Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hol jobb lakni? Panelben a 9....

Hol jobb lakni? Panelben a 9. emeleten, vagy régi körfolyosós házban a földszinten?

Figyelt kérdés
Panelban sok a közös költség, a másik meg sötét.

2016. aug. 8. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
9. emeleti panelban nőttem fel, és 9. emeleti panel lakásba költöztem el a szüleimtől. Havi 30.000Ft-nál nem több az össz rezsi költségem, amiben már minden benne van, az is, ami fogyasztásfüggő. A közös költségem kevesebb, mint 7000Ft. Ez neked sok?
2016. aug. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Elég fos mindkettő. De ha választani kell mindenképp, akkor körfolyosós ház,nem kell liftre várni meg ha elromlik akkor szívás van.És elromlik! Jó esetben vastagabbak is a falak nem hallatszik át a fingás mint a panelban.
2016. aug. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Kinek melyik jön be jobban. Ha választani lehetne egy harmadikat mint pl. Egy kertes házat, akkor azt választanám, de a kérdésedben csak két lehetőséget jelöltél meg így Én biztosan nem a körfolyosós megoldást választanám. Laktam panelban is és a körfolyosós változatban is. Egyik sem jó mert mindkettőnek megvan a hátránya. Előnye csak annyi, hogy mégis van hol lakni.
2016. aug. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy a kialakítás, a falak, a lakóközösség, a környék. Jól meg kell nézni. Én megszoktam a panelt, nincs vele problémám, kényelmes, és most kifejezetten jó környéken is élek és nyugis a lakóközösség is. Ha a lift rendesen karban van tartva, ritkán romlik el. A földszintnek megvan az a kockázata, hogy a betörők kedvenc célpontjai. 9. emeletről, ha rajtakapják, csak egyszer lehet kiugrani... Ráadásul ahol most lakom, az egész tömb be van kamerázva, beleértve a liftet is.

Élt egy volt kolléganőm körfolyosós házban, ő arra panaszkodott, hogy szemből mennyi minden hallatszik.

Én azt mondom, meg kell nézni alaposan, mielőtt az ember dönt. Csak ennyiből nem lehet semmit megállapítani, hogy melyik jobb és melyik rosszabb, ez ennél összetettebb kérdés. Van olyan környék, ahova semmilyen lakásba nem költöznék.

2016. aug. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Én körfolyosósban lakom, ez egy katasztrófa! Ugyanúgy áthallatszik minden, lényegtelen hogy panel, vagy kör, új vagy régi. Társasházi életmód...

A szomszédságot és a környezetet nézd! Ha az gázos, akkor mindegy melyiket választod, egy suttyó szomszédot ki fogsz fogni.

2016. aug. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Mindkettőben laktam. A panelt választanám, egyértelműen.
2016. aug. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Körfolyosós házban lakom a földszinten és borzasztó, már tervezem a költözést. Minden, szó szerint minden belátszik és behallatszik, ha valaki kint beszélget vagy labdázik/szőnyeget porol/használja az udvari csapot, visszhangzik az egész lakás (ház). Hiába a téglaépítés, hallom a felettem lakót is, és a mellettem lakót is. És igen, sötét is. Én nem költöznék amúgy a 9.-re sem. Nincs más opciód, csak ez a kettő? Ha csak ez van, akkor a környék és a lakóközösség milyensége alapján döntenék.
2016. aug. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi ugyan 8. emeleten lakunk, de a válasz ugyanaz, mint az elsőé. Ráadásul világos és Rehau ablakokkal és redőnyökkel sokkal hűvösebb, mint ahogy az emberek gondolják. Nem költöznék körfolyosósra a földszintre, pláne, ha le van betonozva az udvar... tuti vizesednek a falak. Odabent meg nyirkos, dohos... Brrrr...
2016. aug. 9. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Függ attól is, hogy hol nőttél fel. Vidéki parasztgyerek (én) felköltözött Pestre 55 nm-es 9-ik emeleti lakásba a hazai 450 nm-es két szintes házból, amihez majd fél hektáros udvar-kert tartozik. Két hétig bírtam a panelt, a körfolyosóst már megsem próbáltam, húztam haza vidékre.
2016. szept. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Panel 9. emelet az cool

Körfolyosónál 2. emelet alatt általában dohos vagy sötét

2022. dec. 26. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!