Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hol érdemes letelepedni?...

Hol érdemes letelepedni? Dánia, Norvégia, vagy Svédország?

Figyelt kérdés

Kb. 6 év múlva.

A nyelvet ne vegyétek figyelembe, nem akadály.:)

Gazdasági szempontból is kérdezem.

Azt nem kell beleszámolni, hogy házat venni, mert az adott.:)



2016. szept. 12. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Brüsszel Molenbeek kerületében.
2016. szept. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Dániáról írják mindig, hogy különböző felmérések alapján a legélhetőbb, a legboldogabbak ott az emberek, stb.

Norvégia és Svédország annyiból jobban tetszik, hogy kicsit elszigeteltebb.

2016. szept. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

# 1: Normális kérdés volt, nem tudom, miért kell trollkodni.


Én egyikben se jártam, azok alapján, amit olvastam és hallottam róla, mind jónak tűnik, de nekem talán Dánia és Norvégia jobban tetszik, mint Svédország.

2016. szept. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Svédország kilőve. Annyi menekültet meg Európán kívüli bevándorlót fogadnak, hogy nem tudom elképzelni, hogy mi lesz abból az országból 20-30 év múlva. Tudom, hogy divat a liberalizmust szidni, de ami Svédországban megy, az tényleg a politikai korrektség meg a szélső liberalizmus túloldala. 1 éve vezették ép azt be, hogy egyrészt tilos a bevándorló (immigrant) szó használata a televíziókban, mondván az milyen sértő, és ennek fejében még a személyleírást is betiltották a rendőrségnél, mondván az milyen rasszista. Tehát nem lehet elmondani, hogy az adott személy milyen nemzetiségű, milyen bőrszínű, meg milyen magas. Az egyik volt svéd miniszterelnök is kijelentette, hogy Svédország a bevándorlóké, és nem az őslakos svédeké. Nagyon megszaporodtak az országban a No-Go zónák, és egyre több külső kerületben lévő szórakozóhelyet fenyegetnek meg, hogy vagy védelmi pénzt fizetnek, vagy kinyírják a tulajt és felgyújtják a helyet. Ráadásul Stockholmban történik a legtöbb nemi erőszak Európában.


Dánia és Norvégia élhető ország, de ha választani kéne, akkor inkább Norvégia.Nem EU-s ország, így a menekülteket is könnyebben kiszórják. Lehet, hogy drágább, mint Dánia, de a globális felmelegedés miatt Dánia nincs biztonságban, de Norvégia igen.

Norvégiában ráadásul a fenntarthatóságra törekednek, a fenntartható jólétre. Szóval mindenképpen Norvégia!

2016. szept. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

@4

Norvégiában pontosan milyen a bevándorló /menekült helyzet?

Nekem úgy tűnt, ott sokkal több a nem-fehér ember. Egyszer én voltam az egyetlen fehér a buszon. Svédországban nem éreztem ennyire "rossznak" a helyzetet sehol sem, ahol voltam. Dániában pedig teljesen jó volt.


A nyelvek nagyon hasonlóak, ha koncentrálsz meg tudod érteni a másik kettőt is nagyjából. A nyelveken belül is sok a dialektus. Úgyhogy ezt tényleg ne fedd figyelembe.


Nem vagyok biztos, hogy az utolsó mondatottal mit akartál mondani. Svédországban általában nem veszik meg az ingatlant az emberek, hanem az államtól /főbérlőtől /az alatti bérlőtől /stb. bérlik.


Én azt javaslom, ha megteheted, utazz egy kicsit mindegyik országban - a városokban vagy vidéken attól függően, melyik tetszik jobban. Így átélheted az ottani hangulatot, láthatod, milyen a környezet, az emberek, és ez segíthet a döntésben.


Persze vedd figyelembe a te saját lehetőségeidet is, mit tudnál dolgozni, hol keresik azt a végzettséget. Az, hogy X országban nagyobb a jólét, még nem azt jelenti, hogy neked is ott lesz a legjobb dolgod.


Ha magamat nézem, én biztos Norvégia vagy Svédország északi felét választanám.

2016. szept. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a #2 #3 #4 #5 válaszolónak.:) segítettetek egy képet kialakítani nagyjából.:)
2016. szept. 12. 20:36
 7/9 Vadkorte81 ***** válasza:
De hat van 6 egesz eved!!!Ha hazat venni nem akadaly akkor tuti hogy van annyi felretett penzed neked vagy a szuleidnek hogy kiutazz 1-2 hetre korulnezni,megtapasztalni a kulonbsegeket etel szokasok stb...es ugy maris pofonegyszeru a dontes...ugy sem az ittlevo valaszok alapjan eled majd le az eleted egy masik orszgban..szoval gyujts tapasztalatot...
2016. okt. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Én is a 3 északi országon gondolkodtam, és én Dánia mellett tettem le a voksom. ( Mint a bátyám ) Nagyon szigorúak a bevándorlókkal, amit az elején persze érzékelsz te is de ha látják, hogy dolgozni mész oda és a beilleszkedésre koncentrálsz, akkor egyre többféle lehetőség nyílik meg mind emberi kapcsolatilag mind pedig munkaerőpiacilag. Igaz, elég távolságtartóak, szóval olyan mély emberi kapcsolatokra ne számíts mint amilyen itthon van.

Szóval ha Dánia mellett döntesz, remélem tudtam segíteni. Nekem bátyám él kinnt már jóideje, ezért vagyok ilyen tájékozott, meg énis nyaraltam már ott elég sokat.

2016. okt. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem Norvégia a legjobb már kétszer is voltam ott Nagyon jól lehet aludni friss a levegő rengeteg a túrázás lehetőség de elég drága egyébként voltam Svéd országban is az is szép volt én ezt a kettőt ajánlom
2020. ápr. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!