Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nem rég óta lakok újra a...

Nem rég óta lakok újra a szülői házban, és most szembesülök vele, a szomszéd kutyája teleszarja, és pisili az udvarunkat. Az öregeim soha nem szóltak, nem akartak rossz viszonyt. Hogy kell ezt harag nélkül elrendezni?

Figyelt kérdés
Ugyanis nincs kerítés, lévén, hogy társasház, karnyújtásnyira felosztott telkek vannak, egymás szájába lép ki az ember. A kutyát kiengedik, az jón elvégezni a dolgát, aztán újra beengedik. Ez így van sok éve. Mivel egymásban lakunk, én se akarok rossz hangulatot a szomszéddal, de nem vagyok elég higgadt, kommunkikatív ember ahhoz, hogy ezt a dolgot közöljem velük. Lehet, gyávaságnak titulálni.Mi a csodát tehetek?

2016. aug. 8. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
megbeszélni vele első körben, hogy ha kint volt a kutya, utána járjon körbe, és az összeszedhetőt legyen szíves szedje össze...
2016. aug. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 acelsziv ***** válasza:
Megcsinálod a kerítést azt teheted. Hiába szólsz neki. Gondolod, hogy ott fog állni a kutya mellett mindig?
2016. aug. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
sajnos, ez olyan hely, ahol nem kerítés van, csak sövény. mindkét válaszban érzem az igazságot. szólni kellett volna, szólni kéne...a másik, ha 10 éve nem állt ott, biztos nem fog ezután. szó szerint szar ügy. és kösz a válaszokat
2016. aug. 8. 11:09
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem kell nagy kerítés, veszel kb 80 centis drótot meg pár karót, ami elég lesz, és a sövény legaljától körbekeríted a területet, hogy ne tudjon átmászni alatta a kutya. Felesleges szólni nekik, úgysem változna semmi, csak feszültség generálódna.
2016. aug. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pedig neked is tenned kell érte. Tudom hihetetlenül lehetetlen, meg fárasztó lesz, meg elmegy vele fél órád de venned kell egy drótkerítést, majd kiteríteni.
2016. aug. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Minden választ köszönök, amit ki lehet belőle hozni, azt kihoztatok. Sajna, ez nem olyan társas udvar, hogy kerítéssel meg lehet oldani, mert minden udvar végén, keresztül fut egy közös terület. Vettem állatbarát sprayt, azzal fójom az összepiszkított füvet, teraszt. Nem épp olcsó mulatság, és kétséges, mennyire hatékony. Nem akarom tovább elemezni, mert lebukok a panaszommal. Ez legyen a legnagyobb baja az embernek, de bevallom, nagyon bosszantó. Ahogy a kutyatulajdonosok zacskóval sétáltatják a kedvencet, ez rájuk is vonatkozna. Csak ebben az esetben régre nyúlik vissza, és nem merem bevállalni az összeférhetetlen szomszéd szerepét.

tehát, köszi

2016. aug. 8. 14:07
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Fogsz egy zacskót, lapátra teszed a kutyadszart és az éj leple alatt áthajigálod szépen a kutya gazdájának a kertjébe. Voilá. Hamar észbe fog kapni...
2016. aug. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
:) Neked is köszi. pedig higyjétek el, szeretem a kutyusokat, de ez a téma nem erről szól. én se pisilek a szomszéd szőnyegére, nem beszélve a tömény dologról.
2016. aug. 8. 15:47
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Nézd, én úgy gondolom azzal nem mérgesíted el a helyzetet ha kulturált hangnemben megkéred őket, hogy takarítsanak fel a kutyájuk után. Ez a minimum amit egy szomszéd a máiktól kérhet, ha már maguktól nincs annyi eszük. Ha nem használ a szép szó én is simán átdobálnám az ajtajuk elé.
2016. aug. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!