Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért nézi le az összes...

Miért nézi le az összes nyugati ország (Németország, Franciaország, USA, Ausztria, UK) a magyarokat?

Figyelt kérdés

Bárhol is jártam ezen országok közül, mindenhol szívesen fogadtak egészen addig, amíg ki nem derült hogy magyar vagyok



Főleg az Egyesült Királyságban, ott megkérdezte egy srác hogy a magyarok nem cigányok-e (eddig csak cigány magyarokkal találkozott), egy másik srác pedig kerek-perec megmondta, hogy szerinte az összes magyar-román-lengyel "scum" (söpredék) menjen vissza ahonnan jött, semmi keresnivalójuk az ő országukban


2016. okt. 17. 09:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Tehat beszeltel ket emberrel, utana pedig megallapitottad hogy mindenki kivetel nelkul lenezi a magyarokat.


Ertem.

2016. okt. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Ez van itt Magyarországon is. Egy bolgárt, albánt, afgánt, románt stb az itt élő emberek nagy része is lenénézi. Mindenhol ez megy. A japánok is lenézik a vietnámiakat stb. Nincs ebben semmi különös. Egyébként sok kivétel van mindenhol.

Én csak az amerikaiakról tudok nyilatkozni. Beszéltem már kb hússzal, de egyik sem volt lenéző, inkább kíváncsi, de ott is vannak ilyenek ezt nem kétlem.

2016. okt. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, én nem 2 ember véleménye alapján tudom azt mondani, hogy nem nézik le. Akinek csak mondtam, hogy magyar vagyok, mindjárt mondta, hogy gyönyörű ország, már ennyiszer volt ott, vagy tervezi, hogy elmenjen, vagy hatalmas mosollyal elkezdtek a gulyáslevesről beszélni. A világ minden tájáról való emberek.

Egyébként azt sem csodálnám, ha lenéznék, csak ne az egész országot, csak a kedves politikusainkat.

2016. okt. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, itt élek Írországban, senki nem néz le, de amikor a UK-ben éltem ott sem nézett le senki. Inkább az a jellemző, hogy ha valaki megtudja, hogy magyar vagyok, akkor elkezd ódákat zengeni arról, milyen fantasztikus hely Budapest.

Azokat a kelet-európaiakat nézik le nyugaton, akik úgy jönnek ki, hogy meg sem próbálnak beilleszkedni, nem tanulják meg a nyelvet, nem szocializálódnak senkivel a saját népükön kívül és verik a mellüket mindenféle segélyekre

2016. okt. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Na, ezt hamarabb elküldtem, mint akartam - szóval ezt a réteget valóban lenézik, de ezen egyáltalán nem lehet csodálkozni.
2016. okt. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem te nem is jártál az USA-ban, fogadni merek.
2016. okt. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kit néznek le???

Én jártam már a felsorolt országok mindegyikében, és ezen kívül még sok országban.

Senki sem nézett le. Pedig tudták, hogy magyar vagyok.

Szerintem valami gáz közegben volták. Mert normális ember nem kérdez olyat, hogy minden magyar cigány-e.

Én munka miatt jártam a legtöbb országban. Mindenhol normális emberekkel találkoztam. Én nekem sem volt pl. kisebbségi érzésem.

USA-ban pl. kifejezetten barátságosak voltak. Senkit sem néznek le. Amikor hallották az utcán, hogy fura nyelvet beszélünk, odajöttek hozzánk, megkérdezték, hogy honnan jöttünk, mert milyen érdekes nyelven beszélünk. Rögtön elkezdtek mesélni a saját európai rokonaikról, őseikről.

2016. okt. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
4-5 vagyok, azt kihagytam, hogy USA-n kívül jártam a többi felsorolt országban és még rengeteg másikban, sehol nem tapasztaltam semmilyen lenézést ott sem. Írországot és UK-t azért emeltem ki, mert ott éltem, nem csak turistáskodtam.
2016. okt. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Amíg az ember önmagát és társadalmát lenézi, kulturáját, történelmét elveszíti, addig nem várható el más népektől, hogy felnézzenek rájuk. Legfeljebb fejlett társadalmak szélesebb látókörű elméi előtt világos az a szomorú tény, hogy a Földön léteznek olyan népcsoportok, amelyek önmagukhoz és egyéni értékeikhez képest méltatlan társadalmat alkotnak.
2016. okt. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet azért mondta ezt az a 2ember,mert csak ilyen tapasztalata van a magyarokkal... Vagy rasszisták voltak...


USA miért utálná a magyarokat? Ott az emberek többsége liberális.És ott mindenféle náció megtalálható...

Amúgy vannak Amerikai ismerőseim,egy vallásos csoport,minden évben jönnek Magyarországra.És csak jót mondtak a magyarokra,és a városomra. Annyit mondtak,hogy még nem voltak Magyarországon azt hallották a magyarokról hogy nagy családosak,és sok gyerekük van.És hogy nehezen barátkoznak.De mondta hogy utána tapasztalta hogy ez nem igaz... Facebookon tartom velük a kapcsolatot.

Van holland ismerősöm,ő is csak jót mondott a magyarokra.

De beszéltem már göröggel,olasszal,némettel,izraelivel,románnal,lengyellel,orosszal,törökkel,arabbal...sok nemzetiségű emberrel egyik sem mondott negatívat a magyarokra.

2016. okt. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!