Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy lehet megértetni vele,...

Hogy lehet megértetni vele, erőszak nélkül? (hosszabb magyarázat lent)

Figyelt kérdés

Nem szeretném megnevezi őket, ezért betűvel jelzem.


Egy 8 éves kislányról lenne szó. (nevezzük A-nak) Nagyjából egy helyen lakunk. A nővére (B) velem egykorú, ezért sokat szoktunk találkozni. Olyankor mindig jön a kislány is. A szomszéd házban van egy 8 éves (C) és egy 7 éves kisfiú (D), meg a húga 5 éves (E). Ők együtt szoktak játszani, míg mi, nagyobbak beszélgetünk.

2 éve amikor D és E ideköltöztek, aranyos kisgyerekek voltak. Bemutatkozott a család nekünk is, A és B családjának is. Elkezdtek a kicsik megismerkedni, barátkozni. Nem rég kezdődött csak a változás. A úgy gondolja, hogy kislány létére menő az, hogyha erőszakos, káromkodik, lenéz másokat. Alapból a személyisége is ilyen, főnökös típus. Hiába magyaráztuk a nővérével neki, hogy legyen vezető, minthogy főnök, mert van különbség. Nem értette meg, de 8 éves nem is tudja felfogni. Eddig csak kidobálóztak, bújócskáztak, vagy fogócskáztak most már bármit csinálnak A a főnök. C egy kedves, könnyen befolyásolható, jó akaratú. Örül ha játszanak valamit. D szintén ilyen. E meg csak felnéz A-ra, utánozza. Szerintem 5 évesen mindenki ilyen. egyiküket sem zavarja, ha kutyásat játszanak. Ahol A dirigál nekik. Nem zavarja őket, mivel játéknak fogják fel.

Még rosszabb amikor A hirtelen odajön hozzám és meg akar ütni, mert videóban ezt látta. Én vissza nem akarok ütni, mivel 1) 15 leszek és kétszer akkora, erősebb vagyok mint ő, 2) ha visszaütnék nem abbahagyná hanem folytatná, mert "belementem". Volt amikor visszaütöttem, nem erőset, de látszott rajta, hogy a sírás határán van. Alapból próbálom elkerülni az erőszakot, mert méreteimhez képest gyenge vagyok, és ilyenkor inkább beszélni szoktam, az jobban megy, mint a verekedés. Kisebbet meg főleg nem ütnék meg. A legrosszabb, hogy mivel ő mindenkit befolyásol, a kisebbek követik, utánozzák.

Hogy lehetne a kislánnyal ott helyben megértetni, hogy nyugodjon le, ne üssön meg másokat, ne nyomjon el senkit? Hogy ne káromkodjon, ne higgye azt, hogy ő jobb másoknál mert "mákáftos" videókat néz, és értse meg ha LoL-os videókat, vagy cs gos videókat néz, még nemtud vele játszani? És ha megakar ütni csak üssek vissza? mert nem hallgat rám. Az anyja nem hiszi el, hogy ilyen, ha meg látja éppen olyan kutyásat játszani, ahol ő a gazdája a többieknek, csak annyit mond hogy gyerekek.



2016. aug. 10. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Tehát ha a kisfiú lenne a főnök, az oké lenne?
2016. aug. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ő nem lenne főnök. A többiek nem így fogják fel, csak játszani akarnak.
2016. aug. 10. 14:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos te nem tudod megnevelni a szülei helyett egy-egy alkalommal, meg jogod sincsen hozzá. Elmagyarázni nem nem tudod neki, hogy nem helyes amit csinál, kicsi még ahhoz, hogy felfogja és megértse,nem hogy figyelembe vegye. Azt viszont nem értem, hogy miért te akarsz fellépni ilyenkor, mikor a nővére is ott van. Neki kéne ilyenkor közbeavatkoznia. Ha mégis közbelépsz, fontos, hogy ne alacsonyodj le a szintjére, érezze, hogy te vagy a nagyobb, nem ő a főnök. Légy határozott! Biztos meg tudod valamivel fogni. Hogy-ha nem viselkedik, akkor haza kell mennie, vagy nem jöhet többet..
2016. aug. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mutatnék neki pár olyan videót, hogy örökre elmenjen a kedve az internetezéstől. Ha már a szülei ilyen degeneráltak, hogy a 8 éves gyereket hagyják a gép előtt ülni, akkor ott már radikális beavatkozásra van szükség.
2016. aug. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
De az is jó megoldás, ha kiközösítitek. Senki ne játsszon vele, senki ne szóljon hozzá, ne is figyeljetek rá. Ha megüt valakit vagy kiabál, csak menjetek arrébb. Majd ha magára marad, akkor rájön, hogyan kéne viselkedni. Egy 8 éves már tisztában van ezekkel a dolgokkal.
2016. aug. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Beszélj a szüleivel!
2016. aug. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

Na hát pont ezért lészen ilyen a ma ember gyermeke, mert állandóst a Yuhtúrót bámulá. Nékem a kedves ősök helyében lerohadna lópofám eleje, ha 8 éves kisporontyom egyedül hagyám pitymallatig számító gépezet előtt ülve elszürkülni.

Mert lám, általa az ördög szállja meg érzékeny lelkét.

2016. aug. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!