Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Falun vagy nagy városban jobb...

Falun vagy nagy városban jobb lakni? "pl Budapest"

Figyelt kérdés
Kis falun élek és már kezd unalmas lenni,hogy semmi sincs semmi lehetőség,mindennap ugyan azokkal az emberekkel találkozom stb. Szóval gondolkozom,hogy felköltözzek Pestre de nem tudom milyen nehéz beilleszkedni és új embereket megismerni.Aki volt hasonló helyzetben az elmondaná a véleményét?
2016. febr. 18. 00:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Most akkor mi is a kérdés? Hol jobb lakni? Egyik sem hozható ki egyértelmű nyertesként, max adott személynek ami jobban tetszik. Én is falusi vagyok, de nem költöznék be városba semmiképp. Vannak jó oldalai, hogy sok minden van és egy ideig jól el lehet lenni a városban... de egy bizonyos szint után már inkább jönnék vissza falusi környezetbe.
2016. febr. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen lakni :) Itt falun szüleimmel élek és ide vissza tudok még jönni,de viszont vonz a nagy városi élet és ki szeretném próbálni,hogy hol jobb lakni/élni.Csak kicsit félek egyedül meglépni ezt az egészet felmegyek és nem ismerek senkit új társaságba beilleszkedni meg ilyen dolgok.
2016. febr. 18. 00:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten lakom születésem óta, számomra rendkívül kényelmes, hogy tömegközlekedéssel elég hamar oda lehet érni mindenhova, ha pedig valamire szükségem van hirtelen, elég gyorsan hozzáférhetek, nem kell hozzá kilométereket utaznom

számomra elképzelhetetlen a vidéki nyugalom (legyen szó faluról vagy kisebb városról), nekem túl nyugis, emiatt nem is költöznék el innen

2016. febr. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%

Hogy adjunk tanácsot, ha nem tudunk Rólad semmit? Mit tanultál, milyen munkád van most, érdekel-e más szakma, meg tudnál-e élni a tudásodból, vagy csak az utcán pár forint koldulása lenne a vége? Mi hajt azon kívül, hogy unod az otthonlétet?


Az is lehet átmeneti megoldás, hogy ingázol egy közeli városba.


Ismerkedni, új embereket megismerni annyira nehéz mint amennyire Neked nehéz. Vagyis ha zárkózott vagy nehéz, ha nyitottabb akkor könnyebb.


Ha vonz és utána visszamehetsz a faluba minden gond nélkül akkor próbáld ki. Jobb még az is, ha nem tetszik, mint ha 50 éves korodban is azon gondolkodnál mi lett volna, ha...

2016. febr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Szia,

Én kisvárosban születtem, és húztam le 15 évet, akkoriban gyűlöltem. Főleg tini koromban. Szerettem az utcán és a határban játszani, de nem zavart a nagyobb város sem, sőt, kifejezetten szerettem volan panelban élni. Laktam Egerben, Szegeden is, mindkettő elment, Egert kifejezetten imádtam.


Budapest nekem nagyon-nagyon tömött. A fentebbi helyeken laktam panelban, és ahol most élek ott is panelban laktam tegnapig. Viszont agybajt kaptam tőle. Mai 26 éves fejjel családi házat akarok venni nagy kerttel, járható távolságra a civilizációtól, várostól. Most is családi házban élek albérletben, jobb, mint a panel.


Szóval nálam a falu jött be, vagy ha város akkor annak a külvárosi része.

2016. febr. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem az ideális a nagyobb város melletti falu vagy a nagyváros kertvárosi része. 2in1
2016. febr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24%
Fiatalnak mindenképpen a belváros jelenti minden téren az etalont. Ha az ember már családos, gyerekei vannak, lehet egy lakás kicsinek bizonyul. Pest megyében laknék, akkor Pesthez közel. Önállóként, vagy párral csakis a fővárosban gondolkodnék, valamelyik budai kerületben, esetleg egy-két pesti is szóba jöhetne... Közlekedés, orvosi ellátás, bevásárlás, egy szóval minden gyorsan intézhető...
2016. máj. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!