Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nagy sebességű vasúti közleked...

Nagy sebességű vasúti közlekedés szempontjából, Franciaország a legfejlettebb, legjobb Európában?

Figyelt kérdés

Én vonatoztam már több európai országban is, nekem a francia jött be a legjobban.

Más szempontból,Svájc, ami még nagyon jó.Ennek kellene a példaértékűnek lenni Magyarország számára.



A német nagy sebességű hálózat a franciához képest, nem annyira jó.

A németekben ezt nem szeretem, sokszor a spórolás fontosabb, mint a teljesítmény.

A német gyors pályák 1-2 kivételtől eltekintve nagyon foltozottak.Sok helyen 140-el döcög az ICE, sok helyen egy pályát használ a személyvonatokkal.


A franciáknál viszont teljesen elkülönített pályán mennek és nagyobb sebességgel, mint a németeknél.Jóval több pénzt toltak a TGV-be, mint a németek az ICE hálózatba.



Például Franciaországban, pár légitársaságot is megvágott a vasút, mivel olyan gyors és kényelmesebb.A repülés idejéhez hozzá kell számítani a csekkolgatásokat, illetve,hogy a városhatáron van a reptér.Így a vonat nyer.



2016. szept. 30. 09:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Igy van, Franciaország a legjobb, világszinten is csak Japán jobb tudtommal.

De most a németekre lehet panaszolni, de nekik nem is volt tervük tudtommal, hogy most a vasútba tolják az egész pénzt. Persze, hogy jobb ebben Franciaország, kár is összehasonlitani. Svájcban pedig nagyon jó a szervezettség, a menetrendek, kényelem, stb. A gazdag svájciak is sokan vonattal járnak mindenhová, nem autóval.

Láttam TGV-t élőben 280-300-al elhúzni mellettem, szürreális látvány volt. Eszméletlen hosszú volt, és olyan volt, mintha egy nagyon felgyorsitott filmben lennék. Nagyszerű megvalósitás, az biztos.

2016. szept. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%

Igazatok van, a franciák 2007.-ben döntötték meg a saját rekordjukat 574,8 km.-es sebességű TGV-vel Kelet-Franciaországban.

Ennél csak egy japán vonat ért el nagyobb sebességet (600 km. körül), de csak nagyon rövid távon, ha jól tudom.

2016. szept. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tothp ***** válasza:
78%

Most az osztrákok is dolgoznak valami "nagyon" pályán. Éppen egy hete láttam az A1 autópályával nagyjából párhuzamosan. A felsővezetéket építették.


A TGV fogalom. rengeteg pénzt beleöltek. És elég korán, jó időzítéssel vágtak bele, úgyhogy még meg is érte.


Azért ehhez tudni kell azt is, hogy a francia vasuti infrastruktúra a háboruig messze alatta maradt a németnek. Szóval ők szinte a nulláról indultak az akkori legfejlettebb technológiával, míg a németek a fejlett, de a háború alatt szétbombázott rendszer helyrehozásával, javítgatásával kezdték.

2016. szept. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!