Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen az élet Dél-Tirolban,...

Milyen az élet Dél-Tirolban, Bolzano megyében? Olyanok válaszát várom akik ott élnek, ott éltek, vagy legalább többször jártak ott.

Figyelt kérdés

2016. okt. 13. 17:54
 1/5 anonim válasza:
Nagyon jó, imádok itt élni.
2016. dec. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
15:48 Bővebben??
2016. dec. 28. 19:11
 3/5 anonim válasza:

Nemtudom h aktualis e meg de aazert le irom hatha erdekel

Ez tobbek kozott varostol is fugg bolzanoba (101ezer lakos kb)75% a olasz maradek nemet(meg vannak ladinok te ok elenyeszo szamban) merano (38ezer) szamomra sokkal kellemesebb hely itt tobb az osztrak

A kulonbseg h az osztrak az beszel olaszul tokeletesen mig az olasz nagyon ritkan beszel jol nemetul

De volt mar olyan h nemetul egy szot nem tudott es az angolt el se vard toluk(egyszer egy busz ellenor meg a igazolvanyom is elvette mert nem volt jegyem es amikor probaltam vele kompromisszumot kotni nemetul meg angolul is csak magyarazott olaszul) a torokok arabok altalaba mind olaszul beszelnek de van amelyik tudd nemetul is

Az arak egyaltalan nem veszesek a boltba sot van ami olcsobb is mint otthon

Ezalol kivetel a lakas meg azautofentartas

Van meg brixen mint "nagyvaros" ott olyan 30korul vannak asszem

Munka az altalaba mindenhol van foleg vendeglatasba a fizetes alsohangon is 1200€ egy kis garzon kapsz 300€roert meranoba kozel a belvaroshoz

Szvsz en sose szerettem pedig fel eletem itt eltem le de mindig is gagyinak tartottam

Ennek ellenere a turistak ozonlenek

Jah es ha ilyen nagy rasszista vagy nem ajanlom mert sok afrikai arab torok van

Nincs olyan falu merano kornyeken ahol ne lenne egy jo torok etterem

Az emberek kedvesek de nagyon sok a burzsuj turista foleg bolzanoba

De a helyiek altalaba kedvesek es segitokeszek olasz osztrak egyarant

Mondjuk olasz penztarosokkal mar meggyult a bajom

2017. jan. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
01-06 18:30 Köszönöm a válaszodat. Egyébként nem vagyok rasszista. Az arabokkal, törökökkel vannak ugyan fenntartásaim, de ennek a vallási fanatizmusok az oka. Tehát nem a rasszizmus. Egyébként nagyon érdekes, tanulságos amiket írtál. Egyébként az olaszokról már korábban is hallottam, hogy nem nagyon beszélnek idegen nyelveket, talán még a magyaroknál is kevésbé.
2017. jan. 25. 22:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Alma. Alma mindenhol!
2017. márc. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!