Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szüleimmel vagy a párommal...

A szüleimmel vagy a párommal lenne jobb élnem? N/23

Figyelt kérdés
A szüleimmel élek, nővérem már 5 éve elköltözött. Apum alkoholista, évek óta az megy, hogy folyamatosan veszekednek anyummal ez miatt. Persze anyum képtelen őt elhagyni. Mikor még iskolába jártam alig bírtam itthon a tanulásra figyelni, mert akkor is ordibáltak. Idegileg teljesen kikészítettek már. Van pár hónapja párom aki magában lakik albérletben és mondta, hogy költözzek oda. Viszont 10 évvel idősebb mint én és már egy párszor össze is vesztünk. Pl. ő már szeretne gyereket, már 2 hónap után azt akarta, hogy odaköltözzek, kicsit apásan viselkedik velem, és mikor összeveszünk akkor szinte betegesen viselkedik, sír és könyörög, hogy ne hagyjam el. Szeretem, de néha nagyon furán viselkedik. Szóval elég bizonytalan ez a kapcsolat is, de ha még tovább itthon maradok félek megőrülök teljesen. Annyi pénzem nincs, hogy magamba fizessek albérletet és nem is tudok mást akivel összeköltözhetnék.

2016. szept. 24. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem túl biztató. Nyilván a 2 rossz közül a szüleid a legrosszabbak, de a párod viselkedése az botrány. Lehet tényleg azért ilyen, mert már családot akar, örül, hogy megismerkedtetek és nem akarja már az ismerkedős-randizgatós részt állandóan elölről kezdeni.

Ha tudnád vele rendezni a dolgokat, hogy ne legyen ilyen gyerekes, kicsit stabilabbá tenni a kapcsolatot, hogy tényleg be lehessen vállalni a gyereket is, akkor válaszd a párod, de szerintem annak is vége lesz előbb-utóbb. Az írásodból arra következtetek, hogy nem érzed olyan jól magad ebben a kapcsolatban mint kéne.


Esetleg azt tudnám még javasolni, hogy albérletkereső csoportban keress lakótársakat. Mindig van, aki osztozkodna és ha megoszlanak a költségek, akkor havi 40-50E-ből kijön az albi mindenestül.

2016. szept. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Egyik sem. De ha választanom kéne a helyedben, nem alapoznék egy ilyen kapcsolatba. Igazából én már szakítottam volna a helyedben, mert ez egyértelműen nem működik, és abból, amit leírtál nagyon para a pasi (és ráadásul érzelmileg zsarol). De mindegy, nem ez a kérdés. Szerintem ne költözz oda. Próbáld meg azt, hogy minél kevesebbet vagy otthon - járj egy a barátaiddal, stb., akkor nem sokat kell hallgatnod a szüleid veszekedését.
2016. szept. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 sanyinak ***** válasza:
100%
Csoborbol vodorbe nincs ertelme kerulni. A vegen ugyanoda jutnal, ahol szuleid kapcsolata tart jelenleg.
2016. szept. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne költözz a párodhoz. A szülőktől való menekülésnek súlyos következményei lesznek, ha magad is érzed, tudod, hogy nem a párod az igazi.

Inkább gondolkozz el azon, hogy tudnál önállóan vagy másokkal egy albérletben lakni, mert az is nyilvánvaló, hogy jó lenne elköltözni a szüleidtől.

2016. szept. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Költözz, de egyúttal a párodat is dobd ki. Csak megnyomorít érzelmileg, és előbb-utóbb már állandó lelkifurkád lesz, meg mindenért téged fog okolni.

Tényleg szükséged van egy biztokló, zsaroló, érzelmileg kétéves szinten álló emberre? Szerintem piszkosul nincs.


Húzz el albérletbe, élj normális! emberekkel, töltődj fel mindenhogyan és látni fogod, mennyire dedós a kedvesed is.


Én a mostani párkapcsolatomban döbbenek rá, mekkora idióta voltam, hogy 3 évet elszarakodtam az előzővel.

2016. okt. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!