mentőst se lehet kaputelefonnal beengedni.

(Van egy terhes hölgy, ha neki megindul a szülés, nem fog a harmadikról lesétálni és kikulcsolni az ajtót, ahogy az idős néni se ha töri valamijét vagy rosszul lesz és mentőt hív)


Korábbi lakhelyemen szépen le volt írva, jogszabályra hivatkozva, hogy tilos az elektromos ajtót kulcsra zárni, de sajnos az istenért se találom most ezt a hivatkozást. Tudtok ebben segíteni? előre is köszi



#kapu #társasház #kaputelefon #tűzvédelem #elektromos ajtó; mágneszár
2016. júl. 28. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Pedig tilos. Tűzvédelmi ellenőrzésnél komoly bírságot kaptok ezért, ami persze megemeli a közös költséget. Mondjuk a valóságban nagyon ritkák az ilyen ellenőrzések.
2016. júl. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyi az egész, hogy nyomsz bele egy kis pillanatragasztót, és többet nem zárják be.
2016. júl. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Először nekem is a zár eltömése jutott eszembe, de azért maradjunk normális kereket között :D


Szerintem nem kell konkrétan jogszabályra hivatkozni, elég ha kiteszel egy papírt, amire szépen leírod ezt mint itt: veszélyes amit csinálnak az ajtó bezárásával.

2016. júl. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
jah a kiírás annyit is fog érni... pillanatragasztó rulz!
2016. júl. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hiába írsz ki bármit a hülyék nem értelmezik ,és letöbbször sunyiba zárogatnak azt se tudod ki az..Tönkre kell tenni a zárat és probléma megoldva.
2016. júl. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hegezd le, vagy vágd le a nyelvet, és probléma megoldva.
2017. máj. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én vagyok az előző. Nem értem, hogy amikor telepítik a kaputelefont, miért nem iktatják ki a régi zárat?
2017. máj. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!